Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Комісія Україна-НАТО обговорить реформи Міноборони

Автор:

|

Березень 08, 2016

|

Рубрика:

Комісія Україна-НАТО обговорить реформи Міноборони

main

Сьогодні в Брюсселі відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО за участі міністра оборони України Степана Півторака. Головною темою обговорень постане питання про реформування системи українського Міноборони згідно із стандартами Альянсу. Про це журналістам повідомив Єгор Божок, виконуючий обов’язки голови місії України при НАТО.

“Ми очікуємо на остаточне узгодження із союзниками усіх невирішених питань, які стоять на шляху підготовки програмних документів щодо реформування Міністерства оборони та Збройних сил України відповідно до стандартів НАТО на середньострокову перспективу. Також планується окрема зустріч міністра оборони України із генсекретарем НАТО, на якій  будуть обговорюватись ті ж питання, проте у більш спеціалізованій формі “, – зазначив Є. Божок.

Нагадаємо, 3 березня відбувся виступ президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, що був присвячений референдуму в Нідерландах по ратифікації цієї країною Угоди про асоціацію між ЄС і Україною. На цьому виступі президент Єврокомісії відкинув можливість того, що Україна вступить в ЄС або НАТО у найближчі десятиліття.

Однак, як зазначає Єгор Божок, щоб предметно обговорювати питання, про які говорив Ж.-К. Юнкер, Україна вже повинна бути готовою до відповідних кроків.

В січні 2016 року начальник Генерального штабу ЗСУ повідомив, що офіційні представники військово-оборонних відомств держав НАТО виразили свою підтримку Україні а також зазначили, що готові нарощувати свою матеріальну допомогу Збройним силам України.

А в лютому генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що північноатлантичний Союз адаптується до нових викликів безпеці, елементом яких стане не тільки посилення східного кордону, але й посилення підтримки партнерів, зокрема України.

Слід зазначити, що ще в грудні 2014 року ВР України внесла зміни до двох законів та відмовилась від позаблокового статусу держави. Оновлена військова доктрина передбачає відновлення процесу зближення із НАТО: Україна повинна до 2020 року забезпечити повноцінну сумісність українських Збройних сил з силами країн-членів НАТО.

Нагадаємо, що С. Полторак повинен зустрітись із Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply