Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 1, 2021

Петро Порошенко: Україна провела зиму без російського газу

Автор:

|

Березень 02, 2016

|

Рубрика:

Петро Порошенко: Україна провела зиму без російського газу

main

Україна вперше провела зиму, не використовуючи російський газ. Про це президент Петро Порошенко розказав віце-президенту Європейської комісії з питань енергетичного союзу Марошу Шефчовичу. “Ми пройшли всю зиму без російського газу. Завдяки надійному транзиту ми не дозволили шантажувати нас, і зуміли продемонструвати ефективність взаємодії з Європейською Комісією”, – заявив глава держави.

Петро Порошенко закликав європейців допомогти в реформуванні енергетичній галузі та модернізації існуючої газотранспортної мережі. А так званий “Південний потік-2”, який Росія будує в обхід України, президент назвав виключно політичним проектом, запущеним з метою тиску на нашу країну.

Глава держави висловив сподівання, що Верховна Рада найближчим часом розгляне закон про електричну енергії в редакції, яку було узгоджено з Енергетичним співтовариством Європи. Він також закликав Європейську Комісію прийняти участь в міжнародній конференції для підвищення ефективності газотранспортної системи України.

Зі свого боку Марош Шефчович відзначив успіхи України на шляху до енергетичної незалежності. Також він висловив сподівання на подальшу тісну взаємодію між Європейським Союзом та Україною в питаннях загальної енергетичної політики.

Сторони обговорили плани щодо збільшення енергетичної незалежності та підвищення енергоефективності української економіки, впровадження змін у законодавстві щодо НАК “Нафтогаз” і створення умов для залучення іноземних інвесторів в енергетичну галузь України.

В кінці зустрічі Петро Порошенко запросив вище керівництво Європейської Комісії в квітні цього року взяти участь у заходах, присвячених 30-й річниці Чорнобильської трагедії.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply