Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

Нахабство — без меж

Автор:

|

Липень 09, 2015

|

Рубрика:

Нахабство — без меж

Ан-26

Авіаційні структури Російської Федерації (РФ) виграли суд у внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ (МВС) України в справі про борг за обслуговування військового літака, що виконував таємні рейси під час подій на Майдані.
Судові розгляди навколо секретного рейсу розпочалися 2 жовтня 2014 року. Державна корпорація «Організація повітряного руху» (ОПР), підлегла «Росавіації», що забезпечує аеронавігаційне обслуговування та безпеку польотів, звернулася до арбітражного суду Москви з вимогою стягнути плату за проведення російською територією літака з військової частини № 2269 авіації внутрішніх військ МВС України, розташованої в місті Олександрії Кіровоградської області. У лютому 2014 року ОПР провела український військовий літак Ан-26 до одного з російських летовищ і назад. Вартість наданих послуг, згідно з реєстрами польотів повітряних суден, була невисокою — всього 29 347, 21 RUR.
Як повідомило джерело в держкорпорації, рішення щодо українського літака було прийняте «за лічені години». Інформатор зазначив, що через дев’ять днів після проводки ОПР надіслала українській стороні рахунок за надані послуги. Однак українські силовики не розрахувалися за переліт. На процес представники України також не прибули, хоча їм було відправлено судові повістки. У підсумку, вирок у справі ухвалили на користь російської авіаційної структури. Інформатор уточнив, що на підставі виграного суду компанія може за допомогою Міністерства юстиції РФ стягувати борг із МВС України через міжнародні правові юридичні інститути.
Нагадаємо, літак Ан-26 здійснював рейс у Росію 19 лютого 2014 року — в сам розпал кровопролитних сутичок на майдані Незалежності в Києві. «Для порятунку своїх сімей і майна високопосадовці використовували військові літаки», — зазначив інформатор, припустивши, що Ан-26, стосовно якого держкорпорація ОПР звернулася до суду, був завантажений меблями, картинами та коштовностями.
А з РФ літак привіз спеціальні засоби, призначені для українських правоохоронців: гумові кулі та світлошумові гранати для розгону демонстрантів, а також екіпірування для бійців спецпідрозділів. «В України не було нелетальної зброї. І вона закуповувала всі ці речі у нас», — розповів один із російських офіцерів.
Частково цю версію підтверджує нота Міністерства закордонних справ (МЗС) України, спрямована 4 квітня 2014-го на адресу МЗС РФ, із проханням «надати інформацію про постачання в Україну вантажів спецзасобів для використання при охороні громадського порядку загальною вагою 2 394 кг і 2 774 кг, що прибули рейсами «Чкаловськ — Київ» 21 січня і 24 січня 2014 року». Ця інформація була потрібна новій київській владі для розслідування подій на Євромайдані.
Російські журналісти тим часом звернулися до Миколи Івашова, заступника директора з міжнародної співпраці та протоколу ОПР, із проханням докладніше розповісти про позов і політ українського Ан-26. Однак він відмовився від коментарів, заявивши, що вся інформація про цей політ — таємна. У «Росавіації» теж відповіли, що всі дані щодо польотів і вантажів, що перевозилися в лютому 2014 року на військово-транспортному літаку МВС України, мають закритий характер. У військовій частині № 2269 авіації внутрішніх військ МВС України не захотіли розмовляти з представниками ЗМІ.
Як писав «Міст», Росія за наказом Путіна допомогла Януковичу перебратися в Крим, щоб уникнути переслідування з боку опозиції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply