Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

На виборах мера Харкова перемагає Терехов

Автор:

|

Листопад 02, 2021

|

Рубрика:

На виборах мера Харкова перемагає Терехов
Ігор Терехов

На виборах міського голови Харкова перемагає Ігор Терехов, секретар міської ради. За нього проголосували 53,8 % харків’ян. За Михайла Добкіна голоси віддали 24,5 % виборців. Замикає трійку лідерів Олександр Скорик («Європейська солідарність») із результатом 6,7 %. Таким чином другий тур на виборах буде не потрібен.
54-річний Терехов закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут. 2006-го балотувався до Верховної Ради за списком блоку «Наша Україна», проте до парламенту не пройшов. У березні 2007 року став заступником голови Харківської обласної державної адміністрації. Тоді реґіоном керував Арсен Аваков, який найдовше з усіх втримався на посаді міністра внутрішніх прав України. Коли Авакова змінив Добкін, Терехов повернувся до міськради.
З квітня 2010-го займав посаду заступника міського голови, а з вересня 2015 року став першим заступником мера. Виконував обов’язки міського голови після смерті Геннадія Кернеса. Ішов на вибори від політичної партії «Блок Кернеса — успішний Харків!».
Натомість спостерігачі громадянської мережі «Опора» зафіксували значну кількість процедурних порушень. Вони зафіксували борди з прихованою агітацією за кандидата Терехова. Безпосередньо перед початком виборів спостерігачів не допускали до засідань виборчих комісій на кількох дільницях. Керівники дільниць вимагали у спостерігачів неґативний ПЛР-тест або сертифікат про вакцинацію, хоча таких вимог законом не передбачено. Пізніше стало відомо, що на одній з цих дільниць не було кворуму серед членів дільничної виборчої комісії — з десяти членів були присутні лише п’ятеро.
На кількох дільницях зафіксували присутність сторонніх людей, а на дільницю № 631164 одномоментно прийшли голосувати курсанти, яких супроводжували сторонні особи. Ситуація мала ознаки «контрольованого» голосування. На дільниці № 631306 спостерігач зафіксував підписання порожнього протоколу — у ньому зі самого ранку підписалися голова, заступник та секретар дільничної виборчої комісії.
За правилами протокол про підрахунок голосів підписують уже після завершення процесу голосування, коли в нього вже внесли всі дані, зокрема, про кількість голосів за кандидатів. Через підписання пустого протоколу харківська поліція відкрила карне провадження.
Окремо спостерігачі акцентують увагу на сумнівних методах покращення явки на виборах. У місті працювали локації, де за світлину поряд із виборчою дільницею розігрували подарунки — квитки на футбол, квитки на ковзанку, знижки до фітнес-клубу тощо. При цьому всі учасники конкурсу могли виграти ще й iPhone 13.
За словами Миколи Зінченка, координатора спостереження «Опори» за виборами у Харківській області, такі заходи організували для мобілізації виборців та покращення явки. «Однак назвати такі технології доброчесними важко. Адже інформацію поширюють ресурси, пов’язані з конкретним кандидатом і політичною партією, що висунула цього кандидата», — зазначив п. Зінченко.
Також спостерігачі фіксували масові дзвінки з запрошенням прийти та проголосувати, зробити свій вибір. У повідомленні жіночий голос закликав прийти на вибори, вказував, що для голосування потрібен лише паспорт і що на дільницях є всі засоби захисту від коронавірусу. Наприкінці повідомлення вона заявляла: «Зроби свій вибір. Люби, захищай, обирай Харків». Останні слова корелюють із сітілайтами Ігоря Терехова.
Крім цього, спостерігачі «Опори» зафіксували факт фальсифікації протоколу підрахунку голосів на користь Ігоря Терехова. Фальсифікації документа виявлено на виборчій дільниці № 631675. У протоколі, який отримав спостерігач «Опори», голоси розподілилися таким чином: Величков — 1, Добкін — 190, Марінін — 4, Мустафаєва — 16, Немічов — 27, Плетньов — 15, Ряполов — 1, Скорик — 21, Терехов — 246, Ярославський — 14. А під час засідання Основ’янської районної територіальної виборчої комісії (ТВК) представник дільничної комісії оголосив інші числа — +70 голосів на користь кандидата Терехова.
Як зазначив Андрій Токарський, реґіональний координатор спостереження «Опори», це може свідчити про ймовірну фальсифікацію виборчої документації. За його словами, ці факти потребують додаткової перевірки з боку правоохоронних органів і внаслідок підтвердження можуть суттєво вплинути на результати виборів.
Тож Михайло Добкін, кандидат на посаду голови Харківської міської ради, заявив про намір оскаржити результати цих виборів. «Я йду до суду», — пообіцяв він. За словами політика, члени ТВК не спромоглися дати жодної оцінки хоча б однієї із сотень скарг, які надійшли до виборчих комісій з приводу фальсифікацій підсумків голосування.
Як повідомляв «Міст», Геннадій Кернес, міський голова Харкова, помер торік у німецькій клініці від ускладнень після коронавірусу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply