Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Мирослава Ґонґадзе вимагає допитати Кучму та Литвина в справі вбивства її чоловіка

Автор:

|

Листопад 08, 2012

|

Рубрика:

Мирослава Ґонґадзе вимагає допитати Кучму та Литвина в справі вбивства її чоловіка

Дружина загиблого журналіста Мирослава Ґонґадзе заявила, що на засіданні Печерського районного суду Києва в справі зі звинувачення екс-начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача в убивстві Ґеорґія Ґонґадзе її сторона вимагатиме допиту екс-президента України Леоніда Кучми та спікера парламенту Володимира Литвина.

Про це жінка написала на своїй сторінці у Facebook: «У судовому засіданні в справі зі звинувачення Пукача в убивстві Ґонґадзе, яке розглядає Печерський суд, ми плануємо заявити клопотання про допит Кучми, Литвина та низки інших політиків. Найближчим часом ми також будемо клопотати про свідчення Миколи Мельниченка».
Нагадаємо, що Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000-го. У листопаді того ж року в лісі Київської області було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. 2009 року в Київській області знайшли рештки черепа, які, згідно із заявою Генеральної прокуратури України (ГПУ), належать п. Ґонґадзе. Однак тіло досі не віддали землі, оскільки мати журналіста Леся Ґонґадзе відмовляється визнавати, що це – останки її сина.
ГПУ розслідувала карну справу за фактом зникнення Ґеорґія Ґонґадзе. Перша частина справи — за звинуваченням виконавців убивства — отримала своє логічне завершення в суді. 8 липня 2008 року Верховний суд України залишив чинним вирок, ухвалений Апеляційним судом Києва виконавцям убивства журналіста Ґонґадзе, що працювали в органах Міністерства внутрішніх справ (МВС), — Миколі Протасову, Валерію Костенкові й Олександру Поповичу, згідно з яким п. Протасова було засуджено до 13 років позбавлення волі, решту — до 12 років тюремного ув’язнення.
Олексій Пукач, екс-генерал МВС, що тривалий час перебував у розшуку у зв’язку з причетністю до вбивства журналіста, у липні 2009-го був затриманий у Житомирській області й відтоді перебуває під вартою. Слідство встановило, що п. Пукач скоїв убивство журналіста за вказівкою тогочасного міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка.
Валентина Теличенко, адвокат удови Ґеорґія Ґонґадзе, заявила, що на суді Олексій Пукач серед замовників убивства п. Ґонґадзе назвав Леоніда Кучму та Володимира Литвина. Крім того, він визнав, що власноруч убив журналіста. Карну справу стосовно президента Кучми було порушено 21 березня 2011 року. Йому інкримінували перевищення влади й службових повноважень, що призвело до загибелі журналіста.
28 листопада 2000-го Олександр Мороз, тодішній лідер Соціалістичної партії України, оприлюднив у парламенті аудіозаписи, які, за його словами, підтверджували причетність президента Кучми до зникнення 16 вересня того ж року журналіста Ґонґадзе. Ці записи нібито зробив колишній офіцер державної охорони України Микола Мельниченко. Автентичність плівок і досі не доведено. Однак їх було визнано речовим доказом у справі.
У грудні 2011 року Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення карної справи щодо Леоніда Кучми й скасував відповідну постанову ГПУ. 19 грудня 2011-го ГПУ подала апеляцію на це рішення. Апеляційний суд Києва 20 січня 2012 року залишив чинною ухвалу Печерського ра

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply