Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Коли Україна візьме під контроль державний кордон

Автор:

|

Березень 17, 2021

|

Рубрика:

Коли Україна візьме під контроль державний кордон
Сергій Гармаш

Українська влада має намір взяти під контроль ділянку кордону з Російською Федерацією (РФ) на Донбасі до 2025 року. Про це йдеться в Стратегії інтегрованого управління кордонами України. Ця ініціатива передбачає планування заходів щодо відновлення охорони українсько-російської ділянки державного кордону в межах окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).
Стратегію прийняли на виконання зобов’язань із імплементації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Метою документа є забезпечення розвитку зовнішньоекономічних зв’язків і міжнародної торгівлі, сприяння переміщенню осіб і товарів через державний кордон і належну її захищеність.
Від початку російсько-української війни Київ не контролює близько 400 км кордону з РФ. Спірне питання про контроль кордону, зокрема, блокує рішення про проведення виборів на Донбасі. В інших реґіонах ще 2014-го почали будувати так звану стіну на кордоні з РФ, але за більш ніж шість років облаштували лише близько третини кордону.
А Сергій Гармаш, член української делегації в ТКГ, вважає, що Україна може повернути контроль над окремими ОРДЛО впродовж найближчого десятиліття. Він також вважає, що метою Кремля є заморожений конфлікт на Донбасі. «Наше завдання — просто створювати умови, коли РФ може захотіти вийти, тобто постійно цілеспрямовано послаблювати супротивника на всіх фронтах і використовувати геополітичні можливості, які час від часу виникають і є зараз», — зазначив він.
Чоловік наголосив, що заморожений конфлікт Україні невигідний. «Мені здається, теперішня влада вірить у таку можливість, вона бачить мінливі геополітичні й економічні умови РФ, і трошки рухається до цього. Не хочу робити прогнози, але гадаю, що реальна перспектива — найближчі десять років щонайменше у нас є, щоб звільнити Донбас», — підсумував він.
Як повідомляв «Міст», перемовини щодо Донбасу треба перенести з Мінська.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply