Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 21, 2021

Кримські татари — проти постачання електрики на півострів. А влада?

Автор:

|

Листопад 26, 2015

|

Рубрика:

Кримські татари — проти постачання електрики на півострів. А влада?
Підірвана електроопора

Підірвана електроопора

20 листопада відбувся підрив опор високовольтних ліній електропередач (ЛЕП), які живлять тимчасово окупований Крим із материкової України електроенергією. Акцію здійснили за допомогою протитанкових снарядів. За цим фактом правоохоронці відкрили карне провадження за статтею «зумисне знищення та пошкодження майна». Орієнтовна сума збитків — близько 700 тис. грн.
В «Укренерго» заявили, що з Криму не надходило повідомлень про перехід у режим надзвичайної ситуації в енергетиці. Однак Міністерство енергетики Російської Федерації (РФ) попередило, що на півострові можливі перебої з електропостачанням. «У них є дефіцит, який вони частково можуть компенсувати за рахунок внутрішньої генерації. Але, швидше за все, там уже виникають обмеження окремих категорій споживачів. Дитячі садочки, зв’язок, лікарні будуть обмежуватися в останню чергу. А от населення може обмежуватися в першу чергу», — пояснив Всеволод Ковальчук, виконувач обов’язків директора «Укренерго».
Управління Служби безпеки України (СБУ) в Херсонській області вже незабаром визначило коло осіб, підозрюваних у замінування та підриві двох електроопор ЛЕП, що ведуть до Криму. За словами Дмитра Ярмака, начальника СБУ в Херсонській області, «ведеться оперативне відпрацювання».
Відразу ж небезпечні ділянки оточили співробітники поліції й особовий склад батальйону «Херсон». Крім того, Андрій Путілов, голова Херсонської обласної державної адміністрації, звернувся до учасників мирної акції з блокади Криму з вимогою дати доступ до ушкоджених опор, аби ремонтні бригади могли почати роботу.
Однак ті відмовилися і в с. Чаплинка стався їхній конфлікт із силовиками. У результаті начебто постраждав полковник поліції. Про це повідомив Ілля Ківа, начальник департаменту протидії наркозлочинності Міністерства внутрішніх справ (МВС). Однак очевидці стверджують, що це правоохоронці побили журналістку.
Наступного дня на вулицях Банковій та Інститутській виставили оточення силовиків. Адже поруч зібралися активісти, котрі вимагали повної блокади Криму та відставки Арсена Авакова, глави МВС. «Вимагають повної енергетичної блокади Криму і щоб Президент заявив про припинення торгівлі з півостровом. Також пролунав заклик «у відставку Авакова», — написав у Facebook журналіст Сергій Щербина.
За словами ще одного очевидця, силовики дозволяли себе фотографувати і не нервували, за винятком тих, хто стояв на Інститутській. «Явно — колишні «беркути». «Ви ще обличчя сфотографуйте!», — так зі злістю їхній начальник каже», — повідомила у Facebook Катерина Хоптинська.
Реакції влади не було і в ніч на 22 листопада в Херсонській області знову пролунав вибух на ЛЕП. У результаті без електрики залишилися вже всі населені пункти Криму. Цю інформацію підтвердив Віктор Плакіда, директор компанії «Крименерго». Кримські татари погодилися пропустити ремонтників, але лише до опор, які забезпечують подачу електроенергії українським споживачам.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply