Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Курс — на громадянську війну?

Автор:

|

Липень 23, 2015

|

Рубрика:

Курс — на громадянську війну?
Дмитро Ярош

Дмитро Ярош

Політична партія «Правий сектор» (ПС) 21 липня ц. р. провела в Києві свій з’їзд, де висунула ряд вимог до влади. Зокрема, ПС виступив за проведення референдуму про недовіру парламенту, уряду та Президенту. Також з’явилися вимоги скасувати Мінські домовленості та леґалізувати добровольчі батальйони. Серед іншого з’їзд ухвалив, що ПС не братиме участі у місцевих виборах 25 жовтня ц. р.
Однак «Правий сектор» не піддаватиметься на провокації та не буде дестабілізувати ситуацію в Україні. Про це заявив Дмитро Ярош, народний депутат України та лідер ПС, на брифінгу за підсумками з’їзду партії. «Ми знаємо, що від нас очікували мало не підпалу Верховної Ради, штурмів адміністративних будівель тощо. Але ми — не риба, що клює на гачки, причому путінські гачки. Ми — проти дестабілізації ситуації та будемо вести боротьбу винятково в правовому полі», — заявив провідник ПС.
На його думку, таку можливість дає референдум. Завдяки «прямому народовладдю» п. Ярош сподівається отримати відповіді на питання щодо леґалізації добровольчого руху в Україні, недовіри діючій владі, повної блокади окупованих територій, офіційного визнання владою війни з Російською Федерацією (РФ) тощо. «І це — головне, що потрібно зараз зробити, позаяк народ має силу. Він довів це на Майдані і під час війни», — політик.
Дмитро Ярош також висловив сподівання, що ситуацію вдасться «перевести в конструктивне русло». Якщо ж провести референдум згідно з чинним законодавством України буде неможливо, то ПС провадитиме неофіційний плебісцит власними силами.
Після цього на Майдані Незалежності в Києві відбулося народне віче «Геть владу зрадників!», яке організував ПС. Причинами мітинґу військово-політичний рух назвав «ганебні домовленості з терористами та репресії проти націоналістів, які прагнуть навести лад у державі».
«Заявляємо чиновникам-олігархам, що «мукачівські повстанці» — це лише квіточки порівняно з тим, що відбуватиметься, якщо не буде наведено порядок!» — погрожували члени ПС. Крім того, у партії зазначили, що «система потребує революційних змін — і правил функціонування, і функціонерів, й ідеї, в ім’я якої діє держава. І головне — волю до зміни цілої системи повинна мати більшість населення! Інакше нічого не вийде».
На мітинґу виступив Дмитро Ярош, котрий заявив, що ПС перетвориться з «військово-
політичного руху» на «національно-визвольний». Провідник ПС заявив, що він має намір
створити оперативні штаби з реалізації референдуму про недовіру діючої влади в кожному реґіоні. «Буквально зі завтрашнього дня у всіх областях України будуть створюватися оперативні штаби з референдуму. Вони будуть виконувати роль певних організаційних комітетів», — сказав він.
Олександр Данилюк, керівник Українського центру оборонних реформ, застерігає, що російські спецслужби можуть скористатися протестами «Правого сектору». «ПС можуть використати для дестабілізації ситуації в столиці. Наскільки хлопці свідомі цього — важко сказати. Чи всі це розуміють, чи не розуміє ніхто? Але зрозуміло, що в теперішній ситуації великі збори людей у камуфляжі в центрі міста можуть бути хорошим прикриттям для невеликих груп професіоналів, котрі легко можуть розпочати кровопролиття», — заявив експерт.
Андрій Золотарьов, голова центру «Третій сектор», вважає, що ПС має намір демонструвати свою силу, щоб у Дмитра Яроша були вагомі аргументи в перемовинах із Президентом. «Ситуація в Мукачевому показала, що Ярош контролює свою організацію так само, як Тягнибок «Свободу» та Фаріон. Тобто, ніяк. Ярош опинився в непростій ситуації. Йому потрібно відновити контроль над організацією, або репутаційна катастрофа спіткала не лише ПС, але і його як політика, — пояснив політтехнолог. — За рік ПС перетворився з героїв революції в героїв кримінальної хроніки».
Цю думку опосередковано підтвердив сам Дмитро Ярош, коли визнав на брифінгу в Києві, що не може наказати бійцям ПС у Закарпатті здатися. Аби цього уникнути, п. Ярош буде «грати м’язами». «Він хоче продемонструвати, що його організація — сильна. Якщо центральна влада побачить, що Ярош — слабкий, то розраховувати йому буде не на що. В нього є тільки один вихід — леґалізуватися за допомогою закону про резервну армію», — впевнений п. Золотарьов.
Запобігти ескалації конфлікту між ПС і державою вирішив Олег Ляшко, лідер Радикальної партії України. 22 липня він зареєстрував у парламенті Законопроект № 2417а «Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників конфлікту на території Закарпатської області».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply