Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Інструкція-страшилка для спостерігачів

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

Інструкція-страшилка для спостерігачів

Для європейських спостерігачів за виборами в Україні мережа ENEMO підготувала інструкцію обсягом 60 сторінок, у якій подано практичні «рекомендації з виживання в Україні». Зокрема, документ містить такі поради: «Не пийте води з-під крана, вона — низької якості. Не ходіть поодинці в темний час доби. Необхідно мати при собі ліхтарик. Вуличне освітлення в Україні — досить погане». Крім того, прибульцям із-за кордону рекомендують не користуватися банкоматами, не піднімати ніяких гаманців чи грошей, які випали буквально перед їхнім носом, оскільки в Україні це — типова афера.

У брошурі також публікуються характеристики партій — лідерів виборчої кампанії. Огляд політсил починається з Партії реґіонів. Вона, до слова, виявилася єдиною партією, джерела фінансування якої вказуються в документі. Із тексту інструкції, зокрема, випливає, що ПР є проросійськи орієнтованою партією. «Передвиборні гасла будуть мати реґіональну та проросійську спрямованість. Особлива увага приділятиметься питанням російської мови як другої державної, тісним зв’язкам із Росією та запереченню інтеґрації з НАТО», — попереджають спостерігачів місії.

Об’єднаній опозиції в документі відведено більше місця, оскільки партіям, що сформували її, присвятили окремі довідки. Причому особлива увага приділяється Всеукраїнському об’єднанню (ВО) «Батьківщина». «Ідеологічно партія є центристськопопулістською, багато в чому через особистість її лідера. З огляду на те, що лідер (Юлія Тимо шенко) перебуває у в’язниці, стратеґія, напрями роботи та гасла суттєво постраждали. Електорат партії живе в західних і центральних областях», — ідеться в документі.

Також там є згадка про ВО «Свобода», яке визнали «ультраправою націоналістичною партією», що, за міжнародними стандартами, розглядається як расистська партія через просування етноцентристських і антисемітських ідей. А от УДАР Віталія Кличка назвали партією, яка стоїть на позиції ліберальної проєвропейської орієнтації. Досить критичні відгуки отримала партія «Україна — Вперед!». В інструкції вказується, що її лідер Наталія Королевська «відома великими особистими амбіціями, через які в неї виникли серйозні розбіжності з партією «Батьківщина». Компартія ж характеризується як сила, яка «позитивно ставиться до СРСР».

Європейська мережа спостереження за виборами ENEMO складається з 22 неурядових організацій, що здійснюють спостереження за виборами в 17 країнах Центральної та Східної Європи, а також Центральної Азії. Місія спостереження за парламентськими виборами в Україні проводиться за фінансової підтримки урядів США й інших держав. Місія ENEMO представлена в Україні 40 спостерігачами.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply