Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Нічне життя Зе-посадовців високого ранґу не таке, як денне

Автор:

|

Жовтень 23, 2021

|

Рубрика:

Нічне життя Зе-посадовців високого ранґу не таке, як денне
Давид Арахамія

Журналіст-розслідувач розвінчав фарисеїв, які керують Україною.

«Червона лінія»
Михайло Ткач, керівник відділу журналістських розслідувань порталу «Українська правда», заявив, що, за даними двох його джерел, Давид Арахамія, голова президентської парламентської фракції «Слуга народу» (СН), домовлявся за голоси для відставки спікера Разумкова. Він також опублікував репортаж, світлини з якого ілюстрували, що цей політик 14 вересня спілкувався у віп-ложі національного спорткомплексу «Олімпійський» із олігархом Ігорем Коломойським, проти якого Федеральне бюро розслідування США порушило кримінальну справу про відмивання грошей (придбання нерухомості за кошти, незаконно виведені з «ПриватБанку»).
Розслідувач у своєму репортажі також розповів: «І Коломойський, і Арахамія тоді факт перемовин спростовували, запевнивши, що їхнє спілкування мало винятково формальний характер. А вже за три тижні під час голосування за відставку спікера Разумкова депутатська група «За майбутнє», яку пов’язують із олігархом, дала 19 голосів».
Арахамія «виправдовувався», що на оприлюднених Ткачем фото він і Коломийський «обмінялися жартами про закон про олігархів». Отже вони, як і багато їхніх співгромадян, також вважають смішним закон, який насправді не страшний тим, із одним із котрих жартував голова президентської парламентської фракції.
Оглядачка Юлiя Самаєва пояснила: «Давид Арахамія не випадково клопотав про спеціальну процедуру розгляду цього законопроєкту в другому читанні. Ця «спеціальність» передбачала неможливість обговорення, а, зрештою, і прийняття під час розгляду жодних поправок, крім погоджених профільним комітетом. Тобто гарантувала усім зацікавленим, що закон приймуть без сюрпризів. І судячи з того, що під час першого читання проєкт палко підтримали і президентські «слуги», і «коломойський майбах» (так неофіційно називають депутатську парламентську групу «За майбутнє». — Ред.), і «веревська «Довіра» (депутатська парламентська група, яка лобіює інтереси мільярдера Андрія Веревського. — Ред.), принаймні, цих зацікавлених фінальний результат не розчарує».
Але ж Арахамія весело спілкувався з Коломойським попри те, що запевняв позаторік в інтерв’ю, що не поважає його. Твердив також, що коли Володимир Зеленський запропонував йому позаторік приєднатися до його команди, то з’ясовував у нього, чи має «зв’язки з Коломойським». Бо вони, за словами Арахамії, для нього є «червоною лінією». Але оприлюднені розслідувачем світлини таки дали привід для висновку, що її вже перетнули…

Хто може впливати?
Ткач оприлюднив також у своєму репортажі світлини, які ілюстрували спілкування Арахамії й ще одного «слуги» — Остапа Шипайла — впродовж близько двох годин уночі 16 вересня в ресторані з депутатом проросійської парламентської фракції «Опозиційна платформа — За життя» й мільярдером Ігорем Абрамовичем. Шипайло ще й сів у його «мерседес» і поїхав кудись із ним.
Коли журналіст запитав Абрамович про нічну зустріч з Арахамією, той відповів: «У мене з ним хороші, товариські взаємини». Натомість Арахамія спершу не пригадав теми розмови з Абрамовичем, а згодом запевнив, що вони нібито обговорювали тарифи на газ.
Ткач розповів також у своєму репортажі, що Арахамія з дружиною двічі за пів року літав до Відня під час локдауну приватним літаком, який належить структурам олігарха Дмитра Фірташа, затриманого 2014 року в Австрії поліцією за запитом США, де ФБР підозрює його в підкупі індійських чиновників для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії. Політолог Андрій Піонтковський, який утік із Росії до США, назвав Фірташа одним із «гаманців Путіна» та співучасником окупації Криму.
Арахамія розповів Ткачу, що перельоти до Відня оплачувала його дружина, тож інформації про це немає в депутатській декларації. Журналіст прокоментував це так: «Навмисно приховувати перельоти на приватних літаках тепер теж нормально. І це голова монобільшості, а не хтось там. Навіщо тоді електронне декларування? Антикорупційне законодавство? Два роки тому «слуги народу» декларували інші цінності. Впродовж двох років цінності змінилися. Що далі?».
Ткач також оприлюднив у своєму репортажі світлини, які засвідчили, що Арахамія сів у «мерседес» бізнесмена Веміра Давітяна. А той є віцепрезидентом благодійного фонду «Солідарність», засновника якого, бізнесмена Олександра Петровського (Нареклешвілі), назвав 2010-го кримінальним авторитетом на прізвисько «Нарик» тодішній генеральний прокурор України Юрій Луценко.
Ткач доповнив його так: «Джерела «Української правди» називають Давітяна куратором Запорізької області від Офісу президента України (ОПУ) та правою рукою Арахамії з широкого кола питань… Коли Зеленський обіцяв «нові обличчя», то він, схоже, мав на увазі не лише владу, а й «наглядачів» за владою».
Розслідувавач завершив свій репортаж так: «Про парламентську діяльність Арахамії відомо багато. Але хто може впливати на депутата поза стінами Верховної Ради? Зустрічі лідера фракції СН доводять, що це не народ».

«Влада розбещує»
«Прославився» Арахамія й 6 жовтня, коли зізнався: «У мене, до речі, теж були офшори. Я навіть у декларації маю на дружині один офшор на Сейшелах, це нормальний процес. Є неґативний бік офшорів, а є позитивний. Якщо ви подивитеся рейтинґ ста мільярдерів світу, побачите, що майже в кожного є офшорна компанія. На якій зберігається якесь майно, яке може бути захищене завдяки британському праву, наприклад. У цьому позитив».
7 жовтня Дмитро Разумков, якого того дня відкликали з посади спікера, прокоментував це так: «Ми йшли змінити країну. Зробити її кращою. Пам’ятаю, як світилися очі у людей, які долучалися до команди. Сьогодні в цій залі бачу вже інші очі… Принцип «офшори для влади — ганьба» став принципом «нічого страшного».
Перш ніж очолити президентську парламентську фракцію, Арахамія був головою Ради волонтерів при Міністерстві оборони України. Був нагороджений 2014 року тодішнім президентом України Петром Порошенком за волонтерську діяльність орденом.
А торік запропонував відновити постачання води до окупованого Росією Криму й заявив, що партія СН має спільні принципи з Комуністичною партією Китаю (КПК). І що «Україна розглядає Китай як приклад та вважає його стратегічним партнером». Ще й привітав КПК зі сторічним ювілеєм. Що ж, британський історик Джон Дальберг-Актон попереджав, що «влада розбещує, а абсолютна влада розбещує абсолютно».
Але серед представників Зе-влади не лише Арахамія потрапив під час контактів із олігархами в об’єктиви фотокамер журналістів. Ткач нагадував на пресконференції Зеленському 20 травня: «На початку каденції ви обіцяли, що відносини з великим бізнесом стануть публічними і прозорими. Далі протягом двох років ми фіксували, як ваш перший помічник Шефір вночі на заправці пересідає у «мейбах» Ахметова й їде до олігарха додому, як до вас непублічно приїжджає олігарх Пінчук, голова Служби безпеки України Баканов їде вітати з ювілеєм Григорія Суркіса, соратника Віктора Медведчука, ваш перший помічник Шефір відвідує на службовому авто у позаробочий час офіс Коломойського, а кілька місяців тому ви святкували власний день народження у квартирі бізнесмена Тимура Міндича — одного з найближчих соратників цього олігарха».
Зеленський відповів тоді Ткачу порадою стежити за результатами боротьби проти олігархів, а не, за його словами, «машинами — коли вони виїжджають з дому президента та коли приїжджають на роботу». Але розслідувач продовжив стежити за цими автівками.
І розповів 17 червня про «тойоту», яку зауважив 27 травня: «З ОПУ вона вивезла олігарха Вадима Новинського, восьмого з найбагатших людей країни у цьогорічному рейтинґу Forbes, одного з найближчих бізнес-партнерів Ріната Ахметова й позафракційного народного депутата».
Як бачимо, розслідувач розвінчав не лише депутата-фарисея. Адже найголовніший у державі — не кращий.
Як повідомляв «Міст», Зе-влада ласиця на китайські гроші, але отримати їх не легко.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply