Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Ініціативи президента Зеленського можуть перетворитися в капітуляцію

Автор:

|

Червень 12, 2019

|

Рубрика:

Ініціативи президента Зеленського можуть перетворитися в капітуляцію
Леонід Кучма і Володимир Зеленський

Ще підчас президентської виборчої кампанії Володимир Зеленський оголосив свою формулу припинення війни на Донбасі: треба просто перестати стріляти. А перебуваючи минулого тижня в Брюсселі (Бельгія) тепер уже в статусі президента він заявив, що є нові напрацювання щодо цього, але подробиці оприлюднювати не став. Вони стали вимальовуватися веж після його повернення до Києва.

Блокаду зняти, у відповідь не стріляти
Після довготривалої перерви 5 червня у Мінську (Білорусь) відбулася чергова зустріч тристоронньої контактної групи (ТКГ) із урегулювання ситуації на Донбасі, на якій сторони домовилися підготувати нову угоду про встановлення режиму тиші на лінії зіткнення для можливого підписання вже на наступній зустрічі 19 червня ц. р.
Про це першим заявив Борис Гризлов, повноважений представник Російської Федерації (РФ) на цих перемовинах. За його словами, є розуміння сторін, що ця нова угода має в обов’язковому порядку передбачати додаткові реально дієві заходи контролю за дотриманням перемир’я.
Щодо розведення сил у районі Станиці Луганської, як наголосив представник РФ, то Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) відзначила, що на цій ділянці з 28 травня обстрілів не фіксували, створивши умови для розведення сил на цій ділянці. Відтак сторони конфлікту прийняли рішення 10 червня розвести там сили.
«Сподіваємося, що прямий діалог Донецька, Луганська та Києва дозволить знайти взаємоприйнятні рішення в рамках роботи економічної підгрупи», — також зазначив п. Гризлов.
То ось, що мав на увазі Зе-президент, коли розповідав у Європі про таємничі «конкретні пропозиції».
Своєю чергою, Леонід Кучма, котрого президент Зеленський знову зробив представником України в ТКГ, заявив, що впевнений у тому, що прогресу в питанні обміну військовополоненими вдасться досягнути. За його словами, на зустрічі також порушували питання про українських моряків, які перебувають під арештом в РФ.
Другий президент України запевнив, що засідання робочих груп у рамках ТКГ уперше відбулися конструктивно. «Всі сторони хотіли знайти рішення. Тон дискусії був зовсім іншим, ніж це було досі. Ми приїхали з «дорожньою картою» від президента України. Меседжі були такі, що глава держави справді хоче, щоб у цьому реґіоні був мир», — зазначив він. Леонід Данилович також повідомив, що ТКГ обговорювала проблеми безпеки. Він вважає, що необхідно прописати в нових домовленостях норму «не стріляти у відповідь».
Що ж, у відповідь на цю фактичну капітуляцію України маріонетки «з-за поребрика» зі задоволенням підмахнуть угоду щодо припинення вогню. Адже всі розуміють, що контролювати Збройні сили України є кому. А от хто буде контролювати замаскованих російських окупантів? РФ стороною конфлікту себе не визнає. Тому її військові можуть спокійно стріляти по українських бійцях, адже їм ніхто не буде відповідати.
А Мартін Сайдік, спеціальний представник ОБСЄ у ТКГ, повідомив, що на наступному засіданні ТКГ обговорить знімання економічної блокади з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). «Зняти економічну блокаду запропонував п. Кучма і його підтримали представники з ОРДЛО», — сказав він і додав, зняття блокади могло б стати «великим проривом». При цьому п. Сайдік зауважив, що введення запровадження цієї блокади навесні 2017 року стало тим фактором, який сприяв «розриву сторін».
Натомість у час, коли відбувалися ці перемовини, донбаські терористи відкрили шалений вогонь у бік українських Об’єднаних сил. У результаті посилених обстрілів українських позицій на Донбасі загинули троє військовослужбовців і ще трьох поранили. Наступного дня загинув ще один український військовий і ще один отримав поранення.

Стаємо на коліна?
На ці заяви миттєво відреагував Петро Порошенко. Він висловив сильне занепокоєння через розгляд у Мінську можливого знімання економічної блокади з ОРДЛО. «Нагадаю, що 15 березня 2017 року рішенням Ради з національної безпеки й оборони були призупинені економічні зв’язки з окупованими територіями як реакція на свавільне захоплення (експропріація або запровадження зовнішнього управління Москвою) українських державних і приватних підприємств, запровадження рубльової зони та російської податкової системи, — написав він Facebook. — Що ж змінилося з того часу? З боку окупанта — нічогісінько. Отже, українська сторона стає на коліна, про що вже казав Зеленський?».
П’ятий президент України зауважив, що його команда ніколи не виступала проти відновлення економічних зв’язків із ОРДЛО, але винятково в інтересах України та за умови встановлення тривалого режиму припинення вогню та повернення захоплених українських підприємств їхнім власникам. «Вимагаю від президента Зеленського дати публічну відповідь, на якій підставі він дав такі директиви українській делегації. Реалізація російського сценарію на Донбасі — це зрада національних інтересів нашої держави і пам’яті про тисячі українських патріотів, які загинули за свободу, суверенітет і територіальну цілісність України», — наголосив Петро Олексійович і резюмував, озвучивши кілька риторичних запитань: «Що далі? Репарації з бюджету України на користь аґресора? Автономія з правом вето на суверенні рішення держави, на курс до Європейського Союзу та НАТО?»
Такій позиції шостого президента обурився й Олег Тягнибок, голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода». «Йдучи до влади, Зеленський обіцяв, що питання зняття економічної блокади тимчасово окупованих територій розглядатися не може. Не минуло й двох місяців і призначений Зеленським представник України в Мінську Леонід Кучма пропонує зняти блокаду з ОРДЛО. Бойовики вже погодилися. Питання винесуть на розгляд найближчого засідання ТКГ», — написав він у Facebook.
«Що це означає? Влада хоче підписати акт капітуляції й здати Україну в полон Кремлю. Бо якщо економічну блокаду ОРДЛО знімуть, то війну Путіна проти України оплачуватимуть уже з бюджету України. Величезний фінансовий тягар упаде з плечей не лише РФ, а й добре відомого кожному українцю олігарха Ахметова, з котрим так завзято на словах «бореться» новий президент. Тепер мільярди на крові українців він зароблятиме без зайвих проблем. Його підприємства в ОРДЛО працюватимуть на нього цілком законно», — зазначив політик.

Спроби спростування
Після хвилі обурення такими «домовленостями» представники нової української влади й ОБСЄ взялися виправдовуватися та викручуватися. Леонід Кучма запевнив, що під забороною вогню у відповідь на Донбасі він мав на увазі не реагувати, якщо вороги ведуть обстріл із дитячого садочка тощо в населеному пункті. І дуже здивував, заявивши, що процес обміну заручниками, мовляв, загальмувався через те, що саме українська сторона начебто відмовилася передавати росіян на окуповані території, а не навпаки.
Своєю чергою, Мартін Сайдік також кинувся на захист Леоніда Кучми, заявивши, що зняти економічну блокаду пропонували представники окупантів, а не другий президент України, хоча напередодні казав зворотне. А Юлія Мендель, прес-секретар президента Зеленського, запевнила, що зняти блокаду з ОРДЛО буде можливо лише після скасування рублевої зони та псевдонаціоналізаціі.
У результаті президент Зеленський, мабуть, остерігаючись критики, заявив, що не стане оприлюднювати дорожню карту щодо мінських перемовин до 19 червня. Можливо, там є щось таке, що український народ категорично не сприймає?
А 7 червня Юрій Луценко, генеральний прокурор України, заявив, що після резонансних заяв щодо Донбасу зареєстрував в Єдиному реєстрі досудових розслідувань справи за фактом підготовки до фінансування тероризму, підготовки до перешкоджання діяльності Збройних сил України та державної зради.

Євген Клен

Коментар експерта
Віталій Портников, відомий український публіцист, письменник і журналіст:
— Рішення про економічну блокаду окупованих районів Донбасу українська влада не ініціювала, бо тоді боялася економічних проблем не лише для самих окупованих територій, а й для решти України. Воно стало підсумком багатоденного протистояння патріотичної громадськості та влади, постійних звинувачень у «торгівлі на крові», які лунали в ефірах телеканалів, які зараз підтримують президента Зеленського і звинувачують стару владу в наживи на війні. То що ж закінчилося 5 червня — кров, патріотизм, нажива чи совість? Де ж гнівні вигуки патріотів, де ж спеціальні ефіри телеканалів? Де це все? Тобто Порошенкові не можна «торгувати на крові», а до рук Зеленського кров убитих українських солдат не прилипає? Чи 2017-го для того, щоб зупинити цю торгівлю, можна було організувати незаконну по суті блокаду на лінії розмежування, а 2019 року можна просто аплодувати та радіти? Чому всі мовчать? Що за огидний сеанс псеводопатріотичного стриптизу?
Ми, порядні люди в цій країні, виявилися лише тонким прошарком між тими, кому наплювати на Україну і тими, хто картинно рве на собі вишиванки, коли за це можна отримати політичні та економічні дивіденди. І тих, й інших об’єднує одне — жага наживи. Просто дуже хочеться грошей. І їм абсолютно байдуже, на чому заробляти — на війні, на мирі, на боротьбі з «торгівлею на крові», чи на її схваленні. В одних немає мізків, а в інших — совісті. Вони продадуть і честь України, і саму Україну. І навіть цього не помітять.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply