Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Протитанкові комплекси Javelin уже прибули в Україну!

Автор:

|

Травень 03, 2018

|

Рубрика:

Протитанкові комплекси Javelin уже прибули в Україну!

Американські протиракетні комплекси Javelin вже в Україні. Про це першим повідомило «Радіо Свобода» з посиланням на Державний департамент США. «Вони вже доставлені», — заявив офіційний представник Державного департаменту у відповідь на запит медіаресурсу 30 квітня. Цю інформацію підтвердив і Петро Порошенко.
Відтак Степан Полторак, міністр оборони України, заявив, що практична підготовка розрахунків протитанкових ракетних комплексів Javelin у Збройних силах України (ЗСУ) починається вже з 2 травня. Він також висловив подяку Президенту України за «титанічні зусилля для отримання протитанкових комплексів Javelin» і Дональду Трампу, президенту США, за позитивне рішення, яке дало змогу істотно підвищити обороноздатність України та забезпечити українських військовослужбовців сучасним озброєнням.
Своєю чергою, Валерій Чалий, Посол України в США, пояснив, що надання американських протитанкових ракетних комплексів Javelin Україні є чітким стримуючим меседжем для аґресора, а також вагомим внеском для поновлення миру. «Доручення Президента і народу України виконане. Протитанкові ракетні комплекси Javelin посилять бойову спроможність Збройних сил України, які протидіють російській аґресії та дозволять зберегти життя українських воїнів», — зауважив дипломат.
Цю подію прокоментував Майкл Карпентер, колишній посадовець Пентаґону, а тепер директор аналітичного Центру Байдена при Пенсільванському університеті. «Нарешті Україна отримала Javelin. На моральному, політичному, тактичному та стратегічному рівні це правильне рішення, яке допоможе Україні захиститись від безупинної аґресії Росії, яка вже забрала понад 10 тис. життів», — зазначив він. — Javelin є корисним типом озброєння, яке матиме обмежений стримуючий ефект, але не змінить фундаментально можливості української армії».
«Значно важливішою є структура командування ЗСУ, яка відчайдушно потребує реформування у відповідності до стандартів НАТО, а також рівень підготовки та боєготовності українських військ — обидві ці складові також потребують негайної уваги, — наголосив експерт. — Важливо пам’ятати, що Україна платить за ці ракети. У довготерміновій перспективі буде значно краще, якщо Україна реформує свою оборонну промисловість (тобто зробить її більш прозорою та менш вразливою до корупції), щоб бути здатною самостійно виробляти протитанкову зброю».
З оцінкою п. Карпентера погодився і Люк Коффі, директор Центру досліджень закордонної політики у Heritage Foundation. «Довгоочікувана доставка протитанкових ракет Javelin до України є ключовим символом рішучого наміру США підтримувати Україну, яка захищає себе від аґресії Росії», — додав і Роб Портман, сенатор-республіканець.

Євген Клен

До теми
Міністри закордонних справ країн-членів НАТО 27 квітня розглянули заявку України на вступ до Північноатлантичного альянсу. Про це заявив НАТО Єнс Столтенберґ, генеральний секретар. «Під час зустрічі ми обговорили політику відкритих дверей. Україна висловила прагнення до членства в НАТО. Міністри розглянули це питання», — повідомив він. Жодної додаткової інформації з цього питання п. Столтенберг не озвучив. А Майк Помпео заявив, що в НАТО є велика група країн, які очікують приєднання України до блоку. Однак, за його словами, від України очікують певних дій. «Велика група країн сподівається, що українці почнуть здійснювати дії, після яких їх можна буде запросити до членства в НАТО», — зазначив держсекретар. За його словами, на останній зустрічі міністрів країн НАТО обговорювалися різні підходи до надання Україні «Плану дій щодо членства». Він наголосив, що Києву необхідно провести ще багато роботи, пройти довгий шлях, щоб цього досягти. Своєю чергою, Яцек Чапутович, міністр закордонних справ Польщі, запропонував змінити формат зустрічей Комісії Україна-НАТО для того, аби обходити блокування Угорщиною.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply