Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Китай готується анексувати частину Росії?

Автор:

|

Березень 13, 2014

|

Рубрика:

Китай готується анексувати частину Росії?

За повідомленнями деяких інформаційних ресурсів, на Всекитайських зборах народних представників був зареєстрований законопроект про приєднання до Китайської Народної Республіки (КНР) територій Російської Федерації (РФ), який 28 лютого ц. р. представила депутат Сунь Вань Хань. Ця новина з’явилася саме в той час, коли російські військовики розпочали інтервенцію на територію Автономної Республіки Крим (АРК), що стало грубим порушенням усіх існуючих між Україною та Росією домовленостей. А також на тлі підготовки російською Думою аналогічного законопроекту, спрямованого на відверту анексію частини української території.

Аналітики вважають наразі не до кінця зрозумілими дії російської сторони стосовно України, які ризикують поставити під удар діяльність Кремля на міжнародній арені. Адже те, що робить зараз Володимир Путін, категорично засуджується Європо та Північною Америкою, які є важливими партнерами РФ. Маючи тільки їй зрозумілу мету в грі проти офіційного Києва, Москва напрошується на серйозні неприємності (міжнародна ізоляція, обмеження в торгівлі, зрив підготовки до саміту G-8, виключення з «Великої вісімки», виклик російських послів «на килим» у багатьох столицях світу з висловленням категоричних протестів, формування після зимової Олімпіади іміджу РФ як країни-аґресора, прискорення процесів із пошуку в Європі замінників російських енергоносіїв на американський LNG-газ). Але перша неприємність, яка може позбавити сну президента Путіна, — уже на столі, і прийшла вона зовсім з іншого боку.

Про законопроект
Зареєстрований законопроект про приєднання до КНР територій РФ є, по суті, не просто дзеркальним відбиттям дій Росії щодо України. Це — підготовка Китаю до початку анексії російських територій. Тут у кого завгодно подих перехопить. Ще б пак — під загрозу поставлено ??територіальну цілісність Росії, а точніше, її територій, на яких зосереджені основні природні багатства цієї країни. Адже коли що, росіяни будуть рятуватися від китайців, шукаючи притулку на теренах України. І тепер зрозуміло, що АРК для майбутніх російських біженців з анексованих китайцями російських територій стане справжнім Клондайком.
Згідно з китайським законопроектом, прийняття до КНР частини іноземної держави як нового суб’єкта можливе й за відсутності міжнародного договору про це, якщо: 1) у частині іноземної держави проведено референдум, на якому питання про приєднання до Китаю отримає схвалення; 2) є звернення до Китаю легітимних органів державної влади в частині іноземної держави.
«Процедура буде такою: ініціатор пропозиції — органи державної влади в частині іноземної держави – звертаються до президента Китаю. Президент повідомляє про це Всекитайські збори народних представників, уряд Китаю проводить консультації з ними. У разі згоди з пропозицією – вносить проект конституційного закону про прийняття частини іноземної держави до Китайської Народної республіки, у якому визначається статус, найменування й інші правові питання», — повідомила п. Вань Хань.
Крім того, вона запропонувала ще один законопроект — про спрощення отримання громадянства Китаю для жителів Росії. «Вводиться спрощений порядок прийому до китайського громадянства для громадян РФ. У цьому спрощенні знімаються вимоги, пов’язані з необхідністю проживання на території КНР, наявністю законного джерела коштів для існування, відмовою від громадянства РФ, термін для отримання громадянства — два місяці, а не рік. Ці законопроекти можуть стати інструментом геополітичної затребуваності Великого Китаю», — вважає Сунь Вань Хань.
Росія ввела свої війська на територію України нібито з метою захисту етнічних росіян і російськомовного населення від посягань і фізичного насильства. А у відповідь отримала моментальну китайську загрозу вже для своєї землі.

Висновки
Україна, Молдова, Вірменія, Грузія й Білорусь — єдині у світі країни, проти яких Росія може ефективно проводити відкриті військові дії, таким чином піднімаючи падаючий рейтинґ свого президента. Із такими країнами колишнього СРСР, як Узбекистан, Казахстан, Туркменістан, Азербайджан, буде важче проробляти подібні операції, оскільки, на думку аналітиків, вони щільно інтегровані у сфери впливу різних світових центрів сили — Китаю, США й Туреччини.
Ось і виходить, що за 20 останніх років вплив РФ у світі настільки зменшився, що говорити про цю державу як про глобального гравця можна з великою натяжкою. Ця теза — больова точка Кремля, на яку, проте, Києву зараз у жодному разі не можна тиснути. Навпаки, Україні потрібно зробити все від неї залежне, аби не дати Володимиру Путіну змоги почуватися переможеним. Адже якщо він це відчує, його дії стануть іще аґресивнішими, що призведе до трагічних для українських громадян наслідків.
Та й від загальних економічних проектів у разі нормалізації українсько-російських відносин Київ може істотно виграти. Тому, уважно спостерігаючи за діями КНР щодо РФ, українському керівництву та бізнесу необхідно зосередити всі зусилля на проведенні перемовин із Москвою з метою якомога швидшого та мирного врегулювання ситуації в Криму.
Причому важливо розуміти, що куплена українськими громадянами нерухомість в Україні (навіть старі будинки в покинутих зараз селах) можуть упродовж десяти найближчих років стрімко зрости в ціні. Адже маса російських громадян, котрі шукатимуть спокійних місць для проживання, утікаючи від китайської аґресії, може різко зрости.
Група глобальної розвідки Geostrategy
http://geostrategy.ua/node/738

До слова
Міністерство закордонних справ (МЗС) Грузії закликало дипломатичний корпус і місію спостерігачів Європейського Союзу у Грузії звернути особливу увагу на ситуацію в «окупаційній лінії, щоб запобігти провокаційним діям із боку Росії». Згідно з повідомленням МЗС Грузії, 6 березня ц. р. о 12:20 російський військовий гвинтокрил Мі-8 із військової бази в Південній Осетії, що відкололася від Грузії, вторгся в повітряний простір, контрольований Тбілісі, пролетів над будівлями поліції та постами Міністерства внутрішніх справ (МВС) Грузії в Гірському та Каспському районах. Крім того, в четвер близько 18:22 російський дрон, що вилетів із Абхазії, пролетів над розташованими в селі Хурча Зугдідського району постами МВС Грузії. «Міністерство закордонних справ Грузії висловлює стурбованість у зв’язку з черговим фактом порушення суверенітету та територіальної цілісності Грузії та угоди про припинення вогню 12 серпня 2008 року», — йдеться в повідомленні МЗС.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply