Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Надія Савченко опублікувала свій перелік полонених

Автор:

|

Січень 12, 2017

|

Рубрика:

Надія Савченко опублікувала свій перелік полонених

Надія Савченко

Надія Савченко, народний депутат України, опублікувала списки українців, котрі перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти на окупованій території Донбасу. Вона також оприлюднила прізвища осіб, котрих вимагають видати сепаратисти. Так, у списку осіб, котрих утримуються на окупованих територіях, зазначена 41 особа, підтверджена терористами. В аналогічному списку людей, котрих хоче повернути Україна, вказана інформація про 121 українця.
За словами п. Савченко, в списках є дві категорії обміну. «Перша — це наші військовополонені, котрі перебувають на окупованих Росією територіях Донецької та Луганської областей. Українською стороною подається запит на 129 людей. Протилежна сторона підтверджує 42 людини. Друга категорія — це українські політв’язні, котрих утримують у російських в’язницях і в окупованому Російською Федерацією (РФ) Криму. Їх є 44», — повідомила вона.
Надія Савченко також заявила про ще один список, наразі не допрацьований, тому й не опублікований. «Це ті, кого розшукують, і не зрозуміло, хто з них живий», — пояснила вона, але не вказала, коли цей список буде допрацьований.
Служба безпеки України (СБУ) раніше застерігала Надію Савченко від оприлюднення списків полонених і зниклих безвісти на Донбасі. «Не можна поширювати інформацію, яка може зашкодити не тільки хлопцям, котрі перебувають там, але і їхнім близьким, родичам», — заявляв Юрій Тандит, радник глави СБУ, але депутат його не послухала. Відтак тепер він заявив, що списки полонених, опубліковані депутатом Савченко, є некоректними.
За словами посадовця, у СБУ провели з цього приводу засідання, де звірили список Савченко з офіційними даними. «У цьому списку є безвісти зниклі хлопці. Навіть загиблі. Навіть є ті, хто вже звільнені», — сказав він.
Юрій Тандит стверджує, що інформація може загрожувати життю заручників. Крім того, рідні полонених можуть стати жертвами шахраїв, котрі можуть обіцяти інформацію чи допомогу у звільненні. Він також зазначив, що законодавство забороняє публікацію такої інформації. Про це йдеться в законі про захист персональних даних і в законі про боротьбу з тероризмом. Після цього Надія Савченко дещо відкоригувала списки полонених.
Своєю чергою, бандити відкинули пропозицію п. Савченко про обмін полоненими. «Вона ще раз озвучила раніше озвучені з Києва пропозиції віддати нам лише половину від загального числа утримуваних Києвом осіб», — заявила Дар’я Морозова «уповноважена з прав людини» терористичної організації «Донецька народна республіка».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply