Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Кокс і Кваснєвський можуть послати Тимошенко до Канади

Автор:

|

Серпень 01, 2013

|

Рубрика:

Кокс і Кваснєвський можуть послати Тимошенко до Канади

Спостерігачі моніторингової місії Європейського парламенту (ЄП) Пет Кокс і Олександр Кваснєвський приїхали до Києва, щоби провести бесіди з людьми, які можуть мати вплив на справу Тимошенко. Так, 30 липня європарламентарії зустрілися з представниками влади, зокрема з президентом Януковичем у Криму. А 31 липня вони відвідали в харківській лікарні ув’язнену Юлію Тимошенко.

Спостерігачі від ЄП, згідно з озвученими ними правилами, не дають коментарів щодо моніторингу справи п. Тимошенко аж до вересня, коли місія має оприлюднити свій висновок. Але вже всі вищі європейські інституції недвозначно заявили, що саме ув’язнення лідера опозиції є однією з найбільших перешкод на шляху до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (ЄС).
Проте Борис Тарасюк, колишній міністр закордонних справ, народний депутат від «Батьківщини» та член комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції, вважає, що пани Кокс і Кваснєвський не зможуть домовитися про вивезення Юлії Тимошенко на лікування за кордон. «Нічого не можу сказати обнадійливого з приводу цієї місії. Я, звісно, не є членом цієї місії й не знаю напевне, що там усередині відбувається, але маю відчуття, що місія буде безрезультатною», — каже п. Тарасюк.
Натомість, Арсеній Яценюк, лідер парламентської фракції «Батьківщина», сподівається, що все може пройти досить швидко. «Це може відбутися в найкоротші терміни, якщо Віктор Янукович ухвалить політичне рішення й дасть Юлії Тимошенко змогу отримати лікування в Німеччині. Певен, що це є однією з основних умов для підписання Угоди між Україною та ЄС, і це має бути виконано», — зазначив п. Яценюк.
Європейські експерти теж наголошують, що настає час, коли український уряд і президент муситимуть продемонструвати, що вони справді прагнуть підписати Угоду про асоціацію з ЄС на листопадовому саміті у Вільнюсі. Для цього треба знайти юридичні можливості й відпустити п. Тимошенко на лікування до Німеччини.
На необхідності лікування ув’язненого лідера опозиції за кордоном неодноразово наполягали родичі та політичні соратники Леді Ю. Однак міністр закордонних справ Леонід Кожара та Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська вже наголосили, що не бачать не тільки правових можливостей, а й підстав для лікування екс-прем’єра Юлії Тимошенко за межами України.
Утім, як стверджує політолог Вадим Карасьов, таке рішення президент Янукович може ухвалити на підставах політичної доцільності. Експерт звертає увагу на те, що п. Кокс і п. Кваснєвський, регулярно зустрічаючись із главою України, усе ж змогли добитися покращення умов утримання та лікування Юлії Тимошенко. «Зараз пп. Кокс і Кваснєвський узгоджують з українським керівництвом те, як і в якій формі п. Тимошенко може виїхати на лікування до Німеччини, а може, і до Канади, куди буде важче літати опозиційним депутатам», — зауважив п. Карасьов. Проте, на думку політолога, очікувати, що Юлії Володимирівні дозволять поїхати вже тепер, не варто. Найпевніше, це може статися перед самим листопадовим самітом у Вільнюсі.
Нагадаємо, Пет Кокс і Олександр Кваснєвський стали спостерігачами від ЄП із судових процесів над екс-прем’єром України Тимошенко й розпочали роботу 11 червня 2012 року. Відповідних домовленостей було досягнуто між прем’єр-міністром України Миколою Азаровим і президентом ЄП Мартіном Шульцем. Пізніше їхній мандат було розширено: окрім справ Тимошенко вони також спостерігали за справами екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього тимчасового виконувача обов’язків міністра оборони Валерія Іващенка.

До слова
Комітет Організації об’єднаних націй (ООН) із прав людини засудив політично мотивовані переслідування в Україні, передусім — екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Також комітет закликав українську владу докласти зусиль для того, щоб судді у своїй професійній діяльності керувалися принципом неупередженості. «Комітет звернув особливу увагу на справу Юлії Тимошенко, висловивши занепокоєння щодо політично мотивованого переслідування колишнього прем’єр-міністра», — ідеться у звіті 18 незалежних експертів Комітету ООН із прав людини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply