Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Петро Порошенко перетворюється за кордоном на зовсім іншу людину

Автор:

|

Лютий 01, 2018

|

Рубрика:

Петро Порошенко перетворюється за кордоном на зовсім іншу людину

Даля Ґрибайускайте, Петро Порошенко й Анджей Дуда

23-26 січня в Давосі тривав Всесвітній економічний форум, участь у якому, зокрема, взяв, і Президент України.

«Маячні виступи»
Браян Боннер, американський журналіст і головний редактор видання міжнародної спільноти в Україні Kyiv Post, зауважив із приводу участі Петра Порошенка у форумі в Давосі (Швейцарія): «Він перетворюється на нову людину, коли виїжджає з України, цілком невпізнанною порівняно з тим, якого більшість знає всередині країни. Вдома — король корумпованої й клептократичної олігархії, котрий перешкоджає і зриває намагання довгостраждального українського народу досягти справедливості чи гідного рівня життя, переслідувач своїх політичних супротивників і антикорупційних активістів. Але, як засвідчили його маячні виступи в Давосі, чарівним чином перетворюється на демократичного героя, принаймні, в його власних очах».
Журналіст ілюстрував це цитатами зі заяв п. Порошенка на давоському форумі: «Саме він, за його ж словами, веде перед у боротьбі з корупцією в Україні. В його думках він сам-один створив і заохотив нові антикорупційні інституції. Саме він створив цілком новий, чистий, компетентний Верховний суд, якому зараз довіряють українці і який вершить правосуддя».
Браян Боннер заперечив заявлене Президентом України в Давосі на спільному робочому засіданні з президентами Литви та Польщі про його «боротьбу з корупцією і реформу судочинства» так: «Роками він тримався за корумпованого Віктора Шокіна як свого генерального прокурора, а замінив його на такого самого нездару і ще більшого політичного підлабузника Юрія Луценка, котрий нападає на антикорупційних активістів, замість того, щоб розслідувати справи про великі шахрайства й убивства», — мовиться у статті. Інші давно корумповані правоохоронні установи, в т. ч. Служба безпеки України та Міністерство внутрішніх справ, також роблять усе можливе, щоб нападати на нові антикорупційні інституції, підривати та послаблювати їх. Як результат — від початку десятиліття не засуджена жодна людина у справах про масштабну корупцію, котра обікрала державу на 40 млрд USD, не розкриті гучні вбивства — нічого».
Другим твердженням п. Порошенка в Давосі, яке заперечив п. Боннер, — «Ми здійснили реформу правосуддя, повністю перезавантаживши Верховний суд і судову систему в Україні. А 22 грудня я ініціював у парламенті новий антикорупційний суд як завершальну структуру незалежної антикорупційної системи». Насправді ж фактом є те, що судам в Україні вірить, можливо, хіба 1 % людей, а в новий Верховний суд увійшло «надто багато дискредитованих суддів, дехто з них причетний до політично мотивованих рішень і корупції». «І таких не кілька — йдеться про принаймні 25 суддів зі 111 призначених», — конкретизував головний редактор Kyiv Post.

«Захищаємо демократію»
Утім, не все заявлене Петром Порошенком у Давосі суперечить реаліям. Наприклад, «ми захищаємо демократію і свободу для всього світу, зупиняючи російську аґресію, щоб вона не поширювалася далі. Впродовж останніх трьох років ми стали однією з найефективніших армій у Європі, хоча до цього армія була в дуже поганому стані».
Натомість важко повірити в запевнення глави Української держави в Давосі, що 2021 року Україна отримає перспективу членства в Європейському Союзі (ЄС). Так само важко не погодитися з його побажаннями, аби була досягнута єдність ЄС та всього вільного світу.
Президент України наголосив на швейцарському курорті, що основою цієї єдності є цінності, а не гроші. Він також переконаний, що «ми переможемо війну фейкових новин і пропаганди, виграємо інформаційну війну та станемо переможцями гібридної війни, бо правда за нами» і що «після цих перемог над популізмом та євроскептиками, все буде добре». Все це, звісно ж, гарно, та чи прислухаються до цього Європа й решта світу?..
Петро Порошенко також оголосив у Давосі «дуже конструктивними» перемовини з представниками міжнародних фінансових організацій. За його словами, були сформовані позиції щодо приїзду експертів до України та визначено, які саме кроки залишилися для того, щоб запросити місію для отримання чергового траншу.
Відтак український лідер стверджував: «Упевнений, що сам факт того, що ми прискорили приїзд експертів для опрацювання спільних і узгоджених рішень є надзвичайно позитивним. Були детальні та ретельні розмови, які дозволяють нам із оптимізмом заглядати в майбутнє».
Однак те, що лунає в мальовничих Альпах, цілком може виявитися сумнішим, коли спуститися з-під небес на грішну українську землю. Це ж припущення стосується ще однієї заяви п. Порошенка в Давосі — про пропозиції від топ-інвесторів.
Президент стверджував, що до нього звернулися багато великих іноземних інвесторів з пропозицією про зустріч. За словами Петра Олексійовича, за останній рік значно збільшилася кількість іноземних інвесторів, котрі зацікавилися Україною.
Відтак, він запевнив: «Пишаюся тим, що цього року вперше я отримав багато запитів від іноземних інвесторів із пропозиціями про зустріч. Велика кількість великих гравців інвестиційного ринку. Цього ніколи досі не відбувалося. Коли ми отримували результати різних досліджень щодо країни, яка є серед пріоритетів у інвесторів на ринках, що розвиваються, вони назвали Україну».

Важливе — недостатнє
Президент України переконаний, що «довіра інвесторів стало можливою завдяки проведенню низки важливих реформ в Україні». Він також стверджував: «Це важливе досягнення «осені реформ», але недостатнє. І ми не збираємося зупинятися, заморожувати ці реформи, навіть перед таким виборчим періодом. Ні в якому разі. Я розглядаю останній період як найуспішнішу «осінь реформ». Ніхто не очікував, що ми будемо такі успішні й ефективні».
Відтак, п. Порошенко запросив інвесторів: «Будь ласка, більше не гайте час і не чекайте червня-липня-серпня чи осені. Це слушний час і місце сьогодні бути в «Українському домі» в Давосі. Ми чекаємо на вас, на інвесторів».
Глава Української держави також висловив сподівання, що його країна зможе посісти місце серед перших 50-ти країн рейтинґу Doing Business. А його адміністрації стверджувала, що «понад 80 компаній світових лідерів звернулися з пропозицією про зустріч із Президентом України». «Це дуже гарна характеристика того, наскільки популярна Україна зараз серед інвесторів і наскільки вони вірять у наш успіх», — коментував п. Порошенко.
А підбиваючи підсумки поїздки в Давос, він заявив: «Усе було дуже добре. Відбулися надзвичайно детальні консультації з нашими партнерами по міжнародним фінансовим організаціям. Вони були дуже конструктивні. Під час зустрічей із Крістін Лагард, директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду (МВФ), та її заступником Девідом Ліптоном вдалося визначити, які кроки залишилося зробити для приїзду місії в Україну для надання чергового траншу».
Однак на київському телеканалі «1+1» коментували подію не так оптимістично: «У МВФ є чіткий перелік критеріїв, виконання яких означатиме, що гроші будуть. Заступник директора фонду Ліптон чітко їх окреслив — Антикорупційний суд і реальна боротьба з корупцією, прозора приватизація, створення ринку землі». МВФ поспішати точно нікуди.
Крім цього, Девід Ліптон зауважив: «Зростання (в Україні. — Ред.) почалося, але воно дуже невелике та недостатнє. Тож насправді важливо завершити роботу, яка має бути виконана. І для всіх зрозуміло, що склянка не лише наполовину повна. Вона також наполовину порожня».
Петро Порошенко також розповів про зустріч із Сумою Чакрабарті, президентом Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), із котрим обговорив фінансування приватного сектору: «Я попросив президента Чакрабарті, щоб 2018 року ми приділили більше уваги приватному сектору, щоб більше кредитування ЄБРР йшло в приватний і муніципальний сектор. Бо спільні інвестиції та кредитування дозволяють підвищити прозорість інвестицій, враховуючи децентралізацію». Однак прозорості інвестицій в Україні якраз і бракує.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply