Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Народні депутати також на війні — політичній

Автор:

|

Квітень 09, 2022

|

Рубрика:

Народні депутати також на війні — політичній

Верховна Рада України

Верховна Рада України (ВРУ) ухвалила закон про матеріальну винагороду за передачу Збройним силам України (ЗСУ) придатної для використання бойової техніки російських загарбників. Винагорода передбачена як для військових РФ, так і для громадян України: за бойовий літак — 1 млн USD; за бойовий гвинтокрил — 500 тис. USD; за реактивну систему залпового вогню — 25-35 тис. USD; за танк чи наземну артилерію — 100 тис. USD;
за бойову машину піхоти, бронетранспортер, панцерну розвідувальну-дозорну машину — 50 тис. USD; за військовий автомобіль, тягач, інженерну машину розвідки, розмінування, мінного загородження, розгородження, для прокладання шляхів, для здійснення землерийних робіт, для подолання водних перешкод — 10 тис. USD; за корабель першого або другого ранґу — 1 млн USD; за корабель третього або четвертого ранґу — 500 тис. USD; за корабель допоміжного забезпечення — 200 тис. USD; корабель малогабаритного розвідувального призначення — 50 тис. USD.
У випадку передачі бойової техніки російськими військовослужбовцями їм забезпечується право на збереження в таємниці факту передачі ними придатної для застосування бойової техніки держави-аґресора, отримання нових документів із новими даними, безпеку їхнього перебування на території України та створення умов для виїзду до третьої безпечної країни.
ВРУ також схвалила закон, що передбачає націоналізацію майна громадян РФ, а також громадян України, які публічно заперечують війну. Він передбачає, що резидентами РФ (крім юридичних осіб) є також і громадяни Росії, а також особи, які не є громадянами, але мають найбільш тісний зв’язок з РФ: які проживають або займаються там основною діяльністю.
Крім того, за рішенням Ради національної безпеки й оборони України або суду, до резидентів РФ можуть прирівнювати фізичних або юридичних осіб (незалежно від громадянства, місця проживання, місцезнаходження, провадження основної діяльності тощо), які публічно заперечують або підтримують збройну аґресію РФ проти України, встановлення та затвердження тимчасової окупації частини території України. Ця норма стосуватиметься й осіб, які не зупинили або не припинили свою економічну діяльність на території РФ у період дії воєнного стану в Україні. Щодо всіх цих осіб застосовуватимуть примусове вилучення їхніх активів в Україні.
Водночас ВРУ прийняла закон, яким визнала РФ державою-терористом, що чинить геноцид українського народу, і заборонила символіку, яку використовує російська армія, що проводить злочинні дії на території України. Мова йде про літери Z і V, якими окупанти позначають свою техніку. У законі прописано, що РФ наслідує нацистський і фашистський режими Гітлера та Муссоліні. Український парламент також визначив порядок заборони проросійських партій, які виправдовують чи заперечують збройну аґресію РФ проти України.
Як повідомляв «Міст», ВРУ закликала світ допомогти зупинити аґресію РФ.

About Author

Meest-Online