Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Курт Волкер побував у зоні проведення АТО

Автор:

|

Липень 27, 2017

|

Рубрика:

Курт Волкер побував у зоні проведення АТО

Мері Йованович і Курт Волкер

Курт Волкер, спеціальний представник Державного департаменту США з питань України і Мері Йованович, посол США в Україні, 23 липня відвідали штаб оперативно-тактичної групи «Донецьк» та Авдіївку, а також провели зустріч із військовими, представниками військово-цивільної адміністрації і постраждалими жителями міста.
«Конфлікт на Донбасі — це криза, яка вимагає невідкладної уваги, яку необхідно завершити якнайшвидше, —визнав п. Волкер. — Це — не заморожений конфлікт, а гаряча війна». «Тут є загиблі, поранені, є зруйновані або пошкоджені школи, лікарні, знищена економіка, промисловість. Бачу високу ціну, яку заплатили і на лінії розмежування, і на окупованій території», — додав він.
Високий гість заявив, що до кінця цього тижня планує зустрітися з представниками сторін «нормандської четвірки», Європейського Союзу, НАТО, Організації зі співпраці й безпеки в Європі і з представниками Великої Британії. Він наголосив, що в США розуміють, що конфлікт на Донбасі — не внутрішній, а є актом аґресії Російської Федерації (РФ) щодо України.
«Ми бачили, як цей конфлікт почався, як він контролюється… Хочемо, щоб США були більше задіяні в тому, щоб вирішити цей конфлікт, хочемо виробити стратегічне розуміння цього конфлікту, щоб мати можливість рухатися далі і відновити територію (територіальну цілісність України)», — поінформував п. Волкер.
Він зазначив, що, крім офіційних зустрічей, для нього було важливо відвідати безпосередньо Донбас, поспілкуватися з місцевими людьми, почути їхню точку зору, побачити на власні очі ситуацію в реґіоні.
Також спеціальний представник Держдепартаменту заявив, що Вашинґтон активно розглядає питання про можливі поставки зброї Києву. За його словами, поставка зброї Україні могла б «істотно змінити поведінку РФ». «Оборонне озброєння, яке дозволило б Україні захистити себе, наприклад, знищити танки, допомогло б зупинити РФ», — заявив п. Волкер і запевнив, що такий крок не буде провокацією.

До слова
Володимир Єльченко, Постійний представник України в Організації Об’єднаних Націй (ООН), передав туди заяву Міністерства закордонних справ (МЗС) України з вимогою від РФ припинити провокації на Донбасі. «Буду вдячний за вашу допомогу в долученні цього листа і заяви, що додається, як документа Генеральної Асамблеї пункту 31 порядку денного 71-ї сесії і Ради Безпеки», — йдеться у листі до Антоніу Гутерреша, генерального секретаря ООН. МЗС розцінює дії держави-аґресора та підтримуваних нею бойовиків як свідомий зрив режиму «хлібного перемир’я», яке мало тривати з 24 червня по 31 серпня. Лише за три дні (18-20 липня) Україна втратила 11 військовослужбовців, поранення отримали 15 військовослужбовців і двоє цивільних.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply