Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Кримські татари нарешті провели курултай

Автор:

|

Листопад 14, 2018

|

Рубрика:

Кримські татари нарешті провели курултай

Мустафа Джемілєв

У Києві кримські татари 12 листопада провели з’їзд представників кримськотатарського народу (курултаю) уперше за останні чотири роки. Близько сотні його делегатів зібралися в столиці України, щоб вирішити, як вищий законодавчий орган кримських татар працюватиме в умовах анексії півострова.
Зазначено, що останнього разу вищий представницький орган кримськотатарського народу збирався в Криму. На з’їзді в Києві організатори зустрічі просили не показувати облич делегатів із тимчасово окупованого півострова, щоб, повертаючись додому, вони не наражалися на небезпеку. Курултай зібрався у форматі конференції, яка не вимагає кворуму.
Мустафа Джемілєв, народний депутат і уповноважений Президента з питань кримськотатарського народу запевнив: права делегатів непохитні. «Делегати курултаю складають свої повноваження лише після обрання нового складу курултаю і на першій сесії нового курултаю. А оскільки проводити демократичні вибори та скликати новий курултай у нас немає жодної можливості, то можна вважати, що повноваження делегатів теперішнього курултаю автоматично пролонговані», — пояснив він.
«Делегати роблять заяви винятково від себе, водночас вони пропонують, щоб розробити процедуру і механізми, які б надавали і цим, і наступним рішенням повну легітимність, закликають Меджліс підготувати зміни до регламенту курултаю та пропонують усім делегатам чинного курултаю підтримати їх особистими підписами», — заявив Рефат Чубаров, своєю чергою, глава Меджлісу кримськотатарського народу та народний депутат України.
Напередодні Президент Порошенко передав делегатам курултаю лист, у якому запевнив, що зміни до Конституції щодо статусу Криму розглянуть найближчим часом. Послання глави держави зачитав депутат Чубаров.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply