Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Колаборанти прикриваються мандатами, аби працювати на РФ

Автор:

|

Жовтень 18, 2021

|

Рубрика:

Колаборанти прикриваються мандатами, аби працювати на РФ
Віктор Медведчук

«П’ята колона» в Україні зараз зібралася під прапорами «Опозиційної платформи — За життя» (ОПЗЖ), створеної Віктором Медведчуком, кумом Путіна. Вони мають власну фракцію у Верховній Раді України (ВРУ).

Медведчук
Ірина Венедиктова, генеральна прокурорка України, 8 жовтня повідомила, що депутату Медведчуку оголосили підозру у зраді та в сприянні діяльності терористичної організації. Вона стосується справи про контрабанду вугілля з тимчасово окупованих територій на сході України.
За даними слідства, представниками вищого політичного керівництва Російської Федерації (РФ) залучили підозрюваного до підривної діяльності проти України. Наприкінці 2014-го він разом із особою, тривалий час пов’язаною з вугільним бізнесом, і невстановленими представниками вищого політичного керівництва України та вищого керівного складу державних органів РФ, сприяли діяльності терористичних організацій «Луганська народна республіка» (ЛНР) і «Донецька народна республіка» (ДНР). Вони організували придбання за державні кошти вугілля у підприємств, підконтрольних колаборантам.
«Це відбувалося в умовах гострої енергетичної кризи в Україні, викликаної бойовими діями на сході держави та захопленням вугільних шахт. У цей час також були зірвані вугільні контракти з Південною Африкою, наслідком чого стала нестача палива та віялові вимикання електроенергії по всій країні. Скориставшись цим, РФ штучно заблокувала постачання Україні раніше законтрактованого російського вугілля. Умовою відновлення експорту Москва висунула закупівлі вугілля на окупованих нею територіях», — йдеться в повідомленні Офісу генерального прокурора України (ОГПУ).
Своєю чергою, Віктор Медведчук схиляв керівництво України до постачання палива з ЛНР і ДНР і сплату коштів безпосередньо ватажкам цих терористичних організацій. При цьому орієнтував на надання незаконних вказівок посадовим особам Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та «Центренерго» до укладання угод із двома підприємствами, які представляли терористи.
«На окупованій території зумисне підібрали два підприємства, які не діяли. Їх мали використовувати у злочинній схемі постачання вугілля енергогенеруючим підприємствам України. Шахту ім. К. Кисельова і державне підприємство «Луганськвугілля» формально перереєстрували в Києві. Їхніми керівниками призначили представників ЛНР і ДНР. Їм відкрили банківські рахунки та забезпечили укладання контрактів на постачання вугілля з «Центренерго», — зазначили в ОГПУ.
За даними слідства, загалом упродовж 2015 року за постачання вугілля з тимчасово окупованих територій переказали, перевели у готівку та розподілили на їхню користь не менше як 200 млн грн, не беручи до уваги кошти, сплачені у готівковій формі, зі запланованих понад 3,16 млрд грн.
Отримані на банківські рахунки «Луганськвугілля» та Шахти ім. К. Кисельова кошти переказували на інші підприємства з ознаками фіктивності та знімали готівкою. Гроші привласнювали ватажки терористів.
Крім того, за даними ОГПУ, в листопаді-грудні 2014-го і січні 2015 року підозрюваний доповідав керівництву РФ про дії керівництва України. Також він вказував Кремлю на ефективність блокування поставок російського вугілля і наполягав на необхідності його продовження. «Таким чином енергетична сфера України була поставлена в залежність від Російської Федерації та терористичних організацій. Це підірвало економічну безпеку держави в 2014-2015 рр., позбавило її можливостей для диверсифікації джерел енергетичних ресурсів. Дії підозрюваного надали Москві ширші можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України та ведення підривної діяльності проти неї», — вважають прокурори.
Ірина Венедиктова заявила, що обвинувачення клопотатиме про арешт депутата Медведчука з альтернативою застави в 1 млрд грн. «Якщо оцінювати все те, що ми почули, сукупність тих матеріалів, які є, я б просив безальтернативний варіант у вигляді арешту», — докинув Іван Баканов, голова Служби безпеки України (СБУ).
На це генпрокурорка зауважила, що не можна за такою категорією справ йти безальтернативно. Вона уточнила, що розмір застави визначили з урахуванням того, що щодо другого фігуранта справи Олега Кузяри пішли в суд із таким же клопотанням.
Аж тут п. Баканов несподівано додав, що слідство перевіряє причетність Петра Порошенка й ексголови Національного банку України Валерії Гонтарєвої до схеми постачання вугілля з Донбасу. Отже, головне для Зе-влади — не стільки покарати Віктора Медведчука, скільки «приплести» до нього п’ятого президента України, якого патологічно боїться і ненавидить його наступник.
Тож у партії «Європейська солідарність» (ЄС) відкинули звинувачення про нібито зв’язок їхнього лідера з депутатом Медведчуком. У політичній силі назвали твердження про нібито зв’язок п. Порошенка з п. Медведчуком давнім і абсолютно бездоказовим фейком.
12 жовтня суддя відхилила клопотання заарештувати Віктора Медведчука з можливістю внести 1 млрд грн застави. Тож прокурори заявили, що оскаржать це рішення.
Як повідомляв «Міст», Віктор Медведчук не вважає Росію аґресором.

Кива
Ще один одіозний представник ОПЗЖ, народний депутат Ілля Кива, привітав із днем народження Путіна, якому напередодні виповнилося 69 років. Для цього записав спеціальне відеозвернення. «Хочу привітати лідера, дійсно лідера, своєї нації та дружнього нам народу Володимира Володимировича Путіна… Ви дійсно та людина, яка повернула своїй країні і своєму народові колишню велич і повагу в усьому світі. Ви та людина, яка пише нову історію слов’янського світу і єдності. Ви захищаєте мораль, віру. Ви той, чиє ім’я записане в історію людства, як ім’я великого правителя. Хай прибуде з вами сила», — заявив політик і побажав володарю Кремля здоров’я, сил і Божого благословення.
У відповідь Артур Палатний, голова виконавчого комітету партії УДАР Віталія Кличка, висунув вимогу покарати Іллю Киву за привітання Путіна. Він закликав СБУ відкрити проти депутата справу за статтею про державну зраду, а ВРУ — позбавити його депутатського мандата. «На сьомий рік неоголошеної війни, після тисяч загиблих від рук аґресора українських воїнів, після десятків тисяч сиріт і вдів, які так і не дочекалися своїх чоловіків і батьків, виходить Кива, який представляє державу Україна, і зі захопленням, із собачою вірністю в очах, вітає Путіна, свого кумира. Я розумію, що ватяна вушанка приросла до голови і пустила коріння в те місце, де замість мізків уже давно жомова яма. Але ця особа є офіційним представником країни. Тому парламент повинен позбавити Киву мандата, а СБУ — допомогти йому вітати свого кумира з в’язниці», — зазначив п. Палатний. Він також опублікував у Facebook звернення партії УДАР до ВРУ та СБУ.
У ньому політики закликали комітет із питань регламенту, депутатської етики й організації роботи ВРУ невідкладно розглянути питання про порушення Кивою присяги народного депутата й ініціювати процес позбавлення мандата. Крім цього, закликали Раду національної безпеки й оборони та президента України запровадити санкції проти Киви та позбавити його громадянства.
Така поведінка народного депутата обурила й українських бійців. Вони оприлюднили своє звернення у Мережі, де зазначили, що Кива перетнув межу та назвали його «наркоманською твариною». Військовослужбовці Збройних сил України, які зараз воюють у зоні проведення операції Об’єднаних сил, попросили військових на мирній території України під час зустрічі плюнути депутату від ОПЗЖ в обличчя. Бійці також запросили Киву на лінію зіткнення на Донбасі, щоб пройти курс лікування від наркотичної залежності й особисто привітати росіян, які стоять перед ними.
Ілля Ківа відповів їм звинуваченням у тому, що ті нібито передивилися телевізора. «Хлопці сьомий рік на війні в окопі, і цей окоп сьогодні майже весь їхній світ, а телевізор каже, що в усьому винен Путін… Моє завдання як політика — забрати їх із окопів і повернути матерям, дружинам і дітям, зупинити війну», — заявив депутат.

Євген Клен

До слова
Зе-влада не знаходить юридичних підстав для звинувачення Петра Порошенка, тож вигадує різні підлі акції. Так, 9 жовтня у с. Козин біля будинку п’ятого президента сталися сутички. За слова поліції, там відбулися дві акції громадських організацій «із різними поглядами на ситуацію в країні». На місці події перебували 60 правоохоронців. Між учасниками акції розпочався конфлікт, «який швидко припинили». Які саме організації брали участь в акціях і які «різні погляди на ситуацію в країні» вони представляли, поліція не уточнила. А Ірина Геращенка, народна депутатка України, заявила, що на акції були присутні «малолітні тітушки». Своєю чергою, лідер ЄС пригрозив Офісу президента України (ОПУ) відповідальністю за сутички в Козині. За його словами, під оселю прибули російськомовні тітушки, що за гроші готові продати Україну. «Цим брудним сценарієм, зробленим за гроші, вкрадені у платників податків, вони намагаються відволікти увагу, щоб уникнути відповідальності. Дякую ветеранам та активістам, які не дали цьому відбутися. Ви усі — великі молодці! ОПУ хочу сказати: будете відповідати за бездіяльність провоохоронних органів, за те, що роздаєте накази про купівлю тітушок, посилаєте їх сюди, паплюжачи Україну. Володимире Олександровичу, ми вас точно не боїмося, а от ви боїтеся нас». А Михайло Амвросієв, співзасновник громадської організації «Молоді ветерани», спростував брехню ОПУ про «мітинґ обурених ветеранів» під будинком Порошенка. Також він засудив напади тітушок на учасників російсько-української війни. І додав, що навіть заявка на мітинґ у Козині виявилась фейком — хтось її підробив.

About Author

Meest-Online