Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Луценко проіґнорував форум у США, присвячений Україні

Автор:

|

Грудень 07, 2017

|

Рубрика:

Луценко проіґнорував форум у США, присвячений Україні

Юрій Луценко

Юрій Луценко, генеральний прокурор України, не поїхав до США на відкриття Ґлобального форуму з повернення активів, присвяченого чотирьом країнам, у т. ч. Україні. Про це сповістила журналістка Наталя Седлецька. За її словами, решта держав представлені були на найвищому рівні — генеральні прокурори та міністри юстиції трьох країн узяли участь у головній панелі на відкритті форуму. При цьому до США не прибули навіть заступники українського генпрокурора, котрих він делеґував замість себе.
«Дуже шкода, бо головував на відкритті Джефф Сешнс, генеральний прокурор США. Було б цікаво побачити, чи Юрій Луценко повторив би йому в вічі свою заяву про незаконну співпрацю між Федеральним бюро розслідувань і Національним антикорупційним бюро України (НАБУ)», — прокоментувала п. Седлецька.
На форум також були запрошені директор НАБУ Артем Ситник і керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, але на офіційному відкритті Україну представляв Валерій Чалий, посол України в США. Водночас Дарина Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції, опублікувала фотокопію програми форуму, в якій був зазначений планований виступ генпрокурора Луценка на його відкритті.
Однією з причин такого демаршу могла послужити заява Державного департаменту, що арешти співробітників НАБУ можуть підірвати міжнародну підтримку, яку вони надають Україні. «Останні події в Україні, у т. ч. зрив розслідування справи про корупцію на високому рівні, арешт співробітників НАБУ, захоплення секретних досьє НАБУ, викликають стурбованість у зв’язку зі сумнівами в прихильності України до боротьби проти корупції», — ідеться в заяві відомства. У Держдепі наголосили, що дії ГПУ і СБУ можуть негативно позначитися на міжнародній підтримці України. «Ці дії, як видається, є частиною зусиль із підриву незалежних антикорупційних інституцій, яким Сполучені Штати й інші надали підтримку. Вони підривають суспільну довіру і ризикують підірвати міжнародну підтримку України», — зазначили у відомстві.
Однак Юрій Луценко не став зупинятися на «досягнутому». 6 грудня він запропонував Андрію Парубію, голові Верховної Ради України (ВРУ), відправити Артему Ситнику та Назару Холодницькому телеграму з проханням приїхати зі США до Києва на засідання парламенту для їхнього звіту. «Прошу головуючого надіслати телеграму керівникам НАБУ та САП, котрі перебувають у Вашинґтоні та виконують важливу державну місію. Гадаю, Національне антикорупційне бюро вже за два дні могло б відзвітувати про спрямування до бюджету 26 тис. грн. І може повернутися до Києва, щоб стати на трибуну ВРУ і дати звіт про законність чи незаконність певних дій», — заявив генеральний прокурор. У зв’язку з цим він попросив відкласти заслуховування його доповіді до повернення керівників НАБУ та САП.
Натомість керівники САП і НАБУ повідомили, що в них у США насичений робочий графік. Тому вони не мають наміру на прохання п. Луценка переривати свій візит до Вашинґтона, де перебувають на запрошення організаторів Ґлобального форуму з повернення активів. «Відрядження заплановане до 12 грудня, бо на ці дати організована низка зустрічей. Я не можу просто взяти та повідомити колегам із ФБР, Державного департаменту, сенаторам і конґресменам, що зустрічі не відбудуться. Їх готували місяцями й тепер скасування було шкідливим для антикорупційних органів України та держави загалом», — сказав п. Холодницький.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply