Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Парламент помер. Хай живе парламент!

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Парламент помер. Хай живе парламент!

Під завісу своєї каденції Верховна Рада України (ВРУ) шостого скликання 6 грудня внесла зміни до регламенту, заборонивши депутатам відмовлятися від участі в голосуванні. Згідно із законом, перед відкриттям кожного засідання парламенту проводиться реєстрація народних обранців особисто на підставі посвідчення депутата та його власноручного підпису. У залі засідань присутність нардепа фіксується за допомогою електронної системи «Рада», і це унеможливлює реєстрацію замість нього іншою людиною.

На засіданні ВРУ депутат не повинен перешкоджати розгляду питання порядку денного, зокрема блокувати трибуну, заважати роботі голови, а також голосуванню інших народних обранців. Нардеп зобов’язаний під час голосування висловлюватися «за», «проти», «утримався». Неучасть у цьому процесі не допускається.
Народні депутати в парламенті сьомого скликання голосуватимуть персонально, кожен сам за себе, за допомогою натискування сенсорної кнопки. Про це повідомив Володимир Макеєнко, голова Регламентного комітету старої ВРУ.
Водночас, Олександр Єфремов, лідер фракції Партії реґіонів, заявив, що ще не час говорити про механізм персонального голосування народних депутатів. «Обговорювати, як це буде організоване практично, — передчасно. Тому що ми не знаємо точки зори фактично 2/3 членів парламенту», — наголосив п. Єфремов. «Реґіонал» також зазначив, що на запитання про практичну реалізацію персонального голосування повинен буде відповісти «спікер ВРУ, який організовуватиме роботу парламенту й Регламентний комітет, який буде сформовано в новому складі».
«На десерт» парламент за якихось півгодини затвердив бюджет України на 2013 рік із дефіцитом 50 млрд грн. наостанок Володимир Литвин, спікер ВРУ, оголосив про те, що Верховна Рада шостого скликання остаточно завершила свою роботу. Цей парламент експерти назвали найгіршим за всю історію України.
Тим часом, Віктор Янукович 9 грудня вніс на розгляд ВРУ кандидатуру Миколи Азарова на посаду прем’єр-міністра України. Об’єднана опозиція заявила, що це виглядає не інакше, як знущання з українського суспільства з боку президента, який несе особисту й повну відповідальність як за уряд, так і за всю ситуацію в державі.
На врочистому засіданні нового парламенту 12 грудня, яке о 10.00 відкрив спікер парламенту шостого скликання Володимир Литвин, депутати присягнули на вірність українському народові, а потім особисто підписали текст присяги. Після цього вони отримали картки для голосування й постійні посвідчення народних депутатів. Народні депутати від «Батьківщини» прийшли на засідання в чорних светрах із написом «Свободу політв’язням» і фотоколажем зі зображенням екс-прем’єра Юлії Тимошенко в обрамленні розірваних ґрат.
Віктор Янукович не побажав бути присутнім на відкритті нового парламенту й звернувся до новообраних народних депутатів за допомогою відео.
Між тим, у новій Раді вже з’явилися перші «тушки»: двоє народних депутатів, що балотувалися на виборах у ВРУ від «Батьківщини», не ввійшли до опозиційної фракції. ідеться про Олександра Табалова, що пройшов до парламенту за списком Об’єднаної опозиції (№ 49), й Андрія Табалова, що балотувався від «Батьківщини» в окрузі № 99 у Кіровограді. Прес-служба партії «Батьківщина» повідомила, що фракція ухвалила рішення про те, що пани Табалови повинні скласти мандати за порушення присяги кандидата в народні депутати, підписаної ними 5 серпня 2012 року. Володимир Яворівський, депутат від «Батьківщини», зауважив, що цих ренегатів привів Арсеній Яценюк, лідер партії «Фронт змін». Представники ВО «Свобода» й ВО «Батьківщина» не пустили Андрія й Олександра Табалових до зали засідань. Депутати заблокували вхід до сесійної зали та втримували їх у коридорі, вигукуючи: «Тушки геть!»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply