Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Обшуки у Коболєва та в Переломи

Автор:

|

Лютий 11, 2022

|

Рубрика:

Обшуки у Коболєва та в Переломи
Андрій Коболєв

Зе-влада продовжує переслідувати своїх попереднків. Державне бюро розслідувань (ДБР) провело обшуки в Андрія Коболєва, колишнього голови Національної акціонерної компанії (НАК) «Нафтогаз», та в офісі «Укртрансгазу» (УТГ). Слідчі зазначають, що обшуки проводять також і в керівників приватних підприємств. Йдеться про справу щодо передавання УТГ 300 млн куб. м газу пулу фірм 2020 року. Внаслідок цього НАК міг отримати 2,2 млрд грн збитків. Наразі обов’язки директора УТГ тимчасово виконує Сергій Перелома.
У ДБР додали, що за даними слідства п. Коболєв підписав рішення акціонера щодо мирової угоди, якою відчужили цей газ без погодження з наглядовою радою НАК. Суперечки щодо цього газу вели ще з 1999-го. Тоді акціонерне товариство «Укренергозбут» передало державному підприємству «Укртрансгаз» 418 млн куб. м газу. Останнє мало відвантажити паливо споживачам, яких вкаже «Укренергозбут». Проте з цього обсягу надійшла лише частина газу, а у газотранспортній системі залишилося 305 млн куб м палива. Саме за них сторони судилися 20 років.
2019-го у конфлікті з’явилася третя сторона — пов’язана з Костянтином Жеваго фірма «Фін-інвест», яка викупило право на отримання 305 млн куб м газу. Згодом суд постановив стягнути з УТГ еквівалент цього газу — 2,3 млрд грн.
Тоді в УТГ дії «Укренергозбуту» та «Фін-інвесту» назвали такими, що можуть мати ознаки шахрайства. В середині 2020 року права вимоги від «Укренергозбут» перейшли до іншої фірми — «Профі-Газ», пов’язаної з київським бізнесменом Ігорем Вороновим. Вже наприкінці року у «Нафтобазі» вирішили укласти з цим пулом «шахрайських» фірм мирову угоду.
УТГ попросив «Нафтобаз» оформити договір позики на 300 млн куб. м газу, аби віддати їх «Профі-Газ», яка на момент ухвалення мирової угоди юридично мала на це право. Угоду затвердили рішеннями суду від 10 та 13 листопада. Таким чином, газ вартістю 2,2 млрд грн отримала компанія «Профі-Газ».
З’ясування стосунків між колишніми та теперішніми власниками «Укренергозбуту» за права на обсяг газу тривають і досі. Наприкінці 2021-го Верховний суд України підтвердив рішення щодо визнання недійсним договору 2018 року з купівлі-продажу акцій «Укренергозбуту» компанії «Профі-Газ». Натомість «Укртрансгаз» вимагає у НАК відшкодувати йому завдану шкоду шляхом повернення 305 млн куб. м природного газу, який передали «Профі-Газу».
Як повідомляв «Міст», звільнення Коболєва мало не поставило хрест на співпраці України з МВФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply