Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Німеччина квапить Україну з виборами на Донбасі

Автор:

|

Березень 01, 2016

|

Рубрика:

штан

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер сподівається, що вибори на Донбасі відбудуться у першій половині 2016 року.

Про це політик заявив після закінчення засідання Радбезу ООН, що відбулася в понеділок, 29 лютого. Під час зустрічі він представив програму Організації з безпеки і співробітництва в Європі на цей рік.

«Ми сподіваємось досягти якогось прогресу, особливо в питанні ситуації з безпекою, і обговорити нове виборче право для східної України, що є основною умовою для проведення виборів, які мають відбутися вже в першій половині цього року», – заявив Штайнмайер.

Він наголосив, що це буде основне питання, яке глави МЗС «нормандської четвірки» планують обговорювати 3 березня у Парижі. Також, зі слів міністра, Німеччина стурбована порушенням мінських домовленостей на Сході України і обмеженням доступу представників місії ОБСЄ.

Міністр закордонних справ Німеччини відмітив, що політичного рішення української проблеми поки що немає. Хоча, на його думку, вдалося дещо розрядити ситуацію, кількість жертв і порушень перемир’я лишається дуже високою.

Також вчора, 29 лютого, Штайнмайер заявив, що конфлікт в Україні показав необхідність оновлення віденського документа (міжнародна угода держав-учасниць ОБСЄ, призначена для реалізації заходів довіри і безпеки в регіоні).

Франсуа Делаттр, постійний представник Франції при ООН виступив після промови Штайнмайера. Він також підтвердив, що крім питань перемир’я в Парижі будуть розглянуті інші заходи, які передбачалися Мінськими угодами, зокрема,  децентралізація, конституційна реформа, і спеціальне виборче законодавство для Донбасу. Зустріч «нормандської четвірки» Делаттр вважає «найважливішим моментом у посередницьких зусиллях по врегулюванню конфлікту».

За словами французького дипломата, врегулювання української кризи є пріоритетним для його країни, і вона сповнена рішучості продовжувати працювати в «нормандському форматі» до повного виконання Мінських домовленостей, які є єдиними можливими рамками для мирного врегулювання цього конфлікту. Також постпред підкреслив, що метою Франції в перспективі залишається повернення України в міжнародно визнані кордони, що означає відновлення контролю над Кримом.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply