Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Кравчук і Фокін намагаються схилити Україну до поступок ворогу

Автор:

|

Вересень 23, 2020

|

Рубрика:

Кравчук і Фокін намагаються схилити Україну до поступок ворогу
Андрій Єрмак і Марія Фокіна

Скандал зі згадкою Вітольда Фокіна, заступника голови української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України (ТКГ) у Мінську (Білорусь), про загальну амністію донбаських терористів не вщухає вже котрий тиждень.

Упертий Фокін
Здавалося, що після тотальної критики своїх заяв п. Фокін мав би щонайменше помовчати. Але він продовжує наполягати, що без оголошення «загальної амністії» буде складно розраховувати на встановлення повноцінного миру на Донбасі. «Скажімо, очистили від окупантів землю, Донбас український, кордон узяли під контроль наші прикордонники. Що робити далі? Починати шукати злочинців серед військових? Їх близько 300 тис.», — зазначив політик на пенсії.
Він визнав, що не уявляє собі, як може виглядати «вибіркова амністія». Проте зауважив, що не потрібно милувати злочинців, котрі ґвалтували, вбивали, знущалися, чи милувати садистів, котрі фотографували свої злочини. Заступник голови делегації України в ТКГ зазначив, що під час війни на Донбасі скоїли багато злочинів, які треба розслідувати, а винних — покарати.
При цьому п. Фокін звернув увагу, що згідно з Конституцією України амністію оголошують законом, а закон про амністію не можна приймати на всеукраїнському референдумі. Він також нагадав, що свого часу Верховна Рада України (ВРУ) голосувала закон про амністію. «І слово в слово я повторив те, що було в цьому законі. Але цей документ «зник», зникли всі спогади про нього, викреслені звідусіль, та пам’ять людська сильна, і люди пам’ятають, що голосували за цей закон», — запевнив він.
На таку відвертість відреагував Вахтанг Кіпіані, редактор порталу «Історична правда». «Це проблема й імпотентні політики навіть не думали і не думають у цьому напрямку. Всі варіанти, які можна тут вигадати — погані. А потрібна відвага, щоб поставити поперед абстрактного гуманізму та бажання сподобатися західним медіа інтереси держави і пам’ять загиблих від тих 300 тис. зрадників, котрі взяли зброю, щоб стати Росією, яка врешті їх «кинула», — зауважив він. — Єдиний варіант, який Україна мала б розглядати — це цивілізований перехід бойовиків і всіх, хто присягав терористичним організаціям «Донецька народна республіка» (ДНР) і «Луганська народна республіка» (ЛНР) на російський бік. Ми забезпечимо можливість вільного одноразового переїзду через кордон РФ. Тих, хто добровільно отримав паспорти РФ, ДНР і ЛНР, і присягнули терористичним недодержавам, треба позбавити громадянства. Ця ситуація є унікальною і ми повинні пояснювати це світові. Не можна їх залишати громадянами України. Це буде другим вбивством тих, кого ця мерзота вже вбила. Якщо ми їх не витіснимо, то не зможемо нічого з ними зробити. Одного терориста, колаборанта і зрадника судять роками. А треба буде сотні тисяч одночасно. Це нереально. Україна здохне під тягарем цих процесів або нам доведеться жити разом із тими, хто катував, убивав і ґвалтував. Це буде їхньою перемогою».
Вітольд Фокін відмовився від зустрічі з парламентським комітетом із питань організації державної влади та місцевого самоврядування, яка мала відбутися 15 вересня. Та після громадського осуду погодився прийти на засідання комітету Верховної Ради з питань організації державної влади 22 вересня. Про це повідомив Олександр Качура, народний депутат України від фракції «Слуга народу».

Кравчук погрожує
Натомість Леонід Кравчук, голова української делегації в ТКГ, прийти до парламенту охочий. Він заявив, що приведення постанови ВРУ від 2015 року про місцеві вибори в Донецькій і Луганській областях у відповідність з мінськими угодами є необхідною умовою для продовження перемовин про врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.
За його словами, без виконання цієї умови подальша можливість працювати в рамках ТКГ буде заблокована. А якщо депутати відмовляться внести зміни в раніше прийняту постанову, то вся відповідальність за зрив перемовин опиниться на них. Перший президент України зазначив, що з цієї ж причини не вдається розблокувати обмін полоненими. «На минулому засіданні ТКГ українська сторона подала свій список на обмін і попросила список іншого боку. А російська сторона заявила, що подавати список на обмін не буде, поки в Україні не змінять постанову про вибори», — розповів він.
Ситуацію прокоментував Георгій Тука, колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. «Леонід Кравчук каже, що росіяни кожне (!) питання ставлять в залежність від зміни ст. 4 Постанови ВРУ про призначення місцевих виборів. Навіть питання про обмін утримуваними особами. Якщо це не ультиматум, тоді що це? Хотілося б задати голові делегації України в ТКГ два короткі і конкретні запитання: чи усвідомлює пан Кравчук, що процес висунення ультимативних вимог триватиме й надалі, навіть після внесення правок до Постанови? чи не має намір Кравчук, використовуючи свої «дипломатичні здібності», поставити в подібне становище самих росіян? Наприклад, вимогою про повернення під контроль законної влади міста Дебальцеве, що передбачено мінськими угодами, на які весь час посилається влада?»

Ще один «відділ кадрів»
Кадрову політика Зе-влади критикували вже всі, кому не лінь. А Денис Єрмак, брат Андрія Єрмака, голови Офісу президента України, навіть створив своєрідний «відділ кадрів» — проводив перемовини про працевлаштування за гроші певних осіб на певні посади в органах влади. Про це в квітні ц. р. розповів Гео Лерос, народний депутат України, після чого його вигнали з парламентської фракції СН. Дениса Єрмака врятувало лише те, що його викрили занадто швидко і нікого з тих, хто потрапив на так звані плівки Єрмака, зняті прихованою камерою, не встигли призначити на згадувані посади.
А тепер про свій «відділ кадрів» оголосила Марія Фокіна, колишня співачка й онука Вітольда Фокіна, котра зараз проживає в США. У телевізійній програмі «Світське життя з Катериною Осадчою» вона зізналася, що допомогла дідусю отримати посаду в ТКГ. Світська левиця розповіла, що Андрієм Єрмаком її пов’язують «теплі стосунки» і додала, що «Андрюші якраз була потрібна допомога». «Це людина з мого дитинства, а в дідуся завжди були амбіції: він — сірий кардинал, завжди за камерою, не любить інтерв’ю і пресу, але вони порозумілися з Андрієм Борисовичем, як могли б закінчити цю війну», — поділилася вона.
Цікаво, що сам Вітольд Фокін не зміг пригадати «зустрічі з Єрмаком», про яку розповідала його внучка. А от у соціальних мережах її зізнання викликало бурхливе обговорення. Здебільшого користувачі обурювалися тим, як саме влада відбирає кадри на такі відповідальні посади.
«Люди в шоу-бізнес потрапляють у такий спосіб, в який у нас стають заступником керівника української делегації на перемовинах у Мінську для того, щоб зупинити війну», — іронізує журналіст Михайло Ткач. «В нормальних країнах за таке, як мінімум, із тріском виганяють того ж дня. А за перевищення службових ще й впаяти можуть», — обурюється користувачка Facebook Ан Жюлак. «Тепер я вже точно бачила все — світська левиця привела діда, щоб його взяли в ТКГ. Ну добре, хоч діда, а не хом’ячка», — кепкує Тетяна Ніколаєнко, головна редакторкою видання «Букви». «Та, може, краще б хом’ячка привела», — відгукується користувач Назар Чорний.
«Єрмак старший за Фокіну на 15 років. Дружба, звісно, поняття широке, але не думаю, що настільки, — зазначає користувачка Анна Левицька. — Цікаво, які у них були спільні інтереси з такою різницею? Невже разом пасочки ліпили в пісочниці?». «Онука Фокіна після знайомства з Єрмаком прилаштувала діда в ТСК, хом’ячка в Держрезерв, люстру в Центренерго, а болонку в Міністерство ветеранів. Й обоє не в курсі, що воно не ветеринарне», — жартує журналіст Денис Бігус.
«Наслідком відмови Фокіна прийти у Верховну Раду та пояснити своє красномовство щодо майбутнього Донбасу (та й про спритну онучку з другом Андрюшою) має бути його виключення з ТКГ. Каже, що дуже зайнятий. Аж настільки, що ігнорує парламент у парламентсько-президентській державі? Треба негайно розвантажити завантаженого 90-літнього радянського діяча. У тіньок на пеньок», — резюмує журналістка Тетяна Вергелес.
Раніше «Міст» публікував міркування експертів про заяви Фокіна.

Євген Клен

До слова
Себастьян Курц, канцлер Австрії, заявив, що його країна готова прийняти представників ТКГ у себе. Він також пообіцяв сприяти врегулюванню ситуації на сході України. На що Леонід Кравчук відповів, що можливе перенесення перемовин із Мінська до Відня залежить від рішення Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ). «Рішення про перенесення ухвалює ОБСЄ як модератор. Тут мова йде про майданчик міжнародного характеру. Відповідно і рішення будуть ухвалювати на міжнародному рівні», — пояснив він і додав, що якщо у Білорусі нічого не зміниться, то, вочевидь, доведеться шукати інший майданчик», а також назвав пропозицію австрійського канцлера «хорошим варіантом».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply