Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Партія «Слуга народу» вирішила інтенсивно вишколити своїх членів

Автор:

|

Серпень 07, 2019

|

Рубрика:

Партія «Слуга народу» вирішила інтенсивно вишколити своїх членів
Депутатські курси

Після нещодавніх виборів до Верховної Ради України (ВРУ) у партії «Слуга народу» схопилися за голову. Адже їхні висуванці виявилися, м’яко кажучи, не надто освіченими (у багатьох є хіба дипломи професійно-технічного училища, або лише атестати про закінчення загальноосвітньої школи). Тому Зе-команда вирішила терміново вишколити їх до рівня народних депутатів і звернулася для цього за допомогою до Київської школи економіки.

Дивна локація
Для тижневих курсів вибрали Трускавець, курортне містечко на Львівщині, а на місцевому вокзалі вивісили плакати, писані великими літерами: «У нас вчаться на депутатів ВРУ». Для навчання орендували один із найдорожчих готелів України — «Rixos-Прикарпаття», де вартість номера на одного перевищує 3,5 тис. грн на добу. До ВРУ пройшли 254 кандидати від президентської партії, полічити загальну вартість не важко.
Та чи не занадто дорогий готель для навчання своїх депутатів? «На жаль, під Києвом ми не знайшли бази, де можна було б розмістити таку кількість людей. Орендували те, що змогли», — пояснив Дмитро Разумков, глава партії «Слуга народу». Оскільки це пояснення виглядає малопереконливим, журналісти спробували з’ясувати причину вибору саме цього готелю. І тут з’ясувалися дуже цікаві деталі.
Готель «Rixos-Прикарпаття» входив до групи «Континуум», яку контролювали Ігор Єремєєв, відомий український бізнесмен і народний депутат, із партнером, народним депутатом Степаном Івахівим. Єремєєв трагічно загинув 2015 року, й уся група опинилася в руках Івахіва, чиї статки оцінюють у більш ніж 100 млн USD. Інша ж частина акцій належить компанії «Інвестиції і розвиток» донецького мільйонера Ігоря Гуменюка, близького приятеля Ріната Ахметова та колишнього партнера Олександра Януковича.
Найцікавіше те, що Степан Івахів брав участь у цьогорічних дочасних виборах до парламенту по 21-му округу на Волині як самовисуванець і переміг на них Андрія Лева, кандидата від… «Слуги народу». Тобто тепер депутати від «Слуги народу» проходили навчання в готелі, акціями якого володіє чоловік, котрий переміг кандидата від їхньої партії.
Але цьому може бути своє пояснення. Річ у тім, що одним із головних конкурентів у нафтовому та бензиновому бізнесі групи «Континуум» при Ігорю Єремєєву був ніхто інший, як Ігор Коломойський! Останнього називають головним бенефіціаром партії «Слуга народу». Судячи з усього, це багаторічне протистояння закінчилося на користь ексвласника «Приват-Банку». А щоб убезпечити свій бізнес від усіляких проблем у майбутньому, Степан Івахів перейшов у табір переможців.

«Ви всі — ніхто»
То ж у цьому готелі новобраним «зеленим» депутатам довелося за тиждень пройти своєрідний «курс молодого бійця», щоб уже восени приступити до виконання своїх законодавчих обов’язків. «Слугам народу» призначили насичений розклад — слухати лекції від різних спікерів і розуму від них набиратися.
У «Слузі народу» поставили завдання, щоб новообрані депутати отримали необхідний рівень знань про сучасний стан, проблеми та перспективи різних галузей економіки і соціального життя країни; отримали глибоке розуміння бюджетного процесу і процесу прийняття державних рішень; навчилися будувати політичні стратегії перетворень, створювати законопроєкти; засвоїли принципи і техніки обговорення законодавчих ініціатив зі зацікавленими сторонами.
Перед авдиторією виступив Микита Потураєв, головний політтехнолог партії «Слуга народу». Його першою клієнткою була Юлія Тимошенко, а тепер став Володимир Зеленський. Експерт відразу ж пояснив народним обранцям, хто вони такі насправді. «Ви тут опинилися тому, що виборець шукав людей політичної партії «Слуга народу, — заявив він. — І йому було байдуже, яке прізвище вказане в цьому рядку. Ці вибори виграв Володимир Олександрович Зеленський. Вам про це вже казали, й я хочу звернути на це ще раз вашу увагу: ви всі — політично ніхто».
Також політтехнолог висловив надію, що народні обранці від «Слуги народу» стануть партією, адже зараз вони нею не є. «Що таке партія? Це з англійської означає «частина». Частина суспільства. Ви ще не партія, але вам треба нею стати. Вам потрібно стати політичними суб’єктами. Це ваше завдання на цей тиждень», — додав він.
Така промова викликала неоднозначну реакцію серед майбутніх народних депутатів. Декотрі слухачі відразу стали цікавитися, а хто такий той Потураєв, інші ж відчули себе ображеними.

За зачиненими дверима
Журналістів на тренінги для кандидатів в народні депутати від партії «Слуга народу» у Трускавці не пустили. «Вибачте, але в зал пустити вас ми не можемо і не пустимо до кінця школи. Ми хочемо максимально ефективного тренінгу, а ви трошки заважаєте», — повідомила їм охорона.
Що ж, мабуть, є що приховувати. А користувачі соціальних мереж висловили думку, що нових депутатів спершу доведеться вчити читати і писати. Цьому вирішив заперечити Валерій Пекар, український підприємець і громадський діяч.
«Бачу, що багато дописувачів сміється з тижневого навчання депутатів від «Слуги народу», — зазначив він. — Як людина, котра більше десяти років займається подібними освітніми програмами, скажу кілька речей:

  1. Тижневий інтенсив — це ду-у-уже багато. Якщо не вірите, що можна багато чого зробити за тиждень, — може, якось потрапите мені до рук. Якщо маєте відкритий погляд на життя, то я вам лише за один день беруся картину світу перевернути. Якщо маєте закритий погляд, то вам і півтора року не допоможуть.
  2. Якщо людина не знає майже нічого, то за тиждень її не можна нічому навчити. Але можна зробити одну надзвичайно корисну річ. Невіглас не знає меж свого невігластва. За тиждень можна окреслити невігласу межі його невігластва — отже, запустити індивідуальний навчальний план на багато років вперед.
  3. Мало що так єднає людей, як спільне навчання. Немає кращого способу закласти підвалини спільної ідентичності людей, котрі ніколи до того не бачили один одного, але мусять працювати разом.
  4. Kyiv School of Economics — один із найкращих навчальних закладів, а Тимофій Милованов — один із найкращих фахівців.
  5. Вчитися завжди краще, ніж не вчитися. І вчитися треба все життя. От якби їх не повезли вчитися, тоді треба було б сумувати».
    Однак в ефективності цього навчання все ж доводиться сумніватися. Адже один із «депутатів» виклав у соціальну мережу світлину з цього тренінгу. На ній видно, що переважна більшість авдиторії просто витріщається в свої смартфони. А інший виклав відео, де майбутні депутати вчаться… стрибати.
    Володимир Омелян, міністр інфраструктури України полічив, що вартість цього інтенсивного курсу для депутатів від «Слуги народу» становила від 10 до 20 млн грн. «Багато це чи мало — вирішувати кожному. З одного боку — аби допомогло. З іншого — можна було щось корисне зробити, якби раніше вчились так, як треба», — зазначив він. У керівництві партії запевнили, що витратили на цей вишкіл свої кошти, а не гроші з державного бюджету. На що саркастичні користувачі Інтернету зауважили, що електричний ошийник для кожного обійшовся б дешевше та діяв би ефективніше.

Євген Клен

До слова
Цікаво, що лише 60 із 254 слухачів «депутатських курсів» з’явилися здавати іспит за результатами навчання. А щоб повернутися до Києва, «слуги народу» окупували чотири купейних вагони, квитки на які вже були продані іншим людям.

Пряма мова
Тарас Чорновіл, політолог:
— Для всіх, хто трошки розімлів від захоплених репортажів із Трускавця про те, як там у поті чола вчаться керувати державою фотографи, тамади, клоуни, няні, забудовники, аграрні рейдери та керівники адвокатських компаній Портнова-Богдана. Просто уявіть собі подібну ситуацію на власному досвіді. Наприклад, ви типовий гуманітарій, але доля розпорядилася так, що треба кардинально поміняти сферу діяльності. І ви приходите на курси з питань макроекономіки тривалістю дві години. Ще того ж дня вам прочитають годинний курс про фінансову систему України та годинку — про бюджетну політику. Ви хоч трішечки просунетеся в розумінні цих важких дисциплін? Якщо все будете слухняно нотувати, а потім кілька разів переглянете конспект, то в телевізійному ефірі цілком реально зможете напустити диму й використавши кілька завчених термінів, зобразити імітацію компетентності. Усе.
Ви хоч розумієте, який це абсурд — тижневі курси з управління державою для осіб, котрі ніколи не займалися державною, політичною чи громадською діяльністю. Це так, ніби мене після тижневої начитки лекцій призначити керівником якогось глобального кібернетичного проєкту. Так, я зможу з дуже мудрим виглядом розповідати про цей проєкт. Але ж завдання — не розповідати, а здійснювати й очолювати.
А нам підготували дві й пів сотні неуків, які тепер, можливо, зуміють загальними фразами розказувати про суть своєї роботи, але не виконувати її. Мені заперечать: там же й практичні заняття проходили. А знаєте, що це все було? Гра в «Монополію», але з використанням назви конкретної країни. Знайдіть мені засновників великої корпорації, які приймуть провідним менеджером особу, весь досвід якої — успішні баталії в настільній бізнес-грі. Це колосальна сила ілюзії імітаційної освіти та підміни понять.
То що ж насправді відбулося в Трускавці? За ширмою цілком непоганих навчальних лекцій новообраних активно опрацьовують, перевіряють лояльність. Когось «правильно» орієнтовують, когось купують. Також розподіляють за сферами впливів і групами інтересів. Саме в Трускавці формується та внутрішньофракційна більшість, яка має взяти під контроль усю фракцію, придушити спротив незгодних і сформувати всю вертикаль влади. І ви ж розумієте, чому у списку й на округах аж стільки неосвічених і некомпетентних? Бо саме такі стають найкращою основою для аґресивно-слухняної більшості. Ці точно не будуть терзатися думками перед тим, як виконати команду про голосування за сумнівні закони та призначення. Тому й школа для них вибудувана так, аби вміти назовні демонструвати імітацію знань, самих же знань не здобувши.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply