Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Макрон, Шольц і Драґі офіційно відвідали Київ

Автор:

|

Червень 17, 2022

|

Рубрика:

Макрон, Шольц і Драґі офіційно відвідали Київ
Зустріч європейських лідерів

Президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Федеративної Республіки Німеччина Олаф Шольц і прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі 16 червня прибули до Києва. Насамперед вони відвідали Ірпінь.
Еммануель Макрон висловив повагу героїзму українців та заявив, що Україна має бути здатною далі чинити опір і здобувати перевагу, тож Франція надішле Україні шість додаткових 155-мм артилерійських установок Caesar. Він також наголосив, що від початку військового вторгнення Російської Федерації (РФ) до України Франція відправила спеціальних експертів для розслідування російських військових злочинів, які не повинні залишитися безкарними. «Європа з першого дня війни стала на бік вільної та незалежної України, на бік міжнародного права, захист принципів, прописаних у Хартії Організації Об’єднаних Націй, якими РФ вирішила знехтувати абсолютно свідомим і нічим не спровокованим способом. Україна може на нас розраховувати», — наголосив Французький лідер і додав, що Україні передадуть мобільну лабораторію для аналізу ДНК.
Олаф Шольц заявив, що дії РФ у війні проти України спрямовані лише на знищення. Також він запевнив Україну у постійний повній підтримці у боротьбі з нападом рашистів.
Маріо Драґі пообіцяв, що Україна отримає допомогу для відновлення зруйнованої росіянами інфраструктури. На питання про те, чи знадобиться план Маршалла, відповів: «Поговоримо про це пізніше».
До них також приєднався Клаус Йоганніс, президент Румунії. Він закликав притягнути до відповідальності всіх російських злочинців перед міжнародним кримінальним правосуддям, яке Румунія повністю підтримує.
З високими гостями зустрівся президентом України, який передав їм повний пакет санкційних пропозицій України проти Росії.
Після зустрічі з Володимиром Зеленським європейські лідери закликали РФ розблокувати експорт українського зерна. Вони також заявили, що підтримують негайне надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу (ЄС). «Усі чотири країни підтримують статус кандидата в ЄС для України. Маємо надію, що це рішення буде одноголосно ухвалене в Європейській раді», — заявив п. Макрон. За його словами, цей статус буде супроводжений дорожньою картою, яка також враховуватиме ситуацію на Західних Балканах.
Маріо Драґі вважає, що миру з РФ має бути досягнуто лише на умовах України. «Ми дуже хочемо миру. Хочемо, щоб не постраждали інші міста, але Україна має боронитися, щоб досягти миру. І ми, так чи інакше, нічого не робитимемо проти волі України. Мир має бути таким, як його хоче бачити Україна, і він має бути тривалим, — наголосив він і додав, що під час візиту почув від людей в Україні надію. — Ми покликані підтримати та допомогти Україні побудувати своє майбутнє.
А Олаф Шольц виступив за надання статусу кандидата до ЄС не лише Україні, а й Молдові.
Як повідомляв «Міст», Макрон перемагає на виборах у Франції.

About Author

Meest-Online