Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Кравчук має свій план відновлення Донбасу

Автор:

|

Серпень 22, 2020

|

Рубрика:

Кравчук має свій план відновлення Донбасу
Леонід Кравчук

Леонід Кравчук, голова української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України, заявив, що створення на Донбасі вільної економічної зони (ВЕЗ) є головною умовою відродження тимчасово окупованих територій. «Коли ця зона буде ухвалена, зовсім зміниться управлінська ситуація. Прийдуть інвестиції, будуть гарантії для інвесторів, для багатьох галузей з’являться пільгові умови», — запевнив він.
Перший президент України нагадав про те, що 1993 року він підписав указ про створення ВЕЗ у Донецькій і Луганській областях, але згодом про цю ідею забули через складну політичну ситуацію в країні. На думку п. Кравчука, вільна економічна зона на Донбасі стане запорукою надходження в цей реґіон інвестицій. «А це для нас головне. Без інвестицій підняти те, що там зруйновано, неможливо», — наголосив він.
Замість поняття «особливий статус» Донбасу він пропонує ввести нове формулювання — «особливий режим адміністративного управління», що відповідатиме українському законодавству. «Це буде більшою мірою відповідати тим реформам, які відбуваються в Україні щодо місцевого самоврядування та наших законів, які вже ухвалили. А якщо ставиться завдання ще це питання до Конституції внести, як іноді ми чуємо з боку Росії, то це зараз нереально», — зазначив політик.
А раніше він натякав можливість підписання нового Будапештського меморандуму, до якого можуть долучитися інші країни, і вже в цьому тексті будуть прописані чіткі механізми його реалізації. Довго ж він до цього йшов.
Цю інформацію прокоментував Ігор Палиця, колишній голова Одеської обласної адміністрації та Волинської обласної ради. Він вважає, що створення вільних економічних зон на Донбасі лише призведе до появи «сірої» кримінальної території для уникнення оподаткування та ведення незаконного бізнесу. «Економіку Донбасу, як і всієї країни, врятують не преференції для обраних, а реальні реформи для усіх, — запевнив політик. — Зокрема, зменшення податків, скасування мита і податку на додану вартість на обладнання».
«В уряді не можуть не розуміти, що жодні пільги не змусять бізнес відкривати реальні виробництва фактично на лінії фронту — там, де влада саме скасовує вибори, говорячи про військову небезпеку. Ніякі вільні економічні зони не створять робочі місця поблизу мінних полів. Отже, кажучи про запровадження ВЕЗ, уряд має на меті зовсім інше — розкрадання грошей і створення сприятливих умов для тіньового бізнесу для «своїх» структур. ВЕЗ на Донбасі одразу ж стануть гаванню для відмивання нелегальних доходів і призведуть до зростання обсягів контрабанди. Якщо прем’єр цього не усвідомлює, він не може керувати урядом. Якщо розуміє, але все одно пропонує, то має за це відповісти», — наголосив п. Палиця.
Він нагадав, що країна вже мала «позитивний» досвід функціонування вільних економічних зон і територій пріоритетного розвитку на початку незалежності. В результаті держава зазнала колосальних збитків та отримала величезний сектор тіньової економіки. «Не можна знову наступити на ті ж самі граблі», — застеріг політик.
Він зазначив, що теперішній український уряд вже обіцяв 500 тис. робочих місць, але так їх і не створив. Зараз уряд обіцяє вільні економічні зони, які не створять нічого, окрім проблем. За словами Ігоря Палиці, головне завдання, щоб виручка від експорту товарів перевищила суму, необхідну для оплати імпорту.
Як повідомляв «Міст», на перемовинах щодо Донбасу другого президента замінив перший.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply