Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Надія Савченко знову голодує: заради активізації обміну бранцями

Автор:

|

Серпень 04, 2016

|

Рубрика:

Надія Савченко знову голодує: заради активізації обміну бранцями

Надія Савченко

Вона робила це не раз і аж до крайнього виснаження. Але у російській тюрмі. Тепер народна героїня — вдома і на волі. Однак вдається до випробуваного методу. 2 серпня Надія Савченко зробила сенсаційну заяву. Вона оголосила голодування, протестуючи проти бездіяльності української влади у справі звільнення українців із полону.
На прес-конференції колишня бранка Путіна публічно розкритикувала Петра Порошенка. Як завжди, Надя висловлювалася конкретно і жорстко. А для багатьох і неприємно. «Виходьте на Банкову, вимагайте зустрічі і звіту від Президента України як від гаранта Конституції, прав і свобод людини, як від головнокомандувача, котрий посилав на смерть ваших дітей, а не своїх власних. Виходьте і не давайте забути про ваших рідних, бо ціна життя людини вища тоді, коли про неї пам’ятають. І ви, матері окупованих Росією Луганської та Донецької областей України й українського Криму, також виходьте до своїх злочинців, котрі представляють вашу «владу», — закликала вона.
«Усі колишні полонені, з котрими я розмовляла, казали мені, ти все правильно робиш, нікого не слухай, домовляйся зі самим чортом, аби витягнути наших. Проте, ті депутати, котрі не знають, що таке полон, називають мене агентом Кремля і розповідають, що мені там легко жилося. Залюбки поділилася б з ними своєю долею», сказала — п. Савченко.
Главі держави особливо дісталося на горіхи. «Я пропонувала Президенту України реальні дії щодо результату обміну військовополоненими: треба почати віддавати людей першими. Але ж в полоні не сидять діти Петра Олексійовича, а на ваших дітей йому плювати», — дорікнули колишня бранка й уточнила: «Голодування триватиме до дня позитивного результату».
Передбачити результативність цього кроку важко. Хоча один висновок вже можна зробити. Період парламентської адаптації Надії Савченко минув. Тепер почалися рішучі кроки.
А в парламентській фракції «Батьківщина» розцінили оголошення голодування Надією Савченко як акт відчаю. Про це повідомив Сергій Соболєв, заступник голови фракції. У цій політичній силі сподіваються, що ця заява переконає українське та світове співтовариство, що ситуація зі звільненням заручників — загрозлива. «Фракція ніколи не підтримувала її голодування в кремлівських катівнях. Ми вважаємо, що здоров’я — набагато цінніше», — зауважив він.
Натомість Олег Ляшко, лідер Радикальної партії України, висловився щодо останніх заяв Надії Вікторівни брутально. «Надія Савченко заявила про спільність ідеалів Майдану й Антимайдану: «Нам ділити нічого. У нас — одні ідеали. І Майдан, і Антимайдан, — якщо ви колись ходили не тільки на Майдан, а й на Антимайдан і розмовляли з людьми ще в той час, коли це все починалося і слухали людей, — то вони стояли за одні цінності». Дівчина реально схибнулася на всю голову», — написав він у Facebook.
Впливова київська газета «День» наголосила, що Надія Савченко гідно вела себе за ґратами, показуючи приклад позиції та характеру, але тепер усе більше спостерігачів вважають, що вона не витримує випробування свободою. Експерти видання коментують рішення народного депутата про початок голодування. Так, політолог Євген Магда переконаний, що коли п. Савченко заявляла про голодування в російській в’язниці, то це сприймалось як політичний жест. Коли ж вона каже про голодування в центрі Києва, то це сприймається, як фарс. Таким чином девальвується символ українського опору.
Інша столична газета — «Сегодня», своєю чергою, написала, що у голодуванні Надії Савченко відсутня логіка, адже процес обміну полоненими зараз опинився в глухому куті не з вини українських перемовників. Його заблокували бойовики.
Часопис «Голос України» вказує, що терористи на Донбасі готуються до військових навчань, а Росія продовжує поставляти їм озброєння. Газета поінформувала, що за останній тиждень на територію України були завезенi близько 30 танків, 11 панцерних машин, шість «Градів», велика кількість боєприпасів. Про можливі провокації найближчими днями з боку бойовиків попереджає і військова розвідка.
Та й Владислав Дейнего, один із очільників сепаратистів, заявив, що голодування Надії Савченко нічим не виправдане і ніяк не вплине на звільнення полонених.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply