Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

На ТКГ Кравчук довів Гризлова до істерики

Автор:

|

Вересень 15, 2020

|

Рубрика:

На ТКГ Кравчук довів Гризлова до істерики
Леонід Кравчук

Тристороння контактна група (ТКГ) з мирного врегулювання ситуації на сході України у Мінську (Білорусь) погодила чотири нові ділянки для розведення сил. Про це повідомила пресслужба Офісу президента України. Також дали завдання безпековій групі розробити детальний план та фіналізувати проєкт доповнення до Рамкового рішення ТКГ про розведення сил та засобів від 21 вересня 2016 року.
Водночас погодили координати 19 пріоритетних ділянок розмінування. Двадцяту ділянку біля Золотого розміновуватимуть у межах проведення робіт із відкривання додаткового контрольного пункту в’їзду/виїзду у цьому районі, яке попередньо запланували на листопад». Сторони також підкреслили на необхідності продовження дотримання «режиму тиші», якого російсько-окупаційні війська не дотримувалися ніколи.
На цих перемовинах Леонід Кравчук, глава української делегації в ТКГ, виявив принциповість із низки питань, що викликало істерику в Бориса Гризлова, голови російської делегації. Про це на розповів Сергій Гармаш, представник у ТКГ окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). «Деякі питання прояснилися і щодо загальної політики делегації. Причому не на словах, а на ділі. Кравчук жорстко відповів Гризлову і на його тиради з оцінками Верховної Ради України (ВРУ), і на спробу закрити рот нам, переселенцям із ОРДЛО. Виявляється, він уміє бути не тільки дипломатичним, але і принциповим», — поділився він.
Те, що на остатньому засіданні ТКГ Кравчук «довів до припадку» російського колегу, підтверджує й Денис Казанський, ще один представник ОРДЛО. «Леоніда Кравчука було не впізнати — повна протилежність тому образу, який ми спостерігаємо в публічному спілкуванні. Ніколи раніше не бачив Гризлова в такому стані — той від злості навіть від відеозв’язку відмикався», — зазначив він.
За словами Гармаша, Кравчук вирішив: якщо представники ОРДЛО з російського боку беруть участь у засіданні ТКГ в усіх підгрупах, то й українській делегації не потрібно обмежуватися винятково політичною підгрупою. «Істерика з того боку почалася ще на гуманітарці, де вони заблокували обмін полоненими, мотивуючи це необхідністю скасування відомої постанови Верховної Ради про проведення місцевих виборів. Казанський узяв слово і заявив, що ця постанова не має жодного стосунку до обміну і не можна грати в політику, коли мова йде про людей, котрі сидять у тюрмах, і про їхніх людей. Никанорова та Дейнего (представники донбаських терористів. — Ред.) почали тупо верещати, останній навіть вимкнув відеозв’язок. До цього Никанорова була завжди стриманою», — зазначив він.
Як уточнює Казанський, російська сторона й їхні представники «більш-менш адекватно спілкувалися» тільки в підгрупі з безпеки, а ось діяльність гуманітарної та політичної підгруп заблокували. За його словами, представники України намагалися спонукати до гуманності своїх опонентів, але росіяни почали шантажувати їх обміном полонених і відмовилися погоджувати списки. А коли Гармаш попросив слова на звіті політичної підгрупи, Гризлов влаштував істерику. «Він раптом почав перебивати й обурюватися, що в ТКГ повинні брати участь лише керівники делегацій, а не експерти. Тоді я запитав, членами якої делегації є представники ОРДЛО, і нагадав, що вони всього лише запрошені російською стороною, а самі по собі ОРДЛО — не сторона ТКГ. Також мене обурив той факт, що Гризлов кілька разів заявляв ніби РФ — не сторона конфлікту, а посередник. Я сказав, що не пам’ятаю, щоб Україна давала Росії згоду на посередництво в конфлікті між Україною та РФ. Не впевнений, чи почув він це, бо ми говорили практично одночасно, а потім Москва вимкнула відеозв’язок», — розповів сам Гармаш.
Також він зазначив, що Кравчук наполіг, щоб йому, всупереч зойкам Гризлова, надали можливість говорити. І вказав, що Україна сама буде вирішувати, кого їй залучати в свою делегацію, і що у нас усі члени делегації рівні. «Загалом, я навіть не думав, що завжди такий спокійний і віддалено-холодний Гризлов може так істерити. Це ще предмет для аналізу, чому вони так відреагували на нас. Ну, а якщо про офіційні підсумки, то гуманітарні та політичні питання заблоковані вимогою РФ скасувати пункт постанови ВРУ, в якому міститься заборона на проведення виборів в ОРДЛО поки не буде контролю України над кордоном», — додав Гармаш.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply