Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Кучма знову вийшов із перемовин у Мінську

Автор:

|

Липень 29, 2020

|

Рубрика:

Кучма знову вийшов із перемовин у Мінську
Леонід Кучма і Володимир Зеленський

Леонід Кучма, другий президент України і глава делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) із мирного врегулювання ситуації на сході України в Мінську (Білорусь) вийшов із перемовного процесу. Його робота в мінському процесі була надзвичайно важливою й одночасно складною. Я з повагою і пошаною ставлюся до його рішення», — повідомив Володимир Зеленський.
Леонід Кучма зазначив, що за останній рік робота ТКГ була відновлена і значно просунулася, здійснили ряд важливих кроків, досягнули важливих домовленостей. Він додав, що і надалі в разі необхідності готовий ділитися досвідом та надавати консультації щодо кроків на шляху до встановлення миру.
Борис Гризлов, представник РФ у ТКГ, оцінив внесок у врегулювання на Донбасі експрезидента України. «Леонід Кучма багато зробив для того, щоб зобов’язання, прийняті українською стороною за мінськими домовленостями, виконували. Безумовно, цей процес далеко не завершений, особливо в частині реалізації політичного блоку. Але заходи щодо посилення режиму припинення вогню на Донбасі: останнє на цей момент рішення ТКГ, прийняте за участі п. Кучми, — важливий крок у правильному напрямку», — заявив він.
Відтак українську делегацію у ТКГ тимчасово очолюватиме Олексій Резніков, віцепрем’єр України. Він наголосив, що нового главу української делегації має призначити президент України. «Хто це буде, визначить п. Зеленський, і ми з вами, сподіваюся, найближчим часом про це дізнаємося», — зазначив він та озвучив критерії, яким, на його думку, має відповідати новий глава української делегації. «Я б дуже хотів, щоб також це був поважний чоловік, відомий в українському суспільстві і в світі. Якого можна було б називати патріархом, скажімо так, для того, щоб продемонструвати, наскільки серйозно Україна ставиться до мінського процесу», — заявив урядовець.
Як повідомляв «Міст», раніше Леонід Кучма від імені України погодився на «формулу Штайнмаєра».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply