Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Народні депутати повернули повноваження НАЗК

Автор:

|

Грудень 18, 2020

|

Рубрика:

Народні депутати повернули повноваження НАЗК
Верховна Рада України

Верховна Рада України (ВРУ) ухвалили законопроєкт про відновлення повноцінної роботи Національної аґенції з питань запобігання корупції (НАЗК). «За» проголосували 300 депутатів. У документі передбачено, що перевірку всіх декларацій здійснює НАЗК, але при цьому запроваджують механізм скарги для судді, якщо він відчуває, що в процесі перевірки декларації на нього чинять тиск. У законопроєкті врахували висновки Венеційської комісії щодо того, якщо Конституційний суд не обґрунтував своє рішення про неконституційність норм про повноваження НАЗК, то їх можна повернути.
Також до Кодексу України про адміністративні правопорушення додали одну статтю з особливостями вручення протоколів про адміністративні правопорушення суддям. У законі передбачили відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Також вводять правове регулювання особливостей врегулювання конфлікту інтересів, прописали порядок контролю, повної перевірки декларацій, моніторингу способу життя суб’єктів декларування, а також порядок здійснення деяких додаткових заходів фінансового контролю.
Олександр Новиков, голова НАЗК, заявив, що прийняті законопроєкти справді дозволять Аґенції відновити свою роботу, але є три зауваження, пропозиції щодо усунення яких внесуть найближчим часом. Так, зобов’язання НАЗК інформувати Вищу раду правосуддя або Конституційний суд про початок моніторингу способу життя будь-якого судді зроблять заходи з моніторингу способу життя «неефективними».
Також НАЗК не влаштовує норма про те, що складати протоколи щодо суддів мають право лише голова НАЗК і його заступники, позаяк, на їхню думку, це може дати право іншим категоріям — депутатам, правоохоронцям — також претендувати на окремі процедури на рахунок себе.
В Аґенції також незадоволені, що закон зобов’язує НАЗК створити за допомогою програмних засобів «чергу» декларацій та інформувати декларанта про долучення до цієї черги. Програмні засоби в цьому випадку не зможуть зробити процес ефективнішим. До прикладу, сьогодні в Реєстрі є більше 300 декларацій «президентів». Якщо формувати таку чергу електронними засобами, НАЗК буде змушена перевіряти ці помилкові декларації.
Як повідомляв «Міст», Конституційний суд України звів боротьбу з корупцією нанівець.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply