Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Михайло Саакашвілі налаштувався на останній штурм

Автор:

|

Вересень 06, 2017

|

Рубрика:

Михайло Саакашвілі налаштувався на останній штурм

Ще два роки тому Петро та Михайло були «любими друзями»

У неділю, 10 вересня, в пункті пропуску «Краковець» у Львівській області на кордоні України та Польщі очікується грандіозна атракція. На українську територію мало не з боєм буде прориватися людина з безліччю префіксів «екс». Екс-президент Грузії, екс-голова Одеської обласної державної адміністрації (ООДА), зрештою, тепер уже екс-громадянин України Михайло Саакашвілі розраховує на підтримку кількох тисяч симпатиків і приїзд групи народних депутатів на чолі з «важкою артилерією» — Юлією Тимошенко та Валентином Наливайченком.
Натомість у Державній прикордонній службі України (ДПСУ) запевняють, що в жодному разі цього не допустять. «Незалежно від прізвища громадянина, у нього вилучається недійсний паспортний документ, що посвідчує громадянство України. Відповідно, такий громадянин не має підстав для перетину державного кордону. Тому його повертають туди, звідки він приїхав», — пояснив «Апострофу» Олег Слободян, речник ДПСУ.
Судячи з усього, прикордонники отримали чітку команду з Києва: «Не пускати!». «У місцевих готелях і кафе розповіли, що ДПСУ прислала в Краковець близько 100 осіб мобільної прикордонної бригади. Бачимо військову техніку, «глушилки» на автомобілях», — розповіла виданню «Вісті» Мар’яна Почтар, прес-секретар партії Саакашвілі «Рух нових сил».

50 євро за зіпсовану футболку
Михайло Саакашвілі пробув громадянином України трохи більше двох років. Указ про надання громадянства колишньому президенту Грузії Петро Порошенко підписав 29 травня 2015-го, а вже наступного дня п. Саакашвілі був призначений главою ООДА. Чи не відразу після цього призначення його вже почали сватати на посаду прем’єр-міністра. Сам політик свої плани окреслив наступним чином: «Прем’єр України? Яка дурість, у мене немає ніяких політичних амбіцій в Україні. Коли добре завершу цей проект в Одесі, то з великим задоволенням повернуся назад до Грузії».
Щоправда він швидко змінив точку зору. Після того, як у листопаді минулого року його «пішли» з посади, грузинський українець розвинув бурхливу діяльність. Була створена партія «Рух нових сил», а публіці з пафосом представили кістяк «молодої та перспективної» команди. З цього часу Міхо нещадно публічно критикував Президента України.
Так виглядає, що останньою краплею став візит Саакашвілі й команди на «святу землю» глави держави — у Вінницьку область. Поїздка закінчилася скандалом: облитий зеленкою екс-президент Грузії в прямому ефірі виставив Президенту України… рахунок на 50 EUR за зіпсовану футболку.

Як дали, так і забрали
26 липня вибухнула сенсація — Михайла Саакашвілі позбавили українського громадянства. Зі слів чиновників ніби все правильно: мовляв, при заповненні анкети не вказав інформації про те, що в Грузії проти нього порушені карні справи. Критики ж цього рішення зауважують, що рішення суду в жодній зі справ не було.
Сам п. Саакашвілі вважає ці справи помстою політичних супротивників. Зрештою, домогтися оголошення екс-президента в міжнародний розшук грузинській владі так і не вдалося. Генеральна прокуратура України (ГПУ) ще у квітні 2015-го відмовила Тбілісі у видачі п. Михайла, офіційно вказавши, що запит від грузинської сторони «зроблено з метою переслідування з політичних мотивів».
Ще більше запитань викликало те, що першоджерелом оприлюднення інформації про ці карні справи чомусь став Ігор Мосійчук, народний депутат від Радикальної партії України. Саме він обізвав Міхо «грузинським Януковичем».
Державна міґраційна служба України (ДМСУ) спромоглася на якісь коментарі лише згодом, а п. Порошенко просто зробив вигляд, що нічого надзвичайного не сталося. Цікаво, що п. Саакашвілі позбавили громадянства, коли той перебував у США. Крім цього, напередодні Президент відвідав із офіційним візитом Грузію. «Порошенко їздив до Грузії не налагоджувати зв’язки між країнами, а поїхав туди задля чергового «договірняка», цього разу двох олігархічних режимів: Порошенка і найбільшого приватного акціонера «Газпрому» — проросійського Іванішвілі (давній політичний ворог Міхо)», — бурхливо відреагував Михайло Саакашвілі.
Ще дивнішим виглядає те, що тексту президентського Указу про позбавлення Саакашвілі громадянства досі так ніхто не бачив! «Відповідно до законодавства про захист персональних даних, цей нормативний акт не підлягає публікації, оскільки містить конфіденційну інформацію, зокрема — персональні дані», — таку заяву поширила Адміністрація Президента.
Водночас один з адвокатів дисидента розповів журналістам: «У приватній розмові глава ДПСУ визнав: наша ситуація — прецедент, раніше забирали паспорт лише у тих, хто має інше громадянство. Але Саакашвілі має право в’їхати в Україну, щоб виготовити нові документи. Ще варіант — отримати на руки рішення суду, яке призупиняє дію Указу Президента. Крім цього, можна в’їхати за дипломатичним паспортом — такі видають, наприклад, в Парламентські асамблеї Ради Європи».

Навіщо це потрібно?
Чіткої відповіді немає. Так, п. Саакашвілі був одним з найнепримиренніших критиків Петра Порошенка, але зважитися на такий грандіозний скандал?! Популярність партії «Рух нових сил» — в межах статистичної похибки: 1,4-1,8 %. Інша річ, що останнім часом п. Саакашвілі потоваришував із Андрієм Садовим, міським головою Львова та лідером партії «Самопоміч», який не приховує своїх президентських амбіцій на виборах 2019-го.
У цій комбінації не варто забувати і ще одного союзника львівського мера — Ігоря Коломойського, котрий давно побив горщики з Президентом. «Позбавлення громадянства Саакашвілі — це ганебна пляма на репутації нашої держави. Ще ганебнішим є те, що, незважаючи на прагнення до Європи, реалізовано це в «кращих» радянських традиціях, — заявив власник групи «Приват». — Якщо мене колись позбавлять громадянства, то присутність у компанії Саакашвілі буде дуже почесною». Як відомо, колись нестриманий на язик п. Коломойський зізнався, що крім українського має ще паспорти Ізраїлю та Кіпру. Причому пояснив це в звичній для себе манері: «Закон забороняє подвійне громадянство, а потрійне — ні». Можливо, експеримент із Михайлом Саакашвілі потрібен для позбавлення громадянства ще й Коломойського?
Тим часом народний депутат Сергій Лещенко вказує й на іншу ймовірну жертву — Ґізо Углава, першого заступника голови Національного антикорупційного бюро (НАБУ). «Це людина непублічна, але дуже впливова. Таким чином Адміністрація Президента буде продовжувати сценарій взяття НАБУ під тотальний контроль», — припускає нардеп.

Ігор Берчак

P. S. Тим часом українська поліція затримала Давида Саакашвілі, брата екс-президента Грузії. Як розповів Артем Шевченко, директор департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ, ДМСУ скасувала його посвідку на тимчасове проживання в Україні ще у березні ц. р. «в зв’язку з отриманням інформації від Державної служби зайнятості про анулювання дозволу на працевлаштування». Проте Давид Саакашвілі так і не залишив територію України. «Зараз ухвалюється рішення про примусове повернення іноземного громадянина в іншу країну», — підсумував п. Шевченко. Щоправда, що це за «інша країна» — не уточнив.

До теми
Роберт Мюллер, спеціальний прокурор, котрий керує розслідуванням втручання Російської Федерації (РФ) у минулорічні вибори в США, схоже, виявив один із ланцюжків, що пов’язують Дональда Трампа і Михайла Саакашвілі. Про це пише The New Yorker. У квітні 2012-го мільярдер відвідав Грузію і підписав угоду з президентом про спорудження елітного житлового комплексу Trump Tower у Батумі вартістю 250 млн USD. Партнером п. Трампа з грузинської сторони виступила компанія Silk Road Group. Однак 2013 року, коли п. Саакашвілі відійшов від влади, проект заморозили. На початку січня ц. р., незадовго до інавгурації президента, компанії випустили спільну заяву про те, що прийнято рішення «формально завершити розробку проекту Trump Tower у Батумі». Причина — п. Трамп отримав новий статус, тому його бізнес «міг викликати конфлікт інтересів». Насправді ніхто нічого будувати не збирався, вважає п. Мюллер. «Проект став ліцензійною угодою, з якої майбутній президент США отримав швидкий прибуток. За 1 млн USD він надав право використовувати своє ім’я, і погодився відвідати Грузію заради рекламної кампанії, щоб підняти рейтинґ президента Грузії Саакашвілі». Фактично виходить, що угода, за якою Дональд Трамп отримав 1 млн USD, пов’язана з відмиванням великих грошей. «Крім цього, п. Трамп пов’язав свою компанію з казахстанським олігархом, котрий має прямі зв’язки з президентом РФ. Як результат, Путін має інформацію, яка може стати предметом шантажу президента США», — резюмує спеціальний прокурор.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply