Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Невтішні підсумки переговорів міністрів закордонних справ “нормандської четвірки”

Автор:

|

Березень 04, 2016

|

Рубрика:

Невтішні підсумки переговорів міністрів закордонних справ “нормандської четвірки”

main

У зустрічі, яка розпочалася о 20.15 за київським часом, взяли участь голови МЗС України, Франції, ФРН і РФ. Зустріч тривала більше чотирьох годин замість, як передбачалося, трьох, і проходила, за інформацією з дипломатичних джерел, досить складно.

Першим, не сказавши журналістам ані слова, покинув будівлю МЗС Франції представник Росії Лавров.

За словами глави МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайера, задоволення від підсумків зустрічі особисто в нього немає. “Сьогоднішня зустріч у Парижі була дуже складною. В області політичного процесу на Донбасі прогресу немає”, – зазначив глава МЗС Німеччини.

Глава французької дипломатії Жан-Марк Еро за результатами зустрічі “нормандської четвірки” в Парижі підкреслив, що міністри закликали воюючі на сході України сторони “без зволікань” надавати інформацію Спеціальній місії ОБСЄ.

Крім того, він заявив, що міністри також погодилися з тим, що всі цивільні особи мають “без обмежень” отримувати доступ до гуманітарної допомоги.

Зі свого боку, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який виступив з заявою після французького міністра перед десятками іноземних і українських журналістів, підкреслив, що гуманітарний трек не виконується, насамперед через дії РФ. За його словами, українська сторона наполягала на необхідності доступу на окуповані території хоча б гуманітарних організацій.

“Я активно просував ідею доступу хоча б для Червоного Хреста, “Лікарів без кордонів” для гуманітарної допомоги. Але Лавров не готовий був йти глибше з питань безпеки”, – сказав Павло Клімкін. За його словами, російський міністр не був готовий обговорювати, де встановлювати зони безпеки, яким чином просуватися в плані забезпечення чіткого доступу для спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

В цілому глава МЗС України Павло Клімкін вважає, що значного прогресу досягти не вдалося. Для організації виборів в Донбасі необхідно вирішити питання забезпечення безпеки. Це стосується не тільки відведення озброєнь, потрібен контроль ОБСЄ над російсько-українським кордоном.

На думку Павла Клімкіна, українська делегація представила дуже чітку схему, як Спеціальна місія може вести ефективний моніторинг вздовж українсько-російського кордону. “Це організація низки баз Спеціальної моніторингової місії, можливість проведення інспекцій в будь-який час, можливість встановлення відповідного технологічного обладнання, за допомогою якого можна цілодобово контролювати кордон і найбільш критичні ділянки”, – зазначив він, додавши, що інспектори спеціальної моніторингової місії можуть бути присутні на пропускних пунктах з української сторони. “Оскільки ми вважаємо, що ця пропозиція, у разі її реалізації буде достатньо ефективно забезпечувати моніторинг ділянки українсько-російського кордону, який на жаль поки що не контролюється Україною”, – підкреслив Павло Клімкін. Крім того, українська сторона зробила особливий акцент на необхідності встановлення зон безпеки. “Таких як, наприклад, в Дебальцево, або навколо Донецького аеропорту”, – сказав він.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply