Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Міністра фінансів попередньо вмовили очолити уряд

Автор:

|

Березень 04, 2016

|

Рубрика:

Міністра фінансів попередньо вмовили очолити уряд

main

На протязі тижня з діючим міністром фінансів Наталією Яресько велися переговори щодо можливості обійняти посаду прем’єр-міністра України. В той самий час найближчі соратники президента та глави уряду нібито продовжують переконувати Арсенія Яценюка подати у відставку. Нагадаємо, що міністр економічного розвитку України Айварас Абромавичус вважає найкращою кандидатурою наступного очільника уряду саме Наталію Яресько, яка на його думку, має чисту репутацію.

В той час Наталія Яресько висунула ряд важливих вимог, при виконанні яких вона погодиться стати главою уряду. Цими вимогами є:

– Технократичний склад уряду без партійних квот і відсутність будь-якого політичного тиску з чиєї б то не було сторони

– Безпосередній діалог з парламентом. Підтримка ініціатив уряду усіма фракціями коаліції, включаючи БПП, де з деякими парламентарями у теперішнього міністра фінансів непрості стосунки.

Яресько запропонувала декілька кандидатур до свого майбутнього уряду – Бориса Ложкіна та Дмитра Шимківа на посаду віце-прем’єрів, заступника міністра економіки Юлію Кузнєцову на посаду міністра енергетики.

Так само Яресько, нібито, назвала декілька прізвищ тих, з ким вона б не хотіла працювати в Кабміні. Це заступник глави Адміністрації президента Віталій Ковальчук, який раніше мав шанс зайняти посаду першого віце-прем’єр-міністра економіки, а також міністр енергетики Володимир Демчишин і міністр соціального розвитку Павло Розенко.

В Адміністрації президента на такі умови Яресько попередньо погодилися.

В оточенні президента розглядаються також інші кандидати на посаду прем’єр міністра. Так, з грудня 2015 року ведуться перемовини з екс-прем’єром Польщі  Лешеком Бальцеровичем, але він на сьогодні ще не прийняв остаточного рішення. Також серед кандидатур на посаду прем’єра присутні Володимир Гройсман, Олександр Турчинов і навіть Михайло Саакашвілі.

Як стало відомо, опоненти діючого глави уряду готові вже наступного тижня ініціювати позачергове засідання парламенту, під час якого, за планом, Яценюк має добровільно піти у відставку.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply