Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Після падіння рейтинґів Зе-влада обмірковує шляхи відходу

Автор:

|

Листопад 14, 2021

|

Рубрика:

Після падіння рейтинґів Зе-влада обмірковує шляхи відходу
Володимир Зеленський

Як повідомляв «Міст», Володимир Зеленський уперше після президентських виборів 2019 року очолив антирейтинґ українських політиків. 31,9 % опитаних Центром Разумкова заявили, що за жодних обставин не проголосували б за нього.

Соціологічна гойдалка
Проте готові ще голосувати за чинного президента 18,7 % від усіх опитаних, у той час, як за Петра Порошенка — 12,7 %. Інші кандидати суттєво відстають від лідерів: Юрій Бойко набрав би 6,2 %, Дмитро Разумков — 5,5 %, Юлія Тимошенко — 5 %. У другому турі за Володимира Зеленського готові проголосувати 55,6% серед тих, хто має намір взяти у виборах і визначився з вибором. За Петра Порошенка — 44,4%. За половину президентської каденції Володимир Зеленський втратив майже 20 % підтримки, натомість підтримка Петра Порошенка зросла майже на 20 %.
Водночас до Верховної Ради України (ВРУ) можуть потрапити дев’ять партій, зокрема, п’ять непарламентських. Про це свідчать дані опитування соціологічної групи «Рейтинґ». «Слуга народу» (СН) отримала б 20 % голосів виборців із тих, хто голосуватиме та визначився з вибором, «Європейська солідарність» — 15,8 %, «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ) — 12 %, «Батьківщина» — 10,9 %, «Сила і честь» — 6,4 %, партія «Наші» — 6,3 %, а «Українська стратегія Гройсмана» — 5,3 %. Також на межі проходження перебуває УДАР Віталія Кличка (4,2 %). З урахуванням статистичної похибки партія все ж може подолати 5 % бар’єр. Інші партії набирають менше 4 % підтримки. Порівняно з попереднім опитуванням зріс рейтинґ усіх партій, крім СН та ОПЗЖ. Опитування проводили 21-23 жовтня ц. р. серед 2,5 тис. респондентів.

Спроби виправити ситуацію
Звісно, такий стан справ не вдовольняє ні президента, ні керівників його партії. Тож, аби хоч якось вплинути на такі рейтинґи, вони намагаються залучити фахівців. Один із них Михайло Подоляк, голови Офісу президента України (ОПУ), в інтерв’ю порталу Babel.ua запевнив, що ОПУ не тисне «темниками» на журналістів і не шантажує засоби масової інформації (ЗМІ), а це журналісти маніпулюють спікерами СН.
«Тобто, синхронна демонстрація всіма телеканалами PR-фільму, в якому вихваляли зусилля Офісу президента з підготовки святкування Дня незалежності, була не пропаґандою, а «добровільна» соціальна реклама. Як у старому радянському анекдоті: колгосп — справа добровільна, хочеш — вступай, не хочеш — розстріляємо», — коментує Борислав Береза, позафракційний депутат ВРУ VIII-го скликання.
Крім цього, Зе-політтехнолог також заявив, мережа «позитивних блогерів», що аплодують Зеленському з будь-якого приводу є, але ОПУ нею не керує і не фінансує, хіба відрядження оплачує. Своєю чергою, відсутність виразної інформаційної кампанії про необхідність вакцинування на тлі шаленої реклами «Великого будівництва», ніякий не провал, а «операційна незрілість деяких органів виконавчої влади». А врятує всіх (тобто рейтинґ Зеленського) лише «реєстр олігархів». Мовляв, загроза влучення до реєстру змусить власників ЗМІ уважно фільтрувати етери каналів. «Ми не проти опонентів, які критикують по суті, але ми проти, коли журналісти садять у студію людей, які займаються прямою образливою риторикою», — пояснив чиновник.
«Невже в ОПУ серйозно сподіваються, що таким примітивним шляхом перестане падати рейтинґ «слуг», — дивується п. Береза. — Та чим більше морально огидних рухів тіла Зе-команда виробить, тим швидше він буде скукоживатися. Вони можуть сьогодні приймати будь-які антидемократичні закони, можуть роздавати сільським виборцям по 400 грн (як на Черкащині на останніх довиборах), вони можуть плодити фейки (як депутат Радуцький про необхідність ковід-сертифікатів на виборчих дільницях), але стратегічно — вони вже програли».
«З кожним таким випадком вони все чіткіше виявляють свою суть — жалюгідних, брехливих, мстивих людей, які волею долі випадково опинилися біля керма великої європейської країни, на яку їм начхати. Для них Україна — це не особисте, а просто бізнес. І це бізнес із повалення всієї країни. Бо хтось хоче стати олігархом. Ні, не головним олігархом. Єдиним», — пояснив він.
Відтак в ОПУ таки визнали недолугою роботу Михайла Подоляка і замінили його на Сергія Лещенка, скандального журналіста і народного депутата України, чия дружина їздить на заробітки до Москви.

«Нацарювати 100 рублів»
У СРСР був популярним ще один анекдот. «Що б ти зробив, якби став царем? Нацарював 100 рублів і втік». Щось подібне зараз відбувається в ОПУ як реакція на падіння рейтинґів Зе-влади. За даними Борислава Берези, в ОПУ зараз серйозно розглядають варіант оголошення дефолту України, хоча для цього немає жодних підстав.
«Як ви вважаєте, чим зараз перейнявся Офіс президента і з якої теми вже було кілька нарад? Думаєте, що вони повністю поглинені боротьбою із Covid-19? Ні! А може Зеленський та Єрмак нарешті потурбувалися про питання енергетичної кризи в Україні? Також не вгадали. Й якщо ви вважаєте, що на Банковій (вулиця, де розміщений ОПУ. — Ред.) зараз усі сили сконцентрували на вирішенні проблеми порушення законодавства на виборах кандидатами від влади, то знову не вгадали. Тим більше, що всі порушення були за бажанням Офісу президента, а не всупереч йому. Насправді на Банковій зараз серйозно думають про оголошення… дефолту», — зазначив він.
Саме така ідея знову оселилася у голові «найбільшого політичного лідера сучасності» за версією Єрмака та Мендель. «Цю сумну інформацію мені підтвердили кілька не пов’язаних джерел. На тих нарадах Зеленського цікавило переважно те, які неґативні наслідки можуть бути і чи зачепить дефолт його особисто. Йому пояснили по пунктах, але все, що він почув, не викликало в президента тривоги», — править політолог.
Зеленському пояснили, що оголошення дефолту не звільнить державу від боргу. Дефолт лише свідчить про те, що держава не може платити, але все одно доведеться домовлятися з кредиторами про відтермінування або часткове списання боргу. Пояснили йому й те, що відмова платити за боргами повністю виключить можливість будь-якого зовнішнього фінансування, а отже, не можна буде ніде взяти кредит або розмістити облігації внутрішніх державних позик. Також главі держави з прикладами пояснили, як може обвалитися гривня, й якщо не платити за своїми зобов’язаннями під гарантію різних закордонних урядів, то Україна опиниться не просто в міжнародній ізоляції, це може призвести до того, що навіть вакцину не продаватимуть і не надаватимуть іншу допомогу, яка вкрай потрібна Україні в умовах кризи та війни. І, звісно, дефолт точно не матиме позитивних наслідків для економіки. Адже можливість нових кредитів буде закрита не лише для державного, а й для приватного секторів економіки.
«Все це експерти пояснили Зеленському й у відповідь почули, що якщо так, то нічого страшного президент у дефолті не бачить. Жодних мінусів для себе особисто, а все інше можна пережити, — розповів п. Береза. — Ба більше, Зеленський розглядає дефолт як можливість для себе та свого оточення. Решта його не турбує. Й якщо цього збожеволілого від абсолютної влади профана не навчити, то на Україну чекає випробування, яке вона може і не пройти. І без втрат точно не пройде. Виходячи з усього сказаного, я схиляюся до думки, що усвідомивши своє безсилля та зрозумівши, що вони не можуть вирішити всі проблеми цивілізовано, Зеленський та його камарилья спершу оголосять дефолт, а потім, від безвиході, підуть на контакт із Кремлем, що зажене Україну в період нестабільності, низку криз і, швидше за все, масових протестів. Але Зеленський занадто примітивний, занадто недосвідчений і занадто самовпевнений, аби зрозуміти всю величину небезпеки. Він усе ще думає, що може всіх перехитрити й обдурити. А розплачуватися за його дурниці будуть усі українці без винятку».

Євген Клен

Коментар експерта
Віталій Портников, оглядач «Радіо Свобода»:
— Росія не випадково припинила постачання свого вугілля й електроенергії до України, намагаючись спричинити якомога складніші процеси в українській енергетиці та примусити президента Зеленського розглянути варіант таких політичних поступок, які ще кілька місяців тому могли вважатися нереалістичними в ОПУ. І, певна річ, у Москві можуть розраховувати, що такі поступки призведуть до гострої дестабілізації ситуації в Україні, до конфлікту між самим Зеленським та українськими патріотичними силами, що створить можливості для окупації нових українських територій російськими військами й їхніми найманцями.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply