Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Матіос критикує закон про Державне бюро розслідувань

Автор:

|

Березень 02, 2016

|

Рубрика:

Матіос критикує закон про Державне бюро розслідувань

main

Анатолій Матіос, що є головним військовим прокурором України, не задоволений деякими положеннями закону про Державне бюро розслідувань.

Найбільше критики викликало те, що не прописані механізми передачі карних справ. Матіос говорить: «Норми законів суперечать вимогам кримінально-процесуальному кодексу, а особливо, що стосується порядку передачі карних справ. Відсутній механізм».

Він також зазначає, що окремі положення кодексу створюють загрозу порушенню прав людини, оскільки допускають провокацію злочину. А це поняття у законах не визначено і досі.

Головний військовий прокурор вважає: «КПК містить у собі дискримінаційні положення в частині формування слідчих підрозділів, а саме в процентному співвідношенні формуванні особистого складу і має ризик порушення незалежності Держбюро розслідувань  у зв’язку з визначенням його як центрального органу виконавчої влади»

Матіос вважає, що правоохоронний орган не може бути центральним органом виконавчої влади. Також повністю не згідний головний військовий прокурор з тим, що Державне бюро розслідувань буде координуватись владою.

29 лютого Кабінет Міністрів України прийняв постанову про створення Державного бюро розслідувань та затвердив шість з дев’яти членів конкурсної комісії по виборі його директора. Ще трьох має визначити президент. З 1 березня ДБР отримало можливість розслідувати справи, якими займалась прокуратура. Та цей орган поки що повністю не запущений.

Матіос наполягає: «Цей орган є тільки на папері. Закон не просто сухий, а не життєздатний, бо викликає різноманітні юридичні колізії, які не дають змоги застосувати його на практиці. Законодавці, що розробляли ці положення, не врахували критичні зауваження експертів» .

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply