Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

План Віктора Медведчука з повернення Януковича

Автор:

|

Березень 20, 2014

|

Рубрика:

План Віктора Медведчука з повернення Януковича

11 березня одразу з двох боків було розпочато підкоп під позачергові президентські вибори, призначені на 25 травня ц. р. З одного боку — у парламенті було зареєстровано проект постанови про перенесення цих виборів на 7 грудня 2014 року. Цей проект вніс Євген Мураєв, народний депутат від Партії реґіонів (ПР), який вважається вихованцем Михайла Добкіна, екс-губернатора Харківщини. На парламентських виборах 2012-го він був обраний народним депутатом від Харківщини — як стверджували представники опозиції, завдяки адміністративному ресурсу п. Добкіна. Михайло Добкін, своєю чергою, уже давно вважається людиною Віктора Медведчука, кума російського президента Володимира Путіна.

З іншого боку, Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) відкрив провадження в справі про визнання неправомірними дії Верховної Ради щодо призначення на 25 травня ц. р. позачергових виборів президента й щодо покладення на Олександра Турчинова виконання обов’язків президента України. Про це поінформував донецький адвокат Володимир Оленцевич, котрий і подав позов до суду. За його словами, судове засідання призначено на 19 березня. Саме п. Оленцевич виступив із позовами про визнання незаконними указів Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України Степану Бандері та Романові Шухевичу. Ці позови було задоволено у квітні 2010 року Донецьким окружним адміністративним судом.
Володимир Оленцевич, як і Добкін із Мураєвим, відомий своєю промедведчуківською (тобто, прокремлівською) орієнтацією. Але не менш важливим є те, що розгляд позову п. Оленцевича 19 березня здійснюватиме суддя ВАСУ Михайло Зайцев, котрий вважається креатурою Андрія Портнова, що теж орієнтується на Віктора Медведчука. Саме п. Зайцев очолював колегію суддів ВАСУ, яка у березні минулого року позбавила мандату народного депутата України Сергія Власенка — захисника й одного з найближчих соратників Юлії Тимошенко.
Крім того, саме Михайло Зайцев розглядав адміністративну справу про усунення недоліків у постанові Верховної Ради України (ВРУ) від 24 лютого 2014 року «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного суду України присяги судді» й відклав її розгляд до 28 березня з процедурних міркувань. Як відомо, цією постановою було дочасно припинено повноваження та звільнено суддів КСУ Анатолія Головіна, Михайла Колоса, Марію Маркуш, В’ячеслава Овчаренка, Олександра Пасенюка. За потреби ця справа може бути доволі легко реанімована (потрібно, щоби звільнені судді написали відповідні заяви, що позивач діє в їхніх інтересах). І тоді рішення буде дуже легко спрогнозувати.
План повернення в президентське крісло Януковича, розроблений Медведчуком для Кремля, передбачає, що 19 березня буде ухвалене рішення про незаконність усунення Януковича та призначення Турчинова в. о. президента. Тобто, він, по суті має скасувати постанову ВРУ «Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень і призначення позачергових виборів Президента України» і «Про покладення на Голову Верховної Ради України виконання обов’язків Президента України, згідно із статтею 112 Конституції України».
Після 19 березня, якщо суд визнає постанову парламенту незаконною, у Раді розпочнуться довгі політичні баталії. Власне, із цією метою вже зараз зареєстровано постанову п. Мураєва про перенесення виборів президента на грудень. Саме тому Партія реґіонів відклала свій з’їзд до 22 березня. І саме тому Російська Федерація вирішила розглядати закон про приєднання Криму 21 березня (Янукович як «легітимний президент» благословить рішення Криму про самовизначення). Ба більше, остання заява Януковича, що США не мають права надавати допомогу незаконній владі, пов’язана саме з майбутнім рішенням українського суду. Наступною постановою ВАСУ може поновити й суддів Конституційного суду, котрі відразу ж візьмуться до питання про неконституційність дій нинішньої влади.
Власне, саме для того, щоби дати старт цьому плану, і відбулася 11 березня прес-конференція Януковича, де він заявив: «Як тільки буде можливість, рано чи пізно — а скоріше рано, — я повернуся до Києва». Генеральна прокуратура України називає цю прес-конференцією провокацією, але Кремль використовує Януковича не просто як провокатора, а як інструмент у поваленні нової української влади. Рішення українських судів має стати козирем росіян і перед світом — вони зможуть завжди прикриватися не словами маріонетки Януковича, а рішенням Вищого адміністративного та Конституційного судів України.
Чи можна цьому зарадити? Безумовно так. Але для цього потрібно приймати дуже швидкі політичні рішення. У тому числі, терміново розпустити ВАСУ або хоча б усунути Зайцева і Ко від виконання обов’язків та призначити нових членів Конституційного суду. Це ускладнить схему Портнова-Медведчука й дасть змогу виграти час.

Створили Національну гвардію України

Роман Журба

Верховна Рада вирішила створити в країні Національну гвардію України. За таке рішення на засіданні парламенту 13 березня проголосували 262 депутати за необхідного мінімуму 226 голосів. Ініціатором законопроекту став п. Турчинов. Документом передбачається створення на базі Внутрішніх військ Національної гвардії України — військового формування з правоохоронними функціями, яке буде входити в систему Міністерства внутрішніх справ (МВС).
Крім того на Національну гвардію покладуть завдання зі забезпечення захисту державного кордону, запобігання антитерористичної діяльності, деякі завдання армії (захист територіальної цілісності в разі загрози). В умовах мирного часу гвардія виконуватиме правоохоронні функції всередині країни.
У законі йдеться про те, що військовослужбовці Національної гвардії України представляють персонал особливого виду державної служби — військової. У гвардію не братимуть на службу судимих осіб і ??тих, хто вчинив корупційні правопорушення. З ухваленням цього рішення закон про Внутрішні війська втрачає свою чинність.
Керівника гвардії призначає парламент за поданням президента. Чисельність гвардії — до 60 тис. осіб, за необхідності рішення збільшити кількість контингенту приймає ВРУ.
Напередодні Арсен Аваков, голова МВС України, заявив, що відразу з ухваленням цього закону починається мобілізація в Національну гвардію України. 20 тис. українців за короткий час зможуть поповнити спеціальний резерв Національної гвардії — бути готовими виконувати поставлені завдання щодо захисту миру та стабільності в країні. За даними п. Авакова, у військкоматах країни про бажання бути мобілізованими заявило близько 50 тис. осіб.
Національна гвардія була створена згідно із Законом України «Про Національну гвардію України» від 4 листопада 1991 року. Однак 2000-го вона була розформована на підставі Закону України «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України» від 11 січня 2000 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply