Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Москва заманює знову

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Москва заманює знову

Микола Азаров

Приєднання України до Митного союзу (МС) дасть змогу знизити ціну на російський газ до 160 USD за 1 тис. куб. м, заявив Микола Азаров, голова українського уряду. «Росія нам висуває умови: приєднуйтесь до МС, і завтра у вас газ буде за 160 доларів», — заявив чиновник. Прем’єр-міністр при цьому наголосив, що долучення до МС, загалом, відповідає національним інтересам України, оскільки близько 40 % її міжнародного товарообігу припадає на країни, що входять до Митного союзу.
З іншого боку, за словами п. Азарова, 30 % міжнародного товарообігу іде на країни Європейського Союзу (ЄС) і, відповідно, приєднання України до зони вільної торгівлі з ЄС і політична асоціація з Євросоюзом також «відповідає національним інтересам». Разом із тим, прем’єр заявив, що Україна не хоче обирати між МС і зоною вільної торгівлі з ЄС, а прагне працювати з усіма, у тому числі з країнами Азії.
Тимчасом, Київ відкинув газові пропозиції Москви. Про це заявив Юрій Бойко, міністр енергетики та вугільної промисловості України. «Жодних торгів немає, усе визначається в нас законом про основи зовнішньої та внутрішньої політики», — сказав він, додавши при цьому, що перемовини з Російською Федерацією (РФ) тривають. «У нас постійно йде діалог із російськими партнерами за різними напрямками. І ми закладемо в проект бюджету на 2013 рік ціну на газ. Не потрібно спекулювати на цьому. Усі розрахунки з Росією будуть своєчасними», — зазначив п. Бойко.
За даними Національної акціонерної компанії (НАК) «Нафтогаз України», у І кварталі 2012 року ціна на російський газ склала близько 416 USD за 1 тис. куб. м, у другому — майже 425 USD за 1 тис. куб. м, у третьому — близько 426 USD за 1 тис. куб. м. Юрій Бойко в середині вересня ц. р. прогнозував вартість російського природного газу для держхолдингу на IV квартал розміром 432 USD за 1 тис. куб. м.
НАК імпортує російський природний газ за контрактом із «Газпромом» із 19 січня 2009 року. Згідно з умовами додаткової угоди до базового контракту, підписаного між НАК і «Газпромом» 21 квітня 2010-го, ціна на природний газ визначається з урахуванням знижки на суму 100 USD за 1 тис. куб. м. Загалом, враховуючи останній платіж (за серпень), від початку цього року «Нафтогаз України» перерахував російському «Газпрому» 7,119 млрд USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply