Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Колишній глава ОПУ дав скандальне інтерв’ю про Зеленського

Автор:

|

Вересень 20, 2020

|

Рубрика:

Колишній глава ОПУ дав скандальне інтерв’ю про Зеленського
Дмитро Гордон та Андрій Богдан

Володимиру Зеленському не щастить із соратниками. «Свій на 100 %» генпрокурор Руслан Рябошапка втратив посаду в березні ц. р., тоді ж подав у відставку наймолодший в історії України прем’єр Олексій Гончарук. А тепер озвався й колишній очільник Офісу президента України (ОПУ) Андрій Богдан, котрий до своєї відставки 11 лютого ц. р. вважався одним із найближчих соратників Зе-президента. В інтерв’ю Дмитру Гордону, засновнику видання «Гордон», колишній «сірий кардинал» розповів, що влада зіпсувала Зеленського; про стосунки з Трампом і Путіним; чому теперішній глава ОПУ Андрій Єрмак нагадує «італійські черевики» та ще багато цікавого.

«Влада з’їдає Зеленського»
«На нього боляче дивитись, він не розуміє, що говорить, я не розумію, що він говорить. Дзвонить депутатам і погрожує», — заявив колишній соратник президента. Проте найбільша порція критики дісталася Андрію Єрмаку, наступнику п. Богдана на посаді глави ОПУ: «Він зручний, ніколи не приносить поганих новин і каже тільки про хороше. Зручний, як італійські черевики».
«Хочу передати депутатам не виконувати сліпо волю ідіота — не Зеленського, він моральний авторитет. Але Зеленському вливають у вуха повний ідіотизм. Якщо будете виконувати волю ідіотів, то скоро ваших у обласних і районних центрах будуть бити», — вважає п. Богдан.
Також він похизувався, що після перемоги на виборах Зеленському відразу з привітаннями зателефонував президент США. Богдан стверджує, що не знає змісту тієї розмови. «У цій країні краще завжди казати, що ти не знаєш, про що були телефонні розмови з Трампом», — пожартував ексглава ОПУ.
Значно більше він поінформований про зміст першої телефонної розмови Зеленського з Путіним. «Президент Російської Федерації (РФ) дуже приємно і позитивно висловлювався в бік новообраного президента України. Відчувалося його бажання знайти точки дотику. Під час розмови мені здалося, він провів аналогію з собою, молодим президентом, і Володимиром Зеленським. Дуже схожа ситуація. У того Чечня була, розвал економіки», — зазначив п. Богдан.
Він заявив, що іноземні спецслужби вірять в існування якоїсь домовленості між Україною і РФ про взаємні поступки. Нібито план складається з 12-13 пунктів і його затверджував теперішній голова ОПУ. «Я не бачив цього документа, але серед дипломатів і спецслужб багато разів зустрічав згадку про нього… Це якийсь алгоритм дій. «Ми вам — кораблі, ви нам — воду в Крим, ми вам — полонених, ви нам — пряме авіасполучення. Ми вам — 3 млрд USD за рішенням суду, а ви нам — щось», — сказав колишній чиновник, але одразу запевнив, що вважає цей план «утопією».
Також він підтримує версію про те, що спецоперацію щодо бойовиків російської приватної військової компанії «Ваґнер» зірвав хтось із оточення президента. «Спецоперацію зруйнував один телефонний дзвінок. Людина, котра зробила цей дзвінок, фактично зізналася, що це зробила», — сказав п. Богдан, але відмовився називати прізвище.
Також він вважає, що Київ «жорстко кинув» Путіна. Такі висновки він робить із повідомлень, які публікують за результатами перемовин між президентами України і РФ. «Те, що я бачу, — мені здається, що ми його якось жорстко кинули: наобіцяли одне — не зробили нічого», — заявив екссоратник президента.
Найпрофесійнішим Кабінетом Міністрів, який був в Україні, п. Богдан вважає уряд Володимира Гройсмана. «Незалежно від того, подобається це комусь, чи ні. Найоптимістичніший час у країні та найщасливіший економічно. Там спостерігалося 30 із чимось місяців стабільного економічного зростання, маленька інфляція, зрозумілі взаємини з міжнародними партнерами, з іншими державами, з суспільством», — сказав п. Богдан.

«Будь-який допит для мене — задоволення»
Реакція на інтерв’ю вийшла якась дивна. Сам п. Богдан наступного дня написав у Facebook, що нібито через погрози фізичної розправи був змушений перейти українсько-румунський кордон. Після публікації цього допису більшість користувачів припустили, що це — якийсь недолугий жарт, адже Румунія наразі не дозволяє в’їзд українців через пандемію Covid-19. Водночас перевірити заяву ексглави ОПУ через прикордонну службу виявилося неможливо, бо там не розголошують дані осіб, котрі перетинають кордон.
Михайло Подоляк, радник чинного глави ОПУ, заяви п. Богдана прокоментував жорстко. «Насправді це інтерв’ю людини, котра абсолютно не в інсайді, не в тренді, продовжує жартувати над власними старими жартами і намагається дограти чужі хайпи. Паровоз давно пішов, але він продовжує за ним бігти», — написав він у Facebook. На думку п. Подоляка, слова ексглави ОПУ про те, що українська влада «кинула» Путіна, «викликають серйозні питання». «Це надзвичайно потужний удар по нашій репутації та чудова пропаґандистська подача в бік РФ. Не сумніваюся, що зроблено це, може, і ненавмисне, по дурості… За цю фразу російські засоби масової інформації сильно зачепилися і стали активно розкручувати… Навмисний удар по репутації конкретних посадових осіб. Навмисна гра на медійному полі чужої країни», — заявив чиновник.
Олександр Корнієнко, керівник партії «Слуга народу», в ефірі телевізійного каналу «Україна 24» заявив, що у правдивості інформації, яку озвучив п. Богдан, мають розібратися компетентні органи. «В інтерв’ю було багато різних фантазій і припущень… Звучало дуже високохудожньо. Ми ж розуміємо, що на шостому чи сьомому році подій, які в Україні відбуваються у відносинах із РФ, аби щось із людиною зробити, достатньо сказати: співпрацює з РФ», — заявив він.
Слова не розійшлися з ділом — уже цього тижня ексглава ОПУ давав свідчення в Державному бюро розслідувань (ДБР) у справі «ваґнерівців». Щоправда, не став розголошувати якихось подробиць і навіть статей Кримінального кодексу, за якими відкрили це карне провадження, заявивши, що давав підписку про нерозголошення.
За словами п. Богдана, він зі задоволенням ще прийде на допит, якщо його викличуть, і не боїться, що його статус перекваліфікують зі свідка на підозрюваного. «Я маю великий досвід участі у карних процесах, в основному, як адвокат. Тому будь-який допит і слідча дія для мене — задоволення. Готовий з’являтися, нікуди не їду, чекаю на наступний допит».
Крім цього, він заявив, що вважає свій допит у ДБР політичним тиском: «Це зрозуміло по датах. Коли на другий день після інтерв’ю приїздять два оперативники прямо в офіс, самі перелякані, і їм терміново треба провести допит, звісно, що це такий «привіт», переданий із розрахунку, що я поїду за кордон, що мене не буде, що я злякаюся. Але не дочекаєтесь, я тут».
Поживемо — побачимо. Українська політика пам’ятає багато діячів, котрі товкли себе в груди і запевняли, що нікуди не збираються втікати. А потім із дипломатичним паспортом опинялися за кордоном, звідкіля переконували всіх, буцімто вони — «жертви політичних переслідувань».

Ігор Берчак

До слова
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) викрило на хабарі помічника народного депутата з фракції «Слуга народу» (СН) Олександра Юрченка, проте його не затримали. Про це повідомив Гео Лерос, котрого на початку вересня ц. р. вигнали з фракції СН. Він стверджує, що викриття стало результатом спецоперації НАБУ, в межах якої відстежували дії кількох членів підкомітету Верховної Ради з питань поводження з побутовими відходами, який очолює депутат Юрченко. «Помічник депутата взяв перші 13 тис. із 200 тис. USD, які передбачались нардепу Юрченку за законопроєкт, пов’язаний із побутовими відходами. НАБУ «вело» депутата не один місяць, назбирало достатньо доказів, але генеральна прокурорка Венедиктова «свого» не здає та блокує по ньому санкцію. Зеленському стало відомо про це того ж дня, але в його команді хабарників ловити не можна, тому він зараз робить все можливе, щоб «порішати» цю справу і, як завжди, в його офісі працює «режим тиші» щодо корупції», — написав депутат Лерос у Facebook.
Журналісти порталу «Українська правда» звернулися по коментар до Офісу генпрокурора, там надали таку відповідь: «Інформація провокаційного характеру, Офіс генерального прокурора не отримував цей матеріал. Повідомлення про підозру народним депутатам України готує генеральний прокурор, а не НАБУ».
Як писав «Міст», Гео Лерос раніше публічно Андрія Єрмака головним корупціонером у державі та аґентом російської розвідки. А Іван Баканов, голова Служби безпеки України, за словами депутата, контролює контрабанду, незаконний обіг спирту, наркотрафік і торгівлю з окупованими територіями. Після того, як депутат Лерос гостро розкритикував уже самого президента, котрий нібито покриває злочинну діяльність Єрмака, в Зеленського увірвався терпець — у монокоаліції вирішили вигнати скандаліста з фракції.

Підпис до фото:
Дмитро Гордон та Андрій Богдан під час інтерв’ю

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply