Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

ПАРЄ вимагає від РФ звільнити українських бранців

Автор:

|

Січень 26, 2017

|

Рубрика:

ПАРЄ вимагає від РФ звільнити українських бранців

Володимир Ар’єв

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) вимагає звільнення протиправно заарештованого у Москві Романа Сущенка, власного кореспондента інформаційної агенції Укрінформ, а також припинення переслідування українських журналістів на території окупованого Криму. Про це йдеться у резолюції «Напади на журналістів та свобода засобів масової інформації (ЗМІ) в Європі», яка була проголосована 24 січня ц. р.

Резолюцію, доповідачем з якої є Володимир Ар’єв, народний депутат України та голова української делегації в ПАРЄ, підтримала переважна більшість депутатів. «Будучи занепокоєною свободою ЗМІ у Російській Федерації (РФ), Асамблея закликає російське керівництво звільнити Романа Сущенка, котрий 30 вересня 2016 року був ув’язнений у Москві через обвинувачення у «шпигунстві», — йдеться у тексті резолюції.
ПАРЄ також вимагає від російської влади зняти обвинувачення у «сепаратизмі» та припинити переслідування Ганни Андрієвської, Наталії Кокоріної та Миколи Семени, українських журналістів у Криму.
У резолюції вкотре відзначається занепокоєння ПАРЄ у зв’язку з невиконання РФ вимоги звільнити українського кінорежисера Олега Сенцова, котрому був винесений незаконний вирок — 20 років ув’язнення.
Резолюція нагадує і про незаконне закриття окупаційною російською владою у Криму кримськотатарського телеканалу ATR.
Крім цього, у документі висловлюється занепокоєння станом свободи ЗМІ у Туреччині на тлі згортання у країні демократичних свобод. У резолюції наголошується, що уряди країн-членів Ради Європи (РЄ) мають активно реагувати на загрози свободи ЗМІ та напади проти журналістів у рамках започаткованої у квітні 2015 року «Платформи забезпечення захисту журналізму та безпеки журналістів». У ПАРЄ нагадали, що починаючи з січня 2015-го у країнах-членах РЄ було вбито 16 журналістів.

До слова
Георгія Логвинського, народного депутата України, обрали віце-президентом Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Він зазначив, що кандидатура була підтримана одноголосно. «Чергова перемога України на міжнародному фронті: у Страсбурзі за одностайної підтримки присутніх мене обрали віце-президентом ПАРЄ. Це величезна честь, гордість і відповідальність для мене», — написав він у Facebook і пообіцяв протистояти спробам декотрих делегатів скасувати санкції проти РФ. Посада віце-президента і члена бюро ПАРЄ — найвища посада на міжнародній парламентській арені за всю історію України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply