Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Клімкін: переговори в Парижі так і не стали вирішальними

Автор:

|

Березень 04, 2016

|

Рубрика:

Клімкін: переговори в Парижі так і не стали вирішальними

main

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що зустріч “нормандської четвірки” стосовно вирішення конфлікту на сході України не стала вирішальною. Паризькі переговори являються лише черговим етапом у вирішенні цього питання. Про це Павло Клімкін повідомив в інтерв’ю одразу після завершення зустрічі, що тривала майже 5 годин.

За словами міністра, хоч ці переговори і є етапом вирішення питань конфлікту на сході України, та говорити про вирішальний прогрес, враховуючи реальну ситуацію із безпекою, не можна. Адже лише вчора було здійснено 63 обстріли. Окрім цього, Клімкін зауважив, що, розглядаючи цю ситуацію, потрібно також враховувати і той факт, що зараз ОБСЄ не має доступу до багатьох регіонів Донбасу та українсько-російського кордону.

Як повідомив глава українського МЗС, його російський колега Сергій Лавров був не готовий говорити про питання безпеки в напрямку забезпечення доступу для спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Натомість Лавров запропонував залишити це на розгляд експертів в Мінську (Тристоронньої контактної групи) та висловив свою готовність підтримувати лише концептуальні ідеї і деякі пропозиції ОБСЄ. “Але Україна зацікавлена у комплексній безпеці”, – підкреслив Павло Клімкін.

“Комплексна безпека  – це не лише припинення обстрілів та відведення усього озброєння. Це, перш за все, контроль ОБСЄ над територіями Донбасу та українсько-російським кордоном. Без комплексної безпеки ми не зможемо просуватися у напрямку виборів”, – озвучив глава МЗС українську позицію.

Голова МЗС України також підкреслив, що “в рамках цього етапу переговорів ми не можемо говорити про вирішальний прогрес, проте нам вдалося детально обговорити ряд позицій ОБСЄ, а з іншого боку – чітко уявити бачення безпеки”.

Під час переговорів в Парижі українська сторона зробила особливий акцент на необхідності обміну заручниками.

За словами Клімкіна, на цій зустрічі він передав Сергію Лаврову один зі звітів неурядової організації про те, “яким чином знущаються над українськими заручниками на Донбасі”.

Також Клімкін повідомив, що головною темою переговорів було питання, пов’язане із модальністю виборів. “Основний  акцент полягав у необхідності забезпечити безпеку та реалізувати такі виборчі модальності, які б відповідали українському законодавству та стандартам ОБСЄ”, – заявив Клімкін.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply