Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

Кум Путіна намагається створити «Закарпатську народну республіку»?

Автор:

|

Квітень 14, 2016

|

Рубрика:

Кум Путіна намагається створити «Закарпатську народну республіку»?

Очільники ЗОР

Останнє засідання третьої сесії Закарпатської обласної ради (ЗОР) VІІ скликання почалося традиційно зі «замінування». Потім депутати зі задоволенням робили селфі, підписуючи фото «Ми не здаємося», «Нас не залякати», «На провокації не піддаємося». До порядку денного було винесено близько 50 питань, тож депутати, не кваплячись, голосували важливі для життя краю питання: розглядали депутатські запити, нібито сварилися з деяких питань, слухали про виконання обласних програм, внесли зміни до обласного бюджету та звільнили керівника управління об’єктами спільної власності.
Та головна інтрига почалася по завершенні засідання. В Інтернеті опублікували прийняте на сесії звернення до Києва, в якому депутати згадали про референдум 1991 року, коли закарпатці голосували за можливе визнання автономії області. Однак не тільки журналісти не могли чітко згадати, що це за звернення і коли воно «випливло» на сесії (все — через «замінування»), але з десяток депутатів просили зачекати з коментарями. Як з’ясувалося, таке рішення прийняли в пакеті з іншими проектами, а тому сам текст народні обранці, звісно, не читали.
У прес-службі ЗОР розтлумачили: ініціатором звернення став Олександр Ледида, депутат від «Опозиційного блоку» й екс-очільник Закарпаття. Він і прокоментував ситуацію. «В умовах децентралізації, яка була заявлена, 16 найпотужніших підприємств, на яких працює близько 15 тис. людей, котрі платять податки на різні рівні, близько півмільярда гривень переведені у Львівську область! Зараз у кожній області з держбюджету виділені мільярди на будівництво доріг, а в Закарпатській — нуль. Не кажучи вже про те, що прикордонне Закарпаття досі не включили в митний експеримент, де передбачено надпланові надходження платежів спрямовувати на розбудову доріг реґіону. І таких прикладів — багато. Поки що заяви вищого керівництва держави, на жаль, розходяться з реальними ділами, а з області намагаються зробити таку собі безправну сільську раду, — резюмував він. Усе зрозуміло, але депутат жодного слова не сказав про референдум 1991-го.
Варто зазначити, що тему «автономій» в Україні давно розхитує Віктор Медведчук, одіозний кум російського президента й один із основних фундаторів «Опоблоку». Зокрема, на минулому тижні шестеро народних депутатів від цього об’єднання зареєстрували законопроект «Про особливості управління окремими територіями Донецької та Луганської областей», який по суті є планом п. Медведчука щодо політичного врегулювання ситуації на Донбасі.
Крім того, в засобах масової інформації (ЗМІ) час від часу з’являється інформація, що представники «Українського вибору» (партія п. Медведчука. — Ред.) вимагають «автономій» у низці промислових реґіонів. Зокрема спеціального статусу для Запорізької області та спеціальної економічної автономії — для Дніпропетровської.
Своє ставлення до «звернення» висловив Андрій Шекета, депутат від «Батьківщини» (партія Юлії Тимошенко. — Ред.), котрий одразу ж заявив, що у тексті в жодному разі не йдеться про сепаратистські настрої в області. «Спершу треба дочекатися, поки опублікують кінцевий текст, бо їх було кілька. Гадаю, будуть ще зміни у тексті, а взагалі цей документ — декларативний, він ні на що не впливає. Ним хотілося нагадати владі, що треба ділитися повноваженнями з місцевими органами. Бо ми знаємо, що є проблеми, наприклад, із лісом. Усе вирішують у Києві, з податковою — у Львові, залізниця — в Закарпатті, а керує Львів. Цей документ — суто теоретичний. Він показує, що було бажання і тоді, і зараз мати більше повноважень місцевим органам, але, звісно, у складі України. Тож великого сепаратизму в цьому я не вбачаю», — зауважив він.
Не погоджується з тим, що в зверненні звучать сепаратистські нотки і Денис Ман, депутат від «Солідарності» (партія Петра Порошенка. — Ред.). «Текст звернення питання сепаратизму не стосується. Депутати наголосили на необхiдностi провести реальну децентралiзацiю, і сьогоднi ми ще раз акцентували на цьому увагу. Окремi ЗМI поширили текст звернення, який не вiдповiдає дійсностi. Гадаю, незабаром в роздiлi «Рiшення» буде текст й будуть знятi всi питання. За текст голосували всі полiтичнi сили ради. Як патрiот держави та й у час, коли у нас вiйна, заявляю — сепаратизму бути не може», — запевнив він.
Коли розберешся, «хто», «куди» і «з ким», ще важчим є завдання зрозуміти «для чого?». Знадка про рефрендум 1991-го з’явилася одночасно на сайтах, які так чи інакше симпатизують Віктору Балозі (екс-керівник Секретаріату президента Ющенка. — Ред.), котрого вважають «господарем» Закарпаття. Ситуацію коментують депутати з пробалогівської «Батьківщини» й усе частіше повідомляється про начебто повернення старих стосунків п. Балоги і п. Медведчука.
Тому висновок напрошується один: це — черговий (приречений на невдачу) намір розіграти карту автономії Закарпаття. За великим рахунком, вона ще жодного разу не перемагала, але, очевидно, її автори вирішили скористатися черговим скандалом міжнародного масштабу за участі керівництва України.
А 12 квітня Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної державної адміністрації, звернувся до Окружного адміністративного суду з вимогою визнати результат обласного референдуму 1 грудня 1991 року, на якому було піднято питання про надання області особливого статусу. «Якщо за 25 років ніхто з патріотів не додумався в судовому порядку визнати юридично нікчемним інспіроване тодішнім КДБ і комуністами «волевиявлення» і пов’язані з ним рішення обласної ради, що мали на меті розхитати ситуацію в Україні, то це зроблю я. Після рішення суду результат референдуму можна буде викинути на смітник історії Закарпаття», — заявив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply