Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

ООН передала Україні листа президента-втікача Януковича

Автор:

|

Лютий 01, 2018

|

Рубрика:

ООН передала Україні листа президента-втікача Януковича

Головна військова прокуратура України отримала від секретаріату Організації Об’єднаних Націй (ООН) фотокопію листа президента-втікача Януковича до президента Російської Федерації (РФ) Путіна з проханням ввести російську війська в Україну. Про це розповів Руслан Кравченко, прокурор Головної військової прокуратури України, після завершення чергового засідання Оболоньського районного суду Києва у справі про державну зраду Януковича.
За його словами, слідчі через представництво України в ООН отримали фотокопії звернення Віталія Чуркіна, колишнього постійного представника РФ при ООН, про визнання офіційним документом листа Януковича президенту РФ, а також фотокопію самого листа Януковича. Цей документ долучено до матеріалів карного провадження.
За словами п. Кравченка, сторона обвинувачення загалом отримала чотири листи від Міністерства закордонних справ України про отримані дані фотокопій документів, які п. Чуркін представив 3 березня 2014 року й які були визнані офіційними документами ООН.
Перша копія, яку отримало слідство, — це текст листа Януковича Путіну, якого секретаріат ООН надіслав кожному члену Ради Безпеки ООН, а також постійному представнику України при ООН. Руслан Кравченко зазначив, що Юрій Сергеєв, тодішній постійний представник України при ООН, тоді спрямував запит для з’ясування, що саме Чуркін долучив до свого звернення. «І Сергеєв отримав фотокопію звернення Чуркіна про визнання цього листа Януковича офіційним документом ООН», — повідомив прокурор.
Наступне засідання Оболоньського районного суду Києва про держзраду Януковича відбудеться до 7 лютого.
Нагадаємо, що у Росії відхрестилися від листа позбавленого звання президента України Януковича з проханням ввести російські війська в Україну. У Москві зазначають, що ні адміністрація президента РФ, ні Рада Федерації не отримували ніякого листа від Януковича про використання російських військ на території України. Також у Генеральній прокуратурі РФ запевняють, що будь-які заяви Януковича не були підставою для звернення Путіна до Ради Федерації про дозвіл на використання російських військ в Україні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply