Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Леонід Кравчук не може обіцяти Криму воду

Автор:

|

Вересень 08, 2020

|

Рубрика:

Леонід Кравчук не може обіцяти Криму воду
Леонід Кравчук

Леонід Кравчук, голова української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) із мирного врегулювання ситуації на сході України в Мінську (Білорусь), в інтерв’ю «UA: Українське радіо» заявив, що постачання води для жителів окупованої Російською Федерацією (РФ) Автономної Республіки Крим (АРК) можна відновити в разі виникнення гуманітарної катастрофи. «Відповідно до міжнародного права, країна, яка захопила територію, — окупант, як це є у Криму, вона відповідає на 100 % за забезпечення цієї території всім необхідним, і в т. ч. водою. Ми ж кажемо: там живуть українці, якщо раптом станеться якась гуманітарна катастрофа, пов’язана з водою, то людям воду можемо дати, але промисловим підприємствам, військовим базам і тому подібному в житті ніколи на це не підемо», — наголосив він, але визнав, що не знає, як саме можна зробити, аби вода потрапляла саме до жителів АРК, але не на військові бази і підприємства.
На цю заяву відреагував Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України (ВРУ). На брифінгу на запитання журналістів про цю ідею п. Кравчука, чи обговорювали це з фракцією «Слуга народу» (СН) і з президентом він відповів: «Я не мав щастя брати участь у таких перемовинах. Наскільки я знаю, на фракцію СН це питання також не виносили. Й особисто від Леоніда Макаровича я цього не чув. Спікер парламенту закликав дочекатися офіційних заяв від інших інституцій, залучених до цього напрямку роботи ТКГ. На запитання, чи підтримує постачання води на півострів у разі гуманітарної катастрофи, він відповів: «Гадаю, що треба буде виходити з того, яка буде насправді ситуація. Це перше. Друге — треба робити так, щоб не допускати гуманітарних, екологічних катастроф. Сподіваюся, що такий випадок не настане».
Свою чергою, Давид Арахамія, голова парламентської фракції СН нагадав, що голова української делегації у ТКГ — не депутат ВРУ. Він заявив, що немає ніяких шансів прийняти в парламенті рішення про відновлення постання води в окуповану АРК. «Ми нічого не плануємо запускати в Крим. Тому, п. Кравчука ми поважаємо, але він зараз не в парламенті», — зазначив депутат.
А Олексій Данилов, секретар Ради з національної безпеки й оборони України, заявив, що не вважає недостатність води в тимчасово окупованій АРК гуманітарною катастрофою. «Жодних підстав для «гуманітарної катастрофи» на півострові через нібито нестачу води не існує. Місцеві водні ресурси здатні задовольнити господарсько-побутові потреби населення, — запевнив він. — А проблему водозабезпечення вкрадених промислових, сільськогосподарських та інших підприємств, а також російських військових об’єктів нехай вирішує російська окупаційна влада».
Тим часом подавання води на окупований півострів активно підтримує «п’ята колона» в Україні. Юрій Бойко, співголова орієнтованої на РФ партії «Опозиційна платформа — За життя», яку очолює Віктор Медведчук, кум Путіна, заявив, що українська влада повинна подати воду до Криму, а не відштовхувати кримців від України. «Президент Зеленський і його політичне оточення не втомлюються заявляти про те, що Україна обов’язково поверне Крим. Але їхні практичні дії повністю розходяться з деклараціями. Влада продовжує водну блокаду Криму, яка порушує базові права людини, веде до екологічних лих всього півдня України, погіршує ставлення до Української держави і точно не сприяє реінтеграції реґіону, — наполягає він. — Маніпулюючи громадською думкою, одні представники Зе-влади, як, скажімо, прем’єр Шмигаль, пропонують подати воду в Крим тільки у разі гуманітарної катастрофи. Інші, як постійний представник президента в АРК Таміла Ташева, взагалі заперечують таку можливість».
Політик повторює позицію Кремля, що водна блокада Криму порушує базові права людини. «Ця нелюдська політика — не тільки пряме порушення норм і принципів міжнародного права. Такими цинічними діями влада, в першу чергу, відштовхує від України її громадян — жителів Криму. А влада, яка не зважає на права людини, не здатна їх захистити, не зможе об’єднати країну. Зе-команда повинна або переглянути свою політику, або відправитися у відставку вслід за режимом Порошенка», — резюмував він.
Як повідомляв «Міст», Кравчук має свій план відновлення Донбасу.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply