Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Нищать книги українською та кримськотатарською

Автор:

|

Липень 09, 2015

|

Рубрика:

Нищать книги українською та кримськотатарською
Прапор кримських татар

Прапор кримських татар

В окупованому Росією Криму знищуються книги кримськотатарською й українською мовами. Про це повідомила Весіля Ібрагімова, філолог і керівник курсів кримськотатарської мови в Херсоні. «Нинішня ситуація в Криму — це ілюстрація того, наскільки можна вірити Путіну. У березні минулого року він заявив, що в Криму буде три мови — російська, українська та кримськотатарська. Але зараз йде аґресивне витіснення української та кримськотатарської мов: нових книг не видають, а раніше видані, що зберігаються в бібліотеках, під різними приводами списують та знищують. Робиться все, щоби в Криму залишилася тільки російська мова», — сказала філолог.
За її словами, на материковій Україні зараз відчувається дефіцит навчальної та методичної літератури з кримськотатарської мови. «Література, в основному, привозиться з Криму. Її, на жаль, – мало. Сподіваюся, що вдасться вивезти на материк якомога більше книг, оскільки у Криму зараз немає систематичного вивчення кримськотатарської», — бідкається п. Ібрагімова.
Нагадаємо, 1 червня ц. р. в Херсоні вперше в історії міста відкрилися безкоштовні курси кримськотатарської мови. Організаторами стали кримськотатарський культурно-спортивний центр «Куреш» спільно з Херсонською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олеся Гончара.
Хоча в області понад 40 років живуть кримські татари, раніше в Херсоні таких курсів ніколи не було. Про це розповів Ібрагім Сулейманов, керівник центру «Куреш». «Відкриття таких курсів — життєва необхідність. Зараз наше завдання — зберегти мову та культуру нашого народу, які через російську анексію Криму опинилися під загрозою зникнення», — зазначив він.
Перша група з вивчення кримськотатарської мови була сформована на церемонії відкриття курсів. У її складі — люди різного віку та професій. Більшість охочих вивчати мову — молодь. «Хочу досконало знати мову свого народу. Кримськотатарською в нашій родині розмовляють удома. Але знаю її не так, як хотілося б», — пояснила Ельмас Халілова, студентка Херсонського медичного коледжу.
Після церемонії відкриття курсів співробітники Херсонської бібліотеки ім. О. Гончара провели для бажаючих екскурсії залами та відділами бібліотеки. А діти під керівництвом ентузіаста аматорського повітроплавання Олексія Зверика виготовили та запустили повітряних зміїв з українською та кримськотатарською символікою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply