Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Петра Порошенка допитали в Державному бюро розслідувань

Автор:

|

Серпень 14, 2019

|

Рубрика:

Петра Порошенка допитали в Державному бюро розслідувань
П’ятий президент після допиту

Петро Порошенко, лідер партії «Європейська солідарність», 12 серпня прийшов на допит до Державного бюро розслідувань (ДБР). Його викликали на 9:30 як свідка у справі про можливе ухилення від сплати податків при придбанні телеканалу «Прямий».
Підтримати п’ятого президента України прийшли його молодші діти — син Михайло, доньки Олександра й Євгенія, а також їхні друзі. Дехто з мітинґарів тримав символіку партії «Європейська солідарність», а також плакати «Четверта влада чи п’ята колона?», «ДБР, чистіть владу, а не медіа», «Свободі слова — Труба».
На акції був присутній і Артур Герасимов, соратник п. Порошенка, та Вікторія Сюмар, голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики. Біля будівлі бюро чергували представники Національної гвардії та поліції, а також карета «швидкої допомоги».
Згідно із заявою Романа Труби, директора ДБР, його відомство розслідує щодо Петра Порошенка 11 кримінальних проваджень, ініційованих Андрієм Портновим, соратником президента-втікача Януковича. Допит тривав близько 2,5 годин. Близько 12.00 попередній глава держави вийшов із будівлі бюро в кільці правоохоронців. «Це була позиція щодо захисту свободи слова. Сьогодні питання стосувалося тільки «Прямого каналу». І ми захистимо свободу слова», — заявив він журналістам дорогою до авто в то час, коли якісь невідомі люди намагалися закидати його яйцями, але влучили в журналістів. Відтак п. Порошенко сів в автомобіль і поїхав.
По тому Роман Труба у своєму Telegram-каналі заявив, що наступного разу п’ятого президента можуть допитати на поліграфі. «До речі, це зовсім не страшно — всі наші працівники проходять таке психофізіологічне дослідження щороку», — запевнив він.
На що Петро Порошенко заявив, готовий відповісти на питання зі застосуванням детектора брехні в прямому ефірі телеканалу «Прямий». «Я не довіряю ДБР та їхньому керівництву. Не вірю в об’єктивність і неупередженість слідства. Водночас на «Прямому каналі» ті питання — а у мене є їхній перелік — я готовий озвучити», — зазначив він на брифінгу після допиту.
Також п’ятий президент заявив про спроби рейдерського захоплення телеканалу «Прямий». «Є всі підстави стверджувати, що ми маємо справу зі спробою рейдерського захоплення, ініціатором якого є п. Портнов», — заявив Порошенко і зазначив, що за заявою Андрія Портнова, яка нічого спільного не має з правдою, ДБР уже більше трьох місяців робить спроби тероризувати журналістів.
Проте п. Труба це заперечив. «У ДБР немає жодного провадження, яке стосувалося б діяльності телеканалу «Прямий», його редакційної політики, сплати податків телеканалом або роботи журналістів. Більше того, слідчі дії в рамках провадження не перешкоджають діяльності журналістів, і такого ніколи не буде відбуватися», — заявив він.
При цьому голова бюро додав, що у ДБР є провадження щодо можливого ухилення від сплати податків під час продажу цього телеканалу колишньому народному депутату Володимиру Макеєнку. «Різниця, здається, очевидна», — зазначив він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply