Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Миротворці можуть приїжджати!

Автор:

|

Липень 02, 2015

|

Рубрика:

Миротворці можуть приїжджати!

Миротворці ООН

Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил (ЗС) інших держав на території України». Документ регулює питання проведення на теренах України міжнародної операції з підтримання миру та безпеки в частині розширення підстав для допуску та перебування підрозділів ЗС інших держав на території України.
Як писав «Міст», 4 червня ц. р. Верховна Рада України підтримала в першому читанні та в цілому цей законопроект. У пояснювальній записці до нього зазначається, що реалізація о цього закону уможливить створення необхідних умов для розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру та безпеки, що, своєю чергою, має забезпечити якнайшвидшу нормалізацію ситуації, відновлення правопорядку та життєдіяльності, конституційних прав і свобод жителів населених пунктів Донецької й Луганської областей і сприяти поверненню людей до вимушено залишених місць постійного проживання.
Законом визначається, що метою перебування підрозділів ЗС інших держав на території України, зокрема, є надання Україні (на її прохання) допомоги у вигляді проведення на її території міжнародної операції з підтримання миру та безпеки на підставі рішення Організації Об’єднаних Націй та/або Європейського Союзу.
Документом встановлено, що потенційні носії ядерної зброї, інших видів зброї масового ураження «допускаються згідно з міжнародним договором України для короткотерміного розміщення на території України за умови забезпечення належного контролю з боку України за перебуванням на її території».
Забороняється допуск на терени України підрозділів ЗС держав, які не визнали її незалежності й територіальної цілісності або висувають до неї територіальні претензії, розв’язують проти України збройну аґресію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply