Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Нові правила в’їзду в Україну для росіян

Автор:

|

Липень 13, 2017

|

Рубрика:

Нові правила в’їзду в Україну для росіян

Олександр Турчинов

Рада національної безпеки й оборони (РНБО) України ухвалила рішення ввести новий порядок перетину кордону України з біометричним паспортам із 1 січня 2018 року. Про це повідомив Олександр Турчинов, секретар РНБО. «Зрозуміло, що в першу чергу це стосуватиметься російських громадян. Громадянин Російської Федерації (РФ), котрий хоче відвідати Україну, буде змушений завчасно зареєструватися і надати Міністерству закордонних справ (МЗС) України необхідні дані. Крім цього, вводиться вимога обов’язкової реєстрації громадян РФ, котрі перебувають на території України, на місці їхнього тимчасового перебування, а також їм необхідно буде надавати інформацію про пересування територією України», — заявив чиновник.
Він наголосив, що такі рішення були прийняті з міркувань безпеки. «Ця система пов’язана з посиленням безпеки. Після терактів, аґресії в рамках гібридної війни, яку веде проти нас РФ. Це необхідно для того, щоб диверсанти, терористи, шпигуни не могли перетинати наш кордон із підставними документами», — поінформував п. Турчинова. За його словами на технічне забезпечення цього процесу Державній прикордонній службі (ДПС) України пропонується виділити 300 млн грн і ще стільки ж буде виділено на облаштування кордону.
Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, одразу ж запевнив, що ця ініціатива РНБО не матиме практичних наслідків для громадян Європейського Союзу (ЄС) і країн, які мають біометричні паспорти за стандартами Міжнародної організації цивільної авіації. «У контексті безвізового режиму, який працює для біометричних паспортів, у нас немає проблем не лише з ЄС, але і з іншими країнами, які мають біометричні паспорти за стандартами ICAO, — сказав глава МЗС.
Своєю чергою, Олег Слободян, прес-секретар ДПС, уточнив, що біометричний контроль не стосуватиметься українців по паспорту з окупованого Криму. «Кримці не є жителями іноземних держав, вони — громадяни держави Україна, котрі вимушено проживають під окупацією російської армії», — зазначив представник відомства. Він додав, що для відвідин материкової України, тим, хто приїжджають із півострова, можна користуватися простими паспортами громадянина України.
На нові правила бурхливо відреагувала російська влада. Так погрожують вжити заходів щодо 4 млн українців, котрі перебувають на території РФ. Про це заявив Франц Клінцевич, перший заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки. Він зазначив, що Кремль вживатиме заходи у відповідь на нові правила в’їзду в Україну, введення яких «можна вважати візовим режимом між країнами». «А тому наш обов’язок попередити — відповідні кроки обов’язково будуть», — пінився депутат. Він не виключив, що когось із українців доведеться ввічливо попросити покинути РФ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply