Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Колесніченко погрожує Західній Україні

Автор:

|

Жовтень 18, 2012

|

Рубрика:

Колесніченко погрожує Західній Україні

Якщо на Тернопільщині, Львівщині й Івано-Франківщині не виконають норм мовного закону, то ініціаторів непослуху буде притягнуто до адміністративної або карної відповідальності. Про це заявив Вадим Колесніченко, співавтор скандального «закону про мови». Він зазначив, що обласні ради вже відхилили протести місцевих прокуратур із цього приводу й тепер прокуратури звертатимуться до суду.

«Але головне — в іншому: із 10 серпня закон діє на всій території Україні. І якщо хоча б один обласний паночок спробує не виконати норми закону — а ми там усе передбачили, — посадові особи притягуватимуться до відповідальності: від адміністративної до карної», — наголосив п. Колесніченко.
Як писав «Міст», Львівська обласна рада визнала закон про основи мовної політики не чинним на території області. Ініціатор рішення, депутат облради Ірина Фаріон, пояснила це «антидержавною сутністю закону та грубими порушеннями при його прийнятті». Раніше подібні постанови ухвалили облради в Тернополі й Івано-Франківську.
Рішення Івано-Франківської обласної ради про нечинність закону про мовну політику на території області підтримали навіть депутати від ПР. Про це нагадав Олександр Сич, голова Івано-Франківської обласної ради. «Оскільки цей закон було ухвалено з грубим порушенням Конституції та низки інших законів України, то ми вважаємо, що він є злочинним, а отже, таким, що не підлягає виконанню на території області… Це — не рішення Сича Олександра Максимовича, не рішення якогось конкретного депутата, це — рішення цілої обласної ради, і, до речі, за нього голосували всі без винятку депутати, присутні на сесії, включаючи фракцію ПР», — заявив він.

До слова
Робоча група з доопрацювання Закону «Про засади державної мовної політики» затвердила законопроект про внесення змін до цього закону. Згідно з поправками, українська мова наділяється небувалими правами, а частка її присутності в ефірі збільшується до 75 %. При цьому ускладнюється процедура визнання мов національних меншостей за регіональні: лише якщо їх носіями є не менше за 30 % мешканців певної території. Автори ж чинного закону вважають, що робоча група перевищила свої повноваження, розробивши абсолютно новий документ, який у разі ухвалення може «призвести до громадянської війни». Вадим Колесніченко назвав ці поправки до «мовного закону» гидотними. Адже, на його думку, українській мові надають забагато прав.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply